ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2011
3 AD. + - COPII

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Asa si-asa

Aseara ne-am intors din Turcia de la Sueno Hotel. O sa punctez pentru fiecare aspect in parte plusurile si minusurile.

1. Situarea hotelului - cam departe de aeroport - o ora jumate am facut pe drum. Hotelul este in lant cu alte hoteluri dar daca vrei sa iesi se te plimbi in afara lui nu ai unde, iesi la sosea unde nu exista trotuar si nici iluminare.

In schimb este foarte aproape de templul lui Apollo - 20 de minute, pe plaja, se ajunge foarte usor, nu credeti ghidul care va incerca sa va spuna ca nu se poate ajunge si sa cumparati o excursie. E usor de ajuns. De la templu ajungi si in bazar, e destul de scumput, dar daca o iei pe stradutele laterale gasesti mult mai ieftin. De intors de acolo seara doar cu taxiul, deoarece plaja nu este luminata. Si de plecat din hotel la bazar sau oriunde cu taxiul, este statie chiar la iesire, in bazar e 5 euro la dus si 7 la intors - nu stiu de ce - sa nu va speriati de coada la taxi, ele vin unul dupa altul, merge repede.

2. Plaja si marea - plaja este cu nisip foarte fin, curata, apa limpede si curata. Am vazut ca au primit si blue flag, il merita.

3. Servicii - noi am avut o problema la cazare, in sensul ca aveam 2 camere, una dubla si una single si ne-au dat un apartament pe motiv ca nu aveau camere standard libere. Enervant deoarece camerele in apartament erau minuscule si ne-am intrebat daca nu eram rude ce faceau? ne puneau la comun asa? Au zis k ne muta dupa 3 zile dar nu am mai vrut sa facem iar bagajele si nici nu era ceva sigur oricum.

In rest personalul dragutz, amabil.

4. Curatenia - zilnic, desi in unele zile venea la pranz sau seara si atunci refuzam noi.

5. Camera - mica, inghesuita, baia minuscula. Poate camerele standard erau mai mari, nu am vazut. Mini barul umplut zilnic - apa, cola, fanta, sprite, bere. Aduceai si cafea si ceai zilnic, aveam aparat de incalzit apa in camera. La tv numai programe turcesti, nici macar mtv, meniul era tot in turca deci nici o sansa sa cauti altceva, nu ca m-as fi dus in vacanta sa ma uit la tv, dar la intre 13-15 cand nu se putea sta la plaja nu prea aveai ce face.

6. Internet - gratis, merge si in camera, nu asa bine ca in loby.

7. Piscina - are multe si curate, gaseai mereu loc pe sezlong. Mai aglomerat era la piscina mai mare unde era animation.

8. Mancarea - daca esti fan mancare gatita ai ajuns in paradis. Foarte multe feluri de mancare cu sos, ciorbe, multa vita, carne tocata... Daca voiai ceva gen gratar sau pizza, hamburger, shaorma gaseai la barurile de la piscina, la pranz, unde insa era extrem de cald si aglomerat.

9. Bauturile - nu sunt adepta alcoolului, dar am observat ca aveau sticle de whisky si altele autentice, nu d-ale lor. Sucurile erau un fel de nectar, ti le turnau din cutii de carton, apa era la sticle de jumate in frigidere peste tot.

10. Barurile - la piscina doua si pe pe plaja unul - dar fara scaune sau un loc unde sa stai la umbra, luai ce voiai si beai pe plaja. In loby mai erau baruri cu aer conditionat, foarte placut. Si in restaurant era a. c mereu.

11. Distractii - multe tobogane, luna park - 2 bilete de persoana la sosire, 1,5 euro biletul daca mai voiai, disco pe plaja, cei de la animation mereu organizau cate ceva atat ziua cat si seara.

Cam atat, sper ca nu am omis nimic. Daca vreti sa ma intrebati ceva va raspund cu placere.

Trimis de lalely in 16.08.11 15:56:56
Validat / Publicat: 16.08.11 16:57:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2817 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lalely); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 loby bar
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[16.08.11 16:57:16]

Foarte bun review-ul.

sunnyday07
    [18.08.11 14:24:57]

Buna ziua,

Aveti idee daca aqua-parkul este potrivit si pentru copii?

Exista vreo limita de varsta?

multumesc!

[18.08.11 15:52:29]

Buna ziua,

nu exista limita de varsta, am vazut copii de toate varstele dandu-se, chiar si oameni mari. Se poate sa te dai si cu colacul chiar. Oricum au mai multe feluri de tobogane, iar pentru copii micutzi au locuri speciale.

Sper sa va fie de folos raspunsul, daca nu, reveniti cu intrebari.

sunnyday07
    [18.08.11 18:23:36]

Multumesc, imi este de folos!

O zi buna si vacante reusite!

[01.02.12 13:57:11]

1,5 euro era biletul de intrare in luna park si te dadeai tu de cate ori vroiai in fiecare sau era 1,5 euro biletul de intrare pt fiecare loc de distractie. mersi

[01.02.12 19:17:30]

@andu20:1, 5 euro plateai ca sa te dai o data intr-o singura "masinarie" (carusel, trenulet sau un fel de ciocan)

[01.02.12 19:40:00]

@lalely: am inteles ca exista si pachete de 10 bilete cu care ieseai mai ieftin. mai am o intrebare. pt un copil mofturos la mancare gaseai ceva bun... ceva gratar de pui, peste. mersi pt raspuns

[02.02.12 13:50:56]

@andu20: gratar cum am si zis nu prea gaseai, dar daca ii plac hamburgeri, pizza, cartofi prajiti si carnita din aceaa de pui facuta ca pentru shaorma, din astea se gasesc la barul de pe plaja la pranz. in afara de asta au si restaurant special pentru copii, doar seara este deschis, nu stiu sincer ce au acolo dar am vazut multi copii mancand acolo, deci imi imaginez ca au tot felul de sortimente de mancare preferata de copii.

despre pachetele de 10 bilete nu stiu sa iti spun, nu m-a incantat atat de mult parcul de distractii incat sa intreb daca au si alte variante decat sa platesti biletul.

daca mai ai intrebari iti raspund cu drag. sper sa iti fie de folos informatiile.

[03.02.12 19:16:26]

@lalely: multumesc pt raspunsuri... fie-mea e incantata de toate porcariile de mancare enumerate de tine mai sus, dar noi nu suntem. si parcul de distractie tot pt ea. incerc sa fac o comparatie intre acest hotel si Royal Dragon... alta dect cei 500 euro ))

[04.02.12 14:26:37]

@andu20: cu placere, sa stii ca mai sunt si alte hoteluri cu parc de distractii si la preturi ok, cauta , sunt prezentate hotelurile in detaliu si cu multe poze, iar dupa ce vezi ceva ce iti place cauti pareri aici, eu asa fac.

andu20, lalely, sunnyday07
    Alte impresii din această RUBRICĂSueno Beach Side Hotel [Sorgun]: