ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2011
JUL-2011

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Thassos, Sunny Hotel, Skala Panagia

Hotelul este foarte curat, toate camerele (cu sea view) sunt foarte spatioase cu sifonier mare, cu seif, frigider, feon.

Baia de asemenea f mare si foarte curata.

Si nu in ultimul rand balconul... f mare cu masuta si 2 scaune si cu uscator pentru haine.

Privelistea minunata.

Trimis de Tuica in 10.08.11 11:18:30
Validat / Publicat: 10.08.11 12:40:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Hotel Kamelia

VIZUALIZĂRI: 4099 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Tuica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 foto facuta din balcon...
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 1 PMA (din 1 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

danette [10.08.11 13:02:59] »

Nu te supara, dar impresiile de la acest hotel, scrise de tine aproape nu exista si nu-ti poti faci nici o parere!!... foto?? Sunt si altii interesati sa afle de locatii recomandabile si frumoase in Grecia, dupa care sa se orienteze!!

Tuica [10.08.11 13:27:14] »

intreaba-ma ce ai dori sa stii... inca incarc poze acum. o zi frumoasa!

Tuica [10.08.11 13:31:36] »

Astept validarea pozelor.

danette [10.08.11 13:36:18] »

Despre personal, servicii, piscina, plaja, masa... etc.

Tuica [10.08.11 13:45:53] »

Piscina nu au aici in acest hotel.

Personalul este f dragut

Noi am luat cu mic dejun, insa mereu eram singuri, banuiesc ca ceilalti nu au vrut mic dejun. Era 5 euro / pers/ zi, f bun tip continental, insa noi plecam f devreme la plaja si micul dejun era de la 8-12 cand doreai sa mg. asa ca tb sa mai zabovim un pic prin camera.

Pranzul si cina o luam in skala potamia la Taverna Korali, voi pune poze si de acolo. Acum am facut selectia.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    danette [10.08.11 13:50:58] »

Multumesc! Plaja este aproape? ... astept poze!

Tuica [10.08.11 14:04:24] »

Plaja este aproape insa este de coborat un pic. exista un drum facut de cei de la hotel sau cel normal, sunt 2 pante (noi mg cu masina ca apoi ne mai plimbam prin statiune, sau mg in Potamia la masa), beam si o berica n-am vz masina de politie cat am stat acolo.

Plaja e superba cu nisip fin, mergi cam 100 m pana ajungi sa inoti, recomand celor cu copii mici mai ales. e superba marea. umbrela si chaiselonguri erau gratuite unde stateam noi la plaja din panagia (in fata hoteluilui golden sand) dar tb sa comanzi ceva la barul lor, un frappe, o berica nu conta ce putea sa fie si o apa.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    sandu.53 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [10.08.11 14:43:41] »

@tuica desi acum ai scris doar cateva randuri profit de ocazie sa-ti multumesc pt. review-ul scris anul trecut despre taverna Korali si mai ales pt. pozele expresive de atunci, fapt ce m-a determinat sa ma duc in acel loc si sa-i raman client fidel (am si eu la randu-mi un review despre Korali)... ce mai face Sakis? cum ai ajuns la acest hotel-cu agentie sau cu rezervare on-line?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    Tuica [10.08.11 14:51:38] »

Buna. In primul rand Sakis e bine sanatos, munceste mult, l-a ingrasat pe sotul meu cateva kg. Am citit ce ai scris foarte frumos. Felicitari!!!

Hotelul l-a ales sotul meu de pe gothassos. gr

A vorbit direct cu cei de la hotel.

Tocmai acum vrea sa postez pozele de la Sakis. O zi frumoasa!

iulian68 [10.08.11 14:51:45] »

si la pret a fost super ok, asta depinde si de ce preturi erau la taverna aceea, si nu numai...

sandu.53 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [10.08.11 15:52:45] »

multumesc pt. raspuns, si eu urmareasc pe www.go-thassos. gr pe webcam imaginile de acolo direct din nostalgie!

Tuica [10.08.11 16:03:38] »

Cu multa placere... si noi de abia ne-am intors de la mare si tot acolo ne gandim.

O zi minunata!!!

tirol [13.02.13 10:01:31] »

@Tuica: un vot maxim pt un review util celor interesati de aceasta locatie!

Am o mare rugaminte.

Sunt in tratative cu Mr. PAVLOS. N. SINATHIS SKALA POTAMIAS -sunrise studios.

In primul rand te rog spune-mi daca nu este o confuzie, daca la acelasi proprietar la care ati fost cazati si voi

In al 2-lea rand, te rog mult spune-mi daca este o mare diferenta de vedere spre mare, intre camerele situate la primul nivel si cele de la ultimul etaj. Mi s-a propus un studio situat la etajul superior si un altul, pt copii, la parter

Ce posibilitati de gratar, de self catering exista?

Iti multumesc. Astept urgent raspuns!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    blunite [25.06.13 18:04:26] »

Hotelul este foarte frumos, foarte bine intretinut. Personalul este deosebit de dragut, iar in camere se schimba paturile si prosoapele o data la 2 zile.

Toate camerele au o vedere superba la mare, se aud doar greierii si marea, iar dintre toate plajele din thassos, vazute de noi, cea mai buna este chiar unde cobori din hotel. Deci este locul perfect pentru relaxare totala.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    mirmicu [25.06.13 18:32:03] »

@blunite: [/Tocmai ne-am intors din thassos unde am stat la Sunny Hotel Thassos. Hotelul se afla in Chrysi Ammoudia nu in Skala Panagia. ]

Eu stiam ca Skala Panagia sau Chrysi Ammoudia sunt unul si acelasi lucru, asa cum plaja din Skala Potamia mai este cunoscuta drept Chrysi Akti. Intregul golf mai este numit de catre turistii straini si Golden Beach.

Faptul ca hotelul si-a trecut ca adresa Chrysi Ammoudia, nu inseamna ca nu este in Skala Panagia.

Deci tocmai v-ati intors din... Skala Panagia.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    cristianford [08.08.13 10:11:48] »

@Tuica: Ce distanta era pana la plaja? Pe plaja sunt sezlonguri si umbrele? Sunt ale hotelului, se inchiriaza sau trebuie sa consumi ceva si le ai toata ziua?

blunite, cristianford, danette, iulian68, mirmicu, sandu.53, tirol, Tuica
    Alte impresii din această RUBRICĂSunny Hotel: