ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2011
ÎNSCRIS: 12.08.10
JUL-2011

Restaurantul Korali, Skala Potamia

Am revenit in Thassos, in Skala Potamia la restaurantul Korali... unde am mancat Megalo caracatita si Megalo calamarul... sunt delicioase. si merg f bine langa un vin bun alb sec al d-ului Sakis

Pestele este grozav de mare de proaspat si de mult... delicios delicios!!!

Sa va mai spun de micii de vita cu oaie pe bat de frigarui (atasez poze).

Cand sunteti in zona... mergeti la D-ul Sakis Rest Korali (atasez o poza sa vedeti cum pregatesc cei de acolo mesele pentru romani) In forma de T sau U ca la @ botez@ la noi.

Sa nu uitati sa cereti Zacusca!!! Atasez poza!

Si de asemenea prajitura facuta de Stefania. Stie Sakis daca ii spuneti.

Era sa uit de frigaruile din miel, de sardelele afumate

Nu va faceti griji meniul este si in limba romana si greaca si engleza si bulgara

Pofta buna!!!

Trimis de Tuica in 10.08.11 14:43:46
Validat / Publicat: 10.08.11 16:12:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Hotel Kamelia Hotel Sunny

VIZUALIZĂRI: 3164 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Tuica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Peste proaspat .... delicios...ce sa mai spun...n-au nici un rost cuvintele ...ce mi-e dor de pestele asta.....era f f f mare, doar capul avea 6 kg. f bun

sandu.53 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[10.08.11 16:21:02]

ce ne faci cu aceste poze! innebunim de-a binelea! ma bucur mult ca ai revenit la Sakis pt.ca si eu unul ,cand ma voi reintoarce in Thassos tot la el am sa ma duc... repet, iti multumesc pt. reviw-ul din 2010 care m-a determinat sa ajung si eu la taverna Korali si sincer nu am regretat si cred ca nici ceilalti care au fost apoi pe acolo in perioada urmatoare nu au avut de ce sa le para rau! la Sakis nici nu stii ce sa-ti alegi sa mananci atat de bine arata bucataria greceasca...ar trebui sa stai vreo 2 luni ca sa incerci aproape toate felurile de mancare! ma bucur ca-l vad in poza cu tine si sper sa-i fi mers bine vara asta, asa cum i-am urat si eu la inceput de iunie! ma uit iar la poze si admir de departe felurile bucatariei grecesti...

[10.08.11 16:27:49]

Cu multa multa placere. Ai dreptate vis a vis de mancare, nu apucam sa gustam din toate. sunt prea multe si prea bune. Noi speram sa mai mg cateva zile in septembrie, cand mai avem timp. il voi saluata pe sakis din partea ta.

Numai bine si o dupa-amiaza placuta

motaneata
[10.08.11 22:43:04]

1. Sigur nu sunt poze de anul trecut? La inceputul lui iulie Sakis nu mai avea mustata. Cand i-a crescut asa de repede?

2. Spune-mi, te rog: ce nu ti-a placut la Korali?

[11.08.11 08:56:51]

BUna dimineata. Anul acesta l-am vz prima data cu mustata. Pozele de anul trecut facute la taverna Korali sunt postate la hotel Kamelia din skala potamia

Totul este absolut superb la taverna korali... mancarea, atmosfera, bautura... tot... De abia astept sa mg iar in septembrie. O zi buna tuturor!!!

[11.08.11 09:54:00]

Revin cu un raspuns... pt motaneata... Scuza-ma pozele de anul trecut nu-s la review-ul cu hotel kamelia... sunt chiar la rest Korali (uitasem ca administratorul site-ului mi le-a mutat automat la sectiunea Rest, taverne, baruri) O zi frumoasa, multa sanatate si numai bine

adela25
[04.08.15 14:53:08]

@Tuica - ce este in poza P04?

[24.07.17 01:00:28]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Taverne în zona Golden Beach, THASSOS" (deja existentă pe sait)

adela25, motaneata, sandu.53, Tuica
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mîncăm? Taverne în Skala Potamia: