ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2011
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII

Extrem de nemulțumit

Oribil

zborul ok, transportul pana la hotel ok.

La intrare in hotel un gardian transpirat satul de atitea salutari din partea tuturor ne arata cu mana unde este receptia. La intrare te lovea un aer fierbinte direct in fata si nu mai pui aglomeratia de turisti veniti sau asteptand plecarea. ne asezam la o coada imensa in asteptarea unei camere, binenteles cu ciubuc in pasapoarte ca asa e moda la turci sa dai ciubuc de bun venit si de bun plecat. Am asteptat 2 ore dupa care urmeza ,,distractia"

camera 2116 la parter, fericire avand carucior, bagaje mai multe, dar surpriza, bagam cardul si in camera erau alte persoane cazate, mergem iar la receptie si primim camera la etajul 7 dupa inca o ora de asteptat

In camera toate ,,bune" - mizerie, caldura naucitoare. aerul conditionat nu mergea, frigiderul la fel si ca sa fie toate complete usa nu se inchidea. Am coborit iar la receptie si am raportat toate cele crezind ca se rezolva ceva dar nimic. ne-am intors in camera asteptind reparatorii care au venit in 20 minute si au reparat o usa in 2 ore. Se facuse 9 seara si noi inca nu desfacusem bagajele, copilul plangea in disperare si eram morti de foame.

cand am ajuns la masa nu mai era nimic de mancare nimic de baut. La oboseala care o aveam nu ne mai ardea de nimic sa plecam prin resort sa vedem cum stau treburile. trebuie sa va specific ca de la receptie ni s-au dat hartii cu tot programul hotelului in limba turca, rusa, olandeza, si germana. engleza se vorbea foarte putin acolo.

A 2-a zi perfect ne-am trezit la 7 am fost la masa la plaja prin tot resortul. Personalul ok, mancarea ok dar surpriza pt prosoape de paja trebuia sa astepti pana la ora 9,30 si sa le returnezi pana la ora 17,30 avand copil la ora 11 te intorci de la plaja si mai pleci seara de la 5 pana pe la 7

Plaja era oribila mizerie multa si saltele foarte murdare care erau spalate 1 data pe sapt. in jurul orei 10.

La iesirea din resort nu puteai lua cu tine cafea iar pe plaje nu se servea decat bere, apa, sucuri si mancare, zilnic acelasi fel.

Apa marii era calda, curata dar plina de bolovani, la primul val m-am lovit de de ei si mi-am facut o taietura in spate de mai mare frumusetea, sotul era zgariat in genunchi si coate de parca frecase pe jos o saptamana.

NU RECOMANDAM ACEST HOTEL. nu este de 5 stele si nici de 3. este jalnic dpdv al banilor platiti

Trimis de ALINA KIRITA in 18.08.11 00:18:49
Validat / Publicat: 18.08.11 00:41:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: lara si belek

VIZUALIZĂRI: 2528 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ALINA KIRITA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.08.11 00:37:19]

@ALINA KIRITA: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

ne pare rau ca s-a nimerit ca debutul tau sa fie prin povestirea unei astfel de experiente neplacute, insa iti multumim ca ai impartasit-o cu noi - astfel de impresii au utilitatea lor, poate mai mare decat cele din sejururile in care totul a fost perfect.

Te asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale trecute sau viitoare

iulian68
[18.08.11 06:32:59]

Imi pare rau ca trebuie sa o spun din nou, dar pretul este extrem de mic, asa ca si asteptarile trebuiau sa fie pe masura... Eu am platit anul trecut 1500 e pt doua persoane la un hotel de 4*, fara transport... Imi pare rau dar trebuie sa te gandesti si sa te informezi bine cand apar niste superoferte din astea... Cel mai bine era sa citesti cu mult timp inainte impresiile de pe 'Am fost acolo' si nu mai pateati asa ceva...

ovy2k5
[18.08.11 10:54:40]

Cam JALE pe acolo...

adryana
[18.08.11 23:05:48]

@iulian68, de acord cu tine, pretul vad ca e 1200 E, cum mai spuneam cuiva in ecou, (parca pt hotelul Ideal Beach) pt. cei care pleaca cu avionul trebuie sa ia in calcul si pretul zborului pana acolo, taxele... si ce ramane... (daca mai ramane) e masa si cazarea. Sunt convinsa si o spun cu marele regret, ca se vor frige la fel inca multi altii de acum inainte, asa cum de fapt s-au ,,fript '' si parintii mei, asa ca stiu ce spun. Ideal ar fi ca agentiile sa precizeze de la inceput, inainte de a primi banii, cat din pret revine avionului si cat revine cazarii si mesei. Dar oare cate agentii precizeaza acest lucru? sa fim seriosi, observ ca multe vor scoate ochii si in continuare cu ,,superoferte'' de genul acesta.

Daca se citeau intai impresiile postate despre aceasta locatie, poate nu mai aparea acest review, caci toate sunt negative, dupa cum observ, si iarasi imi pun intrebarea: de ce mai pleaca lumea aici?

adryana, iulian68, ovy2k5
Alte impresii din această RUBRICĂHedef Resort & Spa Hotel: