ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2011
DIN: Satu Mare
ÎNSCRIS: 16.08.11
AUG-2011

Prima data in Turcia

Am dat avansul pentru un alt hotel, dar pentru ca nu au mai fost locuri agentia ne-a pus sa alegem pe avansul dat un alt hotel si asa am ajuns la Lara Park Hotel cu bilet all inclusive. Am ajuns seara dupa ora 10 si cu greu ne-au dat cine deoarece era trecut de intervalul in care se putea servi cina. Curatenia din camere cam lasa de dorit, toaleta era murdara si aveam 3 becuri care nu mergeau. Unele poze afisate pe site-ul lor oficial nu corespund, de exemplu noi vazand aceea cascada am crezut ca hotelul e deasupra (vezi poza de la locatie), dar aceea cascada e de fapt in Antalya, unde din Lara de unde e hotelul trebuie sa mergi cu autobuzul cam 15 minute. Nici locul de joaca pentru copii nu l-am vazut, iar plaja nu a aratat ca si in poza, plaja lor privata e la mai mult de 100 de metri de mers si ei au respectiv un rand de sezlunguri inchiriat acolo, in locul unde sunt cabanele de umbra nu dadeau voie pentru noi, cei de la Lara Park. Aceii oameni care se ocupau cu curatarea si oferirea de sezlonguri au fost chiar obraznici, intr-o zi fiind vant mai mare nu ne-au lasat sa deschidem umbrelele, dar nici sa mergem sub umbrarele acelea, soarele fiind puternic. In schimb apa marii a fost minunata.

Reveniind la hotel, pot sa spun ca conditiile de cazare au fost la mai putin de 4 stele cum pretind ca au, este in jur de 2-3 stele, cameristele veneau mereu in jur de ora 14 cand majoritatea oamenilor erau in camere si se odihneau. Tin sa precizez ca numai prosoapele le schimbau, si aruncau gunoaiele, nu aspirau pe jos. Curatenia din baie cum ziceam mai sus lasa de dorit, iar in dupapuri era praf pe etajere, nu puteai sa iti asezi fainele fara sa se murdareasca.

Micul dejun a fost acelasi in fiecare dimineata, nu foarte diversificat. Pranzul la fel cam slabut, iar seara a fost mancare buna, gatind in cateva seri carne de gyros afara sau carne barbecue. Tin sa precizez ca se regatea si refolosea mancarea din cate ne-am dat noi seama. In privinta sucurilor desi eram la all inclusive acesta tinea doar in incinta hotelului, pe plaja daca doreai ceva era contra cost, noi stand mai mult pe plaja nu la piscina nu faceam consumatie mare la hotel, si ne-am cumparat alte sucuri pentru plaja, lucru care l-am aflat numai cand am ajuns acolo. Sucurile "naturale" din dozatoarele de langa piscina sunt de fapt sucuri la plic cu arome de fructe, iar cola si sucul de portocale sunt de la firme ca Aro, berea a fost din flacon. Si tot all inclusive-ul a fost numai intre orele 10-22. Seara nu era niciun program de animatie, numai un muzician care canta live, iar melodiile din fiecare seara se cam repetau, dar ambianta a fost destul de placuta. Ceea ce e de apreciat este seful de sala, care pe langa ca le arata chelnerilor ce sa faca punea si el mana, iar seara statea pana in jur de ora 2-3 ca sa stranga, dimineata la 7 fiind in picioare, iar de fiecare data cand te intalneai cu el te saluta, iti zambea, e de apreciat.

Concluzia finala este ca nu ne-am intoarce la acest hotel si nici in zona Lara in care am fost acum. Este un hotel sub 4 stele cu conditii care pentru noi nu au fost potrivite in comparatie cu alte locuri unde am fost in vacanta.

Trimis de Alle8 in 16.08.11 12:56:52
Validat / Publicat: 18.08.11 15:17:59
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1948 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alle8); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

webmaster [16.08.11 13:53:01] »

@Alle8: as avea doua intrebari

- varsta ta este intr-adevar "sub 16 ani", asa cum ai selectat atunci cand ai scris review-ul? (vezi caseta tehnica din stanga sus)

- hotelul la care ai stat, este cumva acelasi cu cel descris de ot_to aici click aici? sau de alti utilizatori click aici? Sau este unul diferit de ambele?

Alle8 [17.08.11 17:52:32] »

Da am 15 ani , iar hotelul este diferit de ambele. Are si pagina proprie hotelul acesta si numele e Lara Park Hotel.

Admin [18.08.11 15:17:14] »

Multumesc, @Alle8 ptr raspunsuri.

Desi calitatea exprimarii este remarcabila, superioara multor altora scrise de adulti, review-ul este publicat fara note, cf regulilor si cutumelor instituite pe site.

Notele vor fi reafisate odata cu mutarea in preconizata viitoare sectiune AmfostAcolo. Junior.

Alle8
Alte impresii din această RUBRICĂLara Park Hotel: