ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2011
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Categoric, NU MERGETI ACOLO!!!

Am fost acolo in perioada 18-23 august; am fost mai multi prieteni si am ocupat 5 camere. Noi, avand copil mic, am cautat o pensiune care sa asigure si masa asa ca tot grupul a optat pentru demipensiune.

Problema MARE a acestei pensiuni este proprietarul acesteia, un baiat de 35 ani smecher si tupeist care eventual te mai ia si de fraier; este proprietarul mandru al unui caine, dragut de altfel, dar cam obositor si urat mirositor, care umbla in voie prin living, printre mese si care lasa o tona de par... scuze pentru limbaj dar impresiile sunt foarte vii si foarte la cald...

Podeaua in living si pe scara interioara este placata cu piatra care da o senzatie de foarte rece si neprietenos; masa de tenis din living este foarte buna, am jucat mult tenis de masa.

Camerele de baie sunt sub orice critica, cabinele de dus sunt foarte inguste si nu poti face dus decat daca te speli si pe cap obligatoriu; o singura camera a avut cada care a fost OK.

Micul dejun a fost foarte sarac (2 tipuri de salam de duzina care s-a repetat 6 zile, branza, unt, oua cand am cerut noi si... singurul lucru bun... o dulceata de mure cred...)

A doua masa care a insemnat atat ciorba cat si felul doi au fost in general bune si asta datorita doamnelor de la bucatarie (dna Cristina in special) care gatesc intradevar foarte bine.

Si acum sa enumeram cateva lucruri marunte, dar care iti strica cheful:

- cum am ajuns la pensiune, imediat ni s-au cerut restul de bani, TOTI, dupa care proprietarul a disparut; CIUDAT, NU!

- doua seri la rand (incepand cu 6 seara) nu am avut apa calda, proprietarul invocand niste motive puerile; centrala era pe curent...

-in penultima seara am cerut sa se prepare pastrav la gratar cate unul pentru fiecare adica 10 bucati; mari discutii cu proprietarul care vroia sa ne faca doar sapte. Dar nu asta este problema, au ramas 8 pesti din zece care nu s-au mancat dar care am dorit sa-i pastram pentru a doua zi stabilind acest lucru cu bucatareasa; dar ce sa vezi, culmea tupeului si lipsei de bun simt, domnul proprietar i-a luat pur si simplu din frigider si i-a ascuns in camara!!! doar ca sa nu-i mancam noi; acolo erau si in ultima seara.

- in ultima seara cand am facut si noi un gratar nu am avut lumina afara pentru ca ceva nu a mers... asa ca am facut gratar in semiintuneric;

- seara incepand cu ora 21,00 aprox. , cand proprietarul se retragea in camera lui sau pur si simplu pleca de acasa, stingea lumina in living cu noi acolo, pur si simplu, ramaneam cu lumina de la televizor; am ramas blocati...

Concluzie: NU MERGETI IN ACEASTA LOCATIE!!! Nu vorbesc lucruri mari, puteti verifica am mai scris pe acest site, stiu sa scriu de bine. Pacat, zona Moeciu de sus este intradevar foarte frumoasa dar incercati alte pensiuni, sunt destule.

Trimis de Georgian79 in 24.08.11 13:42:29
Validat / Publicat: 24.08.11 14:19:36

VIZUALIZĂRI: 2992 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Georgian79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera cu pat suplimentar de 3 persoane
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 47.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Conacul Vânătorului [Cheile Grădiștei]:

• pagină generată în 0.03413200378418 sec