ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2011
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

Extrem de nemulțumit

Restaurant ”La Premiera”, Neptun

In afara vopsit gardul, inauntru leopardul!

Am venit pe litoral impreuna cu familia, dupa ce acum doi ani ne-am jurat ca nu mai venim pe litoralul romanesc cat traim! de ce? pentru ca aici lasi cei mai multi bani pe servicii care lasa mult de dorit. Ne-am mai gandit si am spus ca totusi, suntem in 2011 si ca s-a mai schimbat ceva... Despre cazare o sa postez alt topic acum ma refer strict la unul dintre restaurantele unde am mancat...

In prima seara in timp ce cautam un loc de mancat pizza, am vazut mare scris de afara ,,pizza pe vatra ,,si ne-am indreptat atentia spre acel local. Jos o domnisoara ne-a poftit inauntru laudand servirea cat si mancarea. Am urcat, iar in timp scurt ne-a intampinat seful localului, un tip agitat care facea valuri printre angajati. Ne- a preluat cu cea mai mare amabilitate incat chiar eram pe punctul de a ne schimba parerea despre seviciile romanesti. A trimis un chelner la noi care ne-a servit ireprosabil, mancare buna, am lasat la final de seara peste 100 lei pe 3 pizza, o stical de vin si un suc, insa si un bacsis consistent pt chelner.

Am revenit dupa doua seri, insa jos nu mai era nimeni, iar sus, seful mai agitat ca data trecuta, nu a fost atat de amabil ca inainte... abia ne-a dat o masa dupa ce ne-a servit povestea ca are mese rezervate. Am zis ca e ok pana la urma. A trimis o chelnarita care mai mult mergea inapoi decat inainte, obosita ca un elefant, care a venit sa ne aduca celebrele meniuri de carton, pe care nu am mai insistat la inceputul povestirii. Totusi, un restaurant care se respecta, are niste meniuri adecvate, eventual imbracate in piele! aici erau 2 foi de carton...

Mai departe, dupa ce am dus munca de lamurire cu chelnarita care a tot insistat sa nu ne comandam pizza pt ca dureaza extrem de mult... am comandat eu si fetita mea pizza, iar sotul meu o tigaie cu 3 feluri de carne, legume si vin... Pana la urma a venit pizza prima, dupa nici 15 minute... iar mancarea sotului care se considera ca merge rapid, tot intarzia. Am mai cerut o bere insa nu a mai venit cu ea chelnarita ,,obosita ,,cu siguranta ca a uitat de ea pana la bar!

Am semnalat neregulile unei colege de a domisoarei care ne-a luat comanda, care a fugit intr-un suflet sa aduca mancarea sotului, mai degraba rece, fara gust de vin, fara a fi in tigaie asa cum se poarta in restaurantele care se respecta, plina de zgarciuri si din 3 feluri de carne, cea de vita lipsea!

Teapa totala! am inteles repede din toata agitatia din jur, ca era politica restaurantului sa convinga clientii sa comande mancaruri rapide si sa elibereze locurile rapid, pentru a veni alti clienti, caci mai mult decat sa castige nu-i intereseaza pe domnii de acolo.

Nu va recomand sa pasiti acolo daca nu vreti sa va inselati ca si noi! Ulciorul nu merge de doua ori la apa... a doua seara ne-au dezvaluit de fapt ce oameni sunt! Pana la urma clientul trebuie sa fie multumit pentru ca datorita noua traiesc ei! Noi suntem sefi atata timp cat noi platim, ei trebuie sa fie servitorii nostri, sau macar pe aproape...

Trimis de anca b in 25.08.11 20:03:39
Validat / Publicat: 25.08.11 21:06:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP. A mai fost în/la: Hotel Stefania Costinesti

VIZUALIZĂRI: 4069 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anca b); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.08.11 20:49:10]

Mutat la rubrica "Restaurante, terase Neptun" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor

[25.08.11 21:05:41]

@anca b: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

celeste
[31.08.11 10:21:06]

Am fost si eu acum cateva zile la acest restaurant impreuna cu sotul pentru a manca cate o pizza...

comanda ne-a fost luata de o domnisoara f. simpatica care ne-a spus ca dureaza 20 de minute... dupa cele 20 de minute a venit asa zisul patron si ne-a spus ca dureaza 40 de minute... ce-i drept nu ne grabeam ca trebuia sa inceapa meciul cu. Barcelona.

In tot acest timp acest asa zis patron s-a certat cu unul din bucatari de se speriasera toti turistii care erau la acea ora in acest restaurant...

cu siguranta nici noi nu o sa mai calcam mult timp pe aici.

hcm
[13.08.12 16:13:01]

Buna,

am Fost si eu la acest restaurant, prima data in 2010, iar acum in august 2012. Am remarcat si au agitatia patronului, se vede ca omul are experienta in comert, in 2010 am incercat salau la gratar cu sos alb si ciuperci (asa se numea atunci), a fost excelent! Am revenit la acest local in 2012 doar pentru acest fel de mancare, care am constatat ca acum capatase deja un nume comercial (Salau la gratar cu ciuperci si sos granapucina), nu mai stiu cat am platit in 2010, insa anul acesta a fost 22.5 lei portia de 190 g peste si 150 g sos, la fel de delicioasa.

Este adevarat ca in 2010 dupa luarea comenzii am primit saramura de crap..., au gresit, insa au remediat imediat.

Impresie per general buna, recomand salaul la gratar cu sos si ciuperci, altceva nu am incercat.

Poate un pic cam agitat patronul...

celeste, creivean, hcm, marinache.giani
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Neptun?: