ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2011
ÎNSCRIS: 03.01.11
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 13 [ani]

Un hotel foarte bun!

Nu ma asteptam sa fie atat de bine! Din cauza comentariilor negative despre acest hotel am plecat cu sufletul la gura.

Drumul: Am urmat traseul Turnu Magurele-Zimnicea-Giurgiu-Russe-Varna-Sunny Beach. Am plecat la ora 1 noaptea si am ajuns repede cu GPS. Drumul a fost bun, deloc aglomerat. Am ajuns la ora 8 in statiune, am parcat masina in parcarea hotelului (parcarea se afla sub terasa restaurantului). Am lasat masina acolo si am plecat la plaja unde am stat pana la ora 13 cand ne-am dus la receptia hotelului si am primit imediat camera.

Prima impresie: Hotelul este de o eleganta aparte. Receptia este in interegime din marmura, in tot hotelul sunt peste 50 de seturi din acelea aurii de camapea, scaune si masa. De la intrare in hotel simti o senzatie pozitiva, el fiind destul de mare si inalt.

Camera: am avut o camera dubla standard. Pot spune ca este cea mai frumoasa camera de hotel pe care am vazu-to vreodata. Este foarte mare, extrem de bine utilata si foarte moderna. In baie sunt 2 suporturi pentru sapun pe care menajerele le umple mereu. Hotelul va mai da si 2 sticlute (una de sampon si una este crema de dus) de persoana. In camera sunt doua paturi mari de "o persoana" desi ar intra si doua, pe care noi le-am unit. Patul copilului este o canapea extensibila de 2 persoane. Terasa este foarte icapatoare, utilata cu o masuta, 2 scaune, si un suport extensibil de prosoape. In camere nu exista aer contidionat. Este clima (care este mult mai sanatoasa). Lenjeriile erau curate (fara pete sau rupturi). Lenjeria se schimba la 3 zile, prosoapele in fiecare zi.

Masa: Mancarurile nu sunt foarte diversificate, dar erau schimbate de la o zi la alta cam 6-7 feluri de mancare. Restaurantul este foarte mare, nu ai cum sa nu gasesti locuri sa ceva de mancare care sa-ti placa.

Piscina: Sunt 4 piscine in hotel (3 exterioare si una interioara). Dintre cele exterioare cea cu apa mai calduta este cea mare. Celelalte de copii au apa mai rece. In piscina interioara (care are 1.10 m) apa este foarte calda perfecta pentru copii.

Marea: Apa a fost foarte curata ,pe plaja nu sunt pietre sau mizerii, exista foarte mult loc pentru cei care vin de acasa cu umbrela si prosopul (ca noi). Sezlongul si umbrela din spatiul amenajat consta fiecare 7 leva.

Distractie si relaxare: Animatorii hotelului chiar au facut treaba buna atat la hotel cat si pe plaja. Pe plaja faceau meciuri de volei. Iar la hotel faceau dansuri de salsa, gimnastica in piscina, volei in apa, concursuri, etc.

Mica precizare: Am avut camera 721 la etajul 7 cu vedere la mare. Iar noapte nu se auzea muzica sau zgomote infernale din cauza carora sa nu putem dormi. In hotel sunt 7 sau 8 lifturi performante foarte rapide si eficiente.

Recomand acest hotel din toate punctele de vedere. Raport calitate / pret foarte avantajos. Din punctul meu de vedere acest hotel chiar merita 5 stele.

Trimis de claudia diana in 26.08.11 11:28:14
Validat / Publicat: 26.08.11 12:50:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: la hotel amfora 3 ani consecutiv

VIZUALIZĂRI: 3332 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudia diana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Feonul si savoniera de la chiuveta din baie

lalena
    [02.03.12 11:05:53]

Intentionez sa merg la acest hotel si fetita mea este pasionata de "topogane". As vrea sa stiu daca in Sunny Beach sunt parculete pe plaja gen leganute si topogane asa cum am intalnit anul trecut in Albena. Multumesc!

claudia dianaAUTOR REVIEW
    [09.07.12 16:00:00]

Sunt cateva, dar in apropierea magazinelor sau barurilor de pe plaja si sunt destul de mici si nu prea distractive. Daca fetita dumneavoastra este pasionata de topogane o puteti duce la un aquapark. Sunt 3 (mi se pare) in Sunny Beach si sunt foarte distractive. In plus, au topogane pentru toate tipurile de varsta. Sper ca v-am ajutat.

claudia diana, lalena
    Alte impresii din această RUBRICĂPlaneta Hotel: