ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2011
DIN: Galati
ÎNSCRIS: 03.01.11
AUG-2011

Extrem de nemulțumit

Decat Dana Palace, mai bine litoralul romanesc...

Ne-am hotarat intr-o marti, eu si prietena mea, ca vrem sa mergem a doua zi la mare. Pentru ca nu voiam Mamaia sau Costinesti am cautat Olimp, Neptun sau Saturn. Am gasit cazare la 3 stele in Saturn cu 220 lei/noapte si o oferta care continea 2 nopti de cazare cu demipensiune la Dana Palace din Nisipurile de Aur pentru care am platit 80 lei + 73 euro. Normal ca am ales varianta bulgareasca, am sunat, am facut rezervare si a doua zi am pornit la drum.

Nu mai fusesem in Bulgaria si eram curios ce voi gasi. In primul rand drumurile lor sunt mult mai proaste decat ale noastre. Am iesit din tara pe la Vama Veche si s-a simtit imediat diferenta, chiar daca eram tot pe drum european.

Cand am ajuns in statiune am avut noroc ca hotelul este exact in centru si GPS-ul ne-a dus pana in fata. Pana aici totul ok. Insa...

In hotel erau cazati foarte multi copii polonezi si cehi, probabil veniti in tabara, care faceau o galagie infernala. Camera avea 4 paturi si era pozitionata spre strada (galagie mare din cauza masinilor). Mancarea a fost groaznica, prietena mea a facut o toxiinfectie alimentara, produsele servite nu erau prea bune la gust si nici nu aratau prea bine. N-am folosit piscina hotelului pentru ca apa era murdara, am preferat sa mergem la plaja chiar daca era destul de departe.

Camera era dotat cu aer conditionat care nu a functionat in prima seara, nu stiu din ce motiv, in a doua noapte a fost ok. Apa calda a fost cu program, am lasat-o sa curga intr-o zi timp de o ora si tot nu s-a incalzit. Curatenie in camera nu s-a facut dar privind partea buna a lucrurilor am scapat de stresul de a intra cineva in camera si de a ne fura laptopurile :)

Masina am parcat-o pe trotuar, langa hotel si in cele 3 zile de sedere nu s-a miscat de acolo. Internet exista dar, ca sa citez receptionerul, "you have to pay". Daca as mai merge in Bulgaria as evita Dana Palace, in concluzie, nu recomand nimanui sa mearga acolo

Trimis de djpedros in 25.08.11 15:12:16
Validat / Publicat: 25.08.11 15:52:22
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2536 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (djpedros); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Dana Palace, intrarea in hotel

alex1968 [25.08.11 19:02:30] »

dipedros,

Din ceea ce am constatat eu, Dana Palace s-a orientat - cel puţin în acest an - spre taberele de copii.

Am intrat, de curiozitate, in holul hotelului şi în luna iunie şi în august şi - dacă nu citeam review-ul tău - aş fi rămas cu senzaţia că acolo sunt cazaţi exclusiv cei veniţi în tabără.

Însă faptul că majoritatea celor cazaţi acolo erau copii veniţi în tabără explică serviciile submediocre şi senzaţia că totul se face cu economie (pe mine m-a surprins negativ şi faptul că în holul de la intrare era foarte întuneric).

Cred că te-ai fi simţit mult mai bine dacă te-ai fi cazat la hotelul alăturat, Central (care apare şi în una dintre fotografiile pe care le-ai postat).

Vacanţe frumoase pe viitor.

djpedros [25.08.11 23:58:19] »

alex, multumesc pentru sugestie.

central e hotelul care apare in poza aceea facuta de pe balcon? pentru ca acolo am vazut niste bannere pe care scria ca sunt apartamente de vanzare.

in fine, ideea e ca ne-am hotarat rapid ca vrem la mare si am gasit oferta catre dana palace pe un site cu reduceri si am zis ca a dat norocul peste noi

asta e, data viitoare vom fi mult mai atenti

alex1968 [26.08.11 00:56:40] »

Da, în Poza 3 e hotelul Central. Din câte ştiu, acolo are sediul şi o agenţie imobiliară şi probabil de aceea erau bannerele respective. Păcat că v-aţi stricat minivacanţa, dar ştii cum se zice: orice experienţă e un câştig. Aşa că data viitoare aruncă o privire pe acest site la hotelul pe care intenţionezi să-l alegi şi cu siguranţă vacanţa ta va fi mult mai reuşită. Îţi doresc concedii minunate pe viitor.

alex1968, djpedros
Alte impresii din această RUBRICĂDana Palace Hotel: