ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2011
    ÎNSCRIS: 29.04.11
    JUN-2011
    2 AD. + 1 COPII -- v: 2 ani 9 luni

Frumos

Anul acesta am ales Antalya. Am zburat cu charter Tarom, unde chiar daca a durat doar 1h si 30 min, atat la dus cat si la intors am avut inclus un meniu (2 sandwich-uri, o ciocolata mars, apa, suc, cafea, o bere). Zborul a fost ireprosabil. Preluarea de la aeroport a durat putin, iar dupa o alta ora si jumatate, coboram in fata hotelului.

Ne-am cazat foarte repede, o camera la etajul al patrulea cu vedere spre strada, o camera foarte spatioasa, in care foarte putin batea soarele in balcon, deci destul de racoroasa.

Conditiile de cazare sunt bune, se face curat zilnic, dar la noi ajungea intotdeauna la orele 14-15 cand dormea fetita. Prosoapele se schimba in fiecare zi, iar tot zilnis se adauga gel de dus si sampon.

Mancarea este foarte buna, diversificata, este imposibil sa nu gasesti ceva care sa te multumeasca. Intre masa de pranz si cina se ofera tot felul de placintele, prajituri, fursecuri.

Bauturile sunt asa si asa, mai putin berea, ceaiul (ice tea care i-a placut foarte mult fetitei) si vinul alb, care sunt foarte bune.

Piscinele sunt foarte curate, multe la numar, atat pentru copii, cat si pentru oameni mari, iar singura piscina unde era putin aglomerat era cea cu topogane, dar doar in intervalul cand acestea mergeau.

In fiecare seara sunt spectacole pentru copii, cat si show-ri diverse, in fiecare seara era altceva. Mai exista si Luna parc pentru copii in care intrarea este gratuita (am auzit ca exista hoteluri care iti ofera doar cateva intrari gratuite), aici este nelimitat la toate (trenulet, lanturi, roata, carusel). Cu plata exista doar masinutele electrice si carturile.

Langa barul de pe plaja exista loc amenagat pentru tenis de masa si biliard. Pe plaja exista pentru copii tranbulina si elastic.

Punctele slabe ale acestui hotel sunt plaja, sezlongurile si faptul ca sunt foarte multi rusi.

Plaja este cu pietre la intrare in mare, cat si in mare, cel mai bine se intra de pe ponton. Exista si sezlonguri pe nisip. Problema sezlongurilor este ca vesnic sunt "ocupate", dar ele sunt goale. Le ocupa cu "noaptea in cap", doar de dragul de a le ocupa, iar pe ele daca stateau 1 ora pe zi.

Ocupau si la piscina si la plaja. Eu de fiecare data cand ajungeam nu gaseam, dar dupa primele 2 zile mi-am facut curaj si am dat la o parte prosopul sau ce era pe el ne-am asezat pe 2 sezlonguri. Stateam cu familia si cate 3-4 ore, in care nimeni nu venea sa ne deranjeze sau sa ne intrebe de ce am facut asta.

Un alt lucru care mi sa parut rusinos a fost faptul ca inghetata se servea la copii doar 1 h pe zi si doar daca erai cu copilul de mana. Se facea o coada mare, chiar la locul de joaca, iar daca copilul se plictisea si pleca sa se dea in topogan, sau sa se dea uta, nu iti dadea, trebuia sa vii cu el.

Singurul regret care ramane este faptul ca nu am putut face nici o excursie, deoarece era prea obositor pentru fetita. Intr-o singura zi am plecat dupa masa de dimineata in orasul Side, iar cand ne-am intors la ora 13, cea mica a adormit in microbuz.

Daca veti merge in Side merita sa stati toata ziua, plaja este mult mai frumoasa, cu nisip foarte fin....noi din pacate nu eram echipati pentru a sta la plaja si am regretat.

Per ansamblu este un hotel care isi merita banii.

Trimis de alessiachrys in 25.08.11 13:40:05
    Validat / Publicat: 26.08.11 12:46:42
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Marmaris

VIZUALIZĂRI: 4677 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alessiachrys); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.08.11 12:49:36]

@alessiachrys: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

iko770901
    [21.02.12 14:14:03]

Buna

Vreau sa stiu cat timp a durat drumul de la aeroport pana la hotel. Am inteles ca este un rau aproape de hotel care se revarsa in mare si ci ca apa este rece, fapt care si apa marii este mai racoroasa, daca aerul conditionat este dupa orar si daca marea este agitata.

Multumes anticipat

alessiachrysAUTOR REVIEW
    [26.04.12 10:09:34]

Imi cer scuze de intarziere... Drumul de la aeroport pana la hotel a durat in jur de 2 ore. De rau nu stiu nimic, iti pot spune insa ca apa marii nu a fost rece in acea perioada, a fost fara valuri, o placere.

Aerul conditionat nu era dupa program, il puteai folosi de cate ori vroiai.

Este un hotel foarte frumos...

johanes
    [19.06.12 22:25:15]

Urata faza cu inghetata... Ar trebui sa se acorde maxima atentie copiilor pt ca multi parinti pentru ei se duc in aceste concedii, sa se simta bine...

As sugera moderatorilor ca o traducere a acestui forum sa fie oferit si citit si de catre reprezentantii hotelurilor la care se face referire.

alessiachrys, iko770901, johanes
    Alte impresii din această RUBRICĂPemar Beach Resort [Cengelkoy]: