ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2011
ÎNSCRIS: 28.05.10
AUG-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 10 & 12 ani

O noapte la Hotel Zlatiborska Noc

In drum spre Muntenegru fiind cu doi copii cu mine, am decis sa fac o oprire intermediara fiind greu si dificil drumul dintr-o bucata. Asa ca am dat cu google si am gasit hotelul mentionat (coordonate GPS 43.817111,19.804337)- care la noi ar fi incadrat la o pensiune mai dichisita.

1. negocierea si rezervarea am facut-o pe mail, fara plata in avans. la fata locului totul a fost corect si exact asa cum discutasem.

2. Locatia: este situata intr-un pilc de pomi la mica distanta de drumul principal oferind un cadru natural mirific. Este formata din mai multe vilute parter + etaj cu 6 camere, liprite intre ele dand impresia unui intreg, desi sunt intrari total separate.

Camera in care am stat era compusa dintr-un holisor din care intram in baie apoi in camera de zi, iar din camera de zi in dormitor. Spatiul era destul de generos.

Baia avea de toate inclusiv cada cu vibromasaj.

Curatenia este ireprosabila, stand numai o noapte nu am idee cum se schimba prosoape, lenjerie, etc. In dotarea camerei exista papuci de unica folosinta, halate, prosoape (pensiunea detine o piscina impresionanta)

Parcarea este asigurata, in dreprul fiecarei vilute in aer liber.

3. Masa: am avut mic dejun inclus in pretul camerei, iar seara am mancat la restaurant in echivalent de 24 euro toti 4 niste portii de ne-am prost ca nu am reusit sa mancam dacat jumate din ce ne-au pus pe masa, restul oferindu-se sa ni-l puna la pachet, lucru refuzat din cauza caldurii de a doua zii.

4. Piscina: despre ea... nu o pot descrie in cuvinte, o sa o vedeti in poze. Un lucru interesant era ca in camera pe televizor, erau imagini in direct de la camera de luat vederi care supraveghea piscina. Puteai sta in camera si supravegheai copii din camra

5. Loc de joaca exista si un loc de joaca, cu leagane, balansor, etc facute din lemn pentru copii... care iar este ok.

Imaginile prezentate pe pagina de internet a Hotelului reprezinta o copie fidela a ceea ce gasiti la fata locului.

Pretul pare un pic ridicat la prima vedere, dar la varsta copiilor mei... deja nu mai beneficiem decat de o reducere de 20 % din pretul pentru un adult.

Pentru doi adulti... nu cred ca se depasea suma de 60-70 euro... ceea ce este ok.

Pentru cei care nu fac un tur de forta din drumul spre Muntenegru, recomand cu caldura o oprire in aceasta locatie.

Trimis de Nasshu in 25.08.11 08:45:38
Validat / Publicat: 25.08.11 09:45:26
  • A fost prima sa vizită/vacanță în SERBIA

VIZUALIZĂRI: 3897 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nasshu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 alte corpuri de cladire din complex. in centru era restaurantul.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.00 EUR pe cameră

tirol [10.04.12 11:52:16] »

un vot maxim pt un review util pt cei ce se indreapta spre Muntenegru si doresc o sugestie de cazare intermediara

La sf lunii iunie, voi fi in aceeasi formatie, sotia+ 2 copii (de 25 ani... , si vom dor o noapte de odihna. Pana acum, ma gandeam la Zlatibor, acum iau in calcul si recomandarea Dvs.

Sper sa imi puteti da mai multe detalii despre locatie, traseu.

Exista si variante de cazare cu doua apartamente dar cu doua bai? Sau doar apartamente pt 2 persoane? Micul dejun este inclus in pret?

Orice alte sugestii despre drumul prin Serbia, despre traseul spre Muntenegru, va fi pe deplin apreciat

Multumesc,

Nasshu [10.04.12 18:32:19] »

@tirol: eu am stat in apartament cu o baie. nu cred ca asa cum este construit are vreunul cu doua bai. Am avut vedere spre piscina. In camera oricum este un televozr cuplat si la sistemul de supraveghere care ofera imagini de la pisicina. (asta daca vrei sa iti supraveghezi ''copii'').

Eu am plecat la 6 din pitesti si la 15:30 am fost in poarta hotelului. Daca intri pe google, pe vedere din satelit iti dai seama de amplasare. este la cca 100 m de drumul principal intr-o mica liziera de padure.

Am avut mic dejun inclus in pret. Masa de seara am luat-o la ei. destul de ieftin nu mai tin minte, insa portiile sunt imense... si poti lua la pachet ce nu mananci (nu am optat ptr asa ceva, desi comandasem portii intregi pentru copii, care nu au putut manca destul.

avand in vedere ca e vb doar de o noapte... eu sugerez sa luati o sg camera. pentru ca totusi nu este o locatie foarte ieftine, (nici foarte scumpa.)

iar daca ai bafta sa prinzi sambata sau duminica - organizeaza nunti in restaurantul principal separat de zona de cazare - chiar o sa fie frumos.. muzica si dansul sarbesc sunt foarte frumoase.

tirol [10.04.12 22:09:55] »

@Nasshu: in primul rand: Multumesc +un vot pe masura!

Tocmai am primit raspunsul si oferta de cazare de la aceasta pensiune: au camere disponibile, 29 euro/persoana/zi

Inainte de a face rezervarea, doresc sa aflu parerea ta.

Ai trecut prin Zlatibor? Daca da, ce cazare ai alege intre Zlatiborska Noc si o pensiune din Zlatibor, de ex: konakzlatibor.com

Astept aceeasi parere sincera si obiectiva

Multumesc,

Nasshu [11.04.12 07:13:36] »

@tirol: am trecut prin Zlatibor, insa in fuga masinii, deci nu as putea sa iti spun nimic despre acea pensiune sau altele.

eu unul, avand in vedere ca cunosc locatia as alege tot ZN.

si ca locatie (retrasa, fara galagie) si avand in dedere ca stai putin, nici in Zlatobor nu cred ca ai ce vedea mare lucru, si datorita piscinei. noi am avut in rucsac haine pentru o zi, asa ca nu ne-am trambalat nici cu bagaje. daca diferenta de pret este sensibila mergi pe alegerea ta. la aceeasi bani as alege Zlatiborska Noc din motivele enumerate mai sus.

tirol [16.05.12 12:10:13] »

Buna ziua,

Am o dilema, sper sa ma ajutati. Va rog sugerati-mi care varianta de traseu sa aleg spre Cacak, pornind de la Paracin?

1. Zajecar->Paracin->Kragujevac->Cacak

2. Zajecar->Paracin->Krusevac->Kraljevo->Cacak

As aprecia si variante de traseu optim si spectaculos, de la Cacak->Kotor

De asemenea, va rog o sugestie de traseu bun de la Brasov spre Drobeta

Va multumesc,

Nasshu [16.05.12 14:02:45] »

@tirol: eu am mers pe traseul:

Pitesti - Craiova - Drobeta - Vama - Pozarevac - Kragujevac - Cacak - Uzice - Zlatibor (cazare) - Podgorica - Cetinje - Budva - Kotor.

asa o sa mergi pe malul Dunarii (peisaje foarte frumoase) si o sa treci prin canionul Tara (care iar merita vazut)

daca mergi si tu pe variata cu o noate intermediare la dus si la intors. iti recomand la intors sa tragi tare sa ajungi la Belgrad sa poti vizita a a doua zi si Begradul, care iar merita vazut.

tirol [16.05.12 14:11:06] »

va multumesc pt raspuns si sugestii

dilema mea este provenita din faptul ca am sesizat alegerea traseului Paracin->Krusevac->Kraljevo->Cacak la multi forumisti, dar nimeni nu mi-a explicat motivul acestei alegeri

va multumesc din nou si imi cer scuze daca am deranjat

Nasshu [16.05.12 14:25:15] »

@tirol: cred ca frumusetea traseului... si pe dunare si prin tara... si pesemne nu e cel mai scurt dar e mai rapid si bun. (si gps tot pe acolo m-a dus)

webmasterX [13.01.15 19:59:48] »

@Nasshu - Setat coordonatele GPS cf indicațiilor, rezultând următoarea poziționare pe harta interactivă AFA.

Am adnotat, deasemenea, aceste coordonate ca fiind confirmate

Nasshu, tirol
    Alte impresii din această RUBRICĂZlatiborska Noc Hotel [Bela Zemlja]: