ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2011
ÎNSCRIS: 15.08.09
AUG-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Foarte scump pentru ce are de oferit...

Am fost la acest hotel ca urmare a recomandarii unei agentii la rugamintea mea de a fi cazati la 2 stele curate. Mare greseala am facut. Mobilierul era intr-adevar nou, dar ce folos? Doar dulapul ptr haine era nou ptr ca paturile erau tot acelea de acum 10 ani, patura pe care am gasit-o pe pat era aceea de acum 20 de ani, mocheta avea si ea cativa ani vechime samd.

Investitiile au fost facute treptat in acest hotel si in timpul scurs intre T0 si T1 s-au degradat chestiile inlocuite in momentul T0, astfel incat atunci cand a venit momentul T1 cu alte investitii, cele de la T0 trebuiau refacute.

Camera pe care am avut-o era in format mic, cu o baie semi-murdara. Spun asta pentru ca wc-ul nu fusese spalat in interior de-a lungul timpului nici de catre turisti si nici de catre cameriste, astfel incat acum era patat cu diverse lucruri care nu mai ieseau nici cu praf de curatat (am luat cu noi ptr ca ne asteptam la asa ceva...). Cadita era si ea saraca intr-o anumita stare de degradare, galbejita si vai de capul ei. Siliconul folosit la imbinari era galben - daca mai era, sapuniera avea o mazga pe ea de-ti era greata sa te uiti la ea, daramite sa mai lasi si sapunul acolo si ca sa puna capac, usa din termopan se deschidea in interiorul baitei, spre deosebire de hotel Flora - vezi review. Mirosul in baie era greu de suportat, am instalat niste braduleti parfumati altfel ne gaseau intoxicati...

Aerul conditionat facea fata cu brio caldurii - nimic de comentat, balconul era ok, dar repet, camera foarte mica, ingusta si murdarica. Frigiderul era ok, televizorul functiona bine, chiar daca trebuia sa stai la cel mult 2 metri de el deoarece avea minimum de diagonala.

Vecinii de palier erau din cele mai proaste clase sociale: urcau cu tine plini de nisip in lifturile noi, purtand doar slipul si burtile revarsate, mai scoteau si cate un garait in urma caruia puteai ghici exact ce au mancat si ce au baut, odraslele urlau in timp ce alergau pe holul etajului, iar daca indrazneai sa le zici ca ai vrea sa te odihnesti dupa masa de pranz te puneau imediat la punct cu "sunt copii, ce vreti, sa nu mai alerge? si apoi ce, ati venit sa dormiti in camera? "...

Pe plaja sunt diverse firme ce au concesionat bucati din ea, oferind sezlonguri contra cost. Din pacate, in apropierea hotelului, niciuna dintre aceste firme nu-ti ofera bon fiscal la inchirierea sezlongurilor, astfel incat aveam de ales intre a sta pe cearsaf, in bataia vantului sau a plati de 2 ori/zi aceleasi sezlonguri (noi respectam intotdeauna indicatiile doctorilor cu privire la orele de bronzat si nu ramanem niciodata pe plaja in intervalul 11-15:30, nici macar sub umbrela).

In concluzie, o groaza de bani dati pe cazarea la acest hotel (care nu presupunea nici macar micul dejun inclus in pret) care a schimbat doar dulapul in fiecare camera si care doreste probabil sa se compare cu hoteluri de 3 stele.

Nu va recomand acest hotel decat daca nu gasiti cazare in alta parte!

Trimis de gia1313 in 24.08.11 16:46:21
Validat / Publicat: 24.08.11 18:26:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Hotel Flora, Mamaia

VIZUALIZĂRI: 2162 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gia1313); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.08.11 16:59:01]

Ar fi util sa acordati o nota si la capitolul 'Servicii".

• Alte impresii din această RUBRICĂAurora Hotel: