Mănăstirea Moldovița

DIN Mures
înscris/ă în 23.08.11
AUG-2011

Dezamagire!!!

Am fost la Moldovita cu multi, multi ani in urma... Asteptam sa ma reintorc... Dezamagirea a fost imensa!!! Intrand sa vizitam biserica manastirii, o "maicuta", dadea cu aspiratorul... Nu conta ca biserica era plina cu lume! Pe un ton categoric si rastit, ... "n-aveti voie sa pozati!!! ". La iesire, intr-o racla, erau patru moaste, si... 9 fotografi ale aunor sfinti (cred). Ale cui sunt moastele, intreb eu. "Ale alora! ", raspunde o... maicuta.

Ies afara, si ma asez pe o banca la intrare. Intra un grup de turisti francezi... Maicuta de la intrare, le cere taxa de 1 euro de persoana pentru intrare. O alta maicuta ii spune din spate: "Ia-le doi, ia-le doi" (euro) ! Pentru Dumnezeu, eram intr-o... MANASTIRE!!! Asa vrem sa atragem turisti? Am aflat ulterior de la o alta persoana care a fost a doua zi in vizita ca si ei s-au simtit acolo dezamagiti de comportamentul... maicutelor!

Impresii încărcate de daallinna in 23.08.2011 18:38:04

Validat / Publicat: 23.08.11 19:42:36

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (daallinna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

pagină generată in 0.0742049217224 sec