ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2011
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 05.08.11
AUG-2009

Pentru prima data in Turcia, a fost chiar bine

Incep prin a spune ca nu noi ne-am ales hotelul, ci a fost repartizati acolo prin tragere la sorti, fiind o oferta de la *** - care presupunea 5 hoteluri, care urmau asa cum am spus sa fie tras la sorti la care nimerim.

Bineinteles ca nu am nimerit la cel mai grozav, as zice numarul 4 din 5 si in acelasi rand nu prea cred ca s-a tras la sorti, ci asa se face in situatii de astea, ca sa si sune bine, dar nici nu iasa ei in pierdere.

Hotelul arata bine, cu 2 corpuri de cladire, 2 piscine cam micute, una cu 2 topogane, cam mititele, fiecare cu sectiune pentru copii. Magazinele si coafor la parter in corpul secundar de cladire, teren de tenis, aparate de "fitness" (precum cele care se mai pun prin parcuri pe la noi) in gradina hotelului, internet in lobby si contra cost in sala de internet, ceva jocuri gen biliard, ping-pong, unele contra cost, altele gratuite, terasa pentru servit mesele, terase pentru servit bauturi seara, 2 restaurante cu specific, veo 3 locuri unde sa stai relaxat si comod sa consumi ceva de baut, loc de joaca pentru copii. Cam astea erau.

Am ajuns seara tarziu si nu am avut posibilitatea de a manca, decat un fel de supa, cam ciudata, servita la later dinner. Am fost dezamagiti de aceasta primire.

Initial am fost cazati la ultimul etaj, cu sea side view, intr-o camera care inca nu fusese renovata ca si celelalte, ok ca si dimensiune, curata, cu un balcon acceptabil care avea o masa si 2 scaune de plastic si loc pentru intins hainele. Baia arata bine, dar au fost ceva probleme la wc, curgea apa cam tot timpul si fara sa spunem, dupa 2 zile am fost mutati in alta camera cu vedere laterala la piscina. Arata mult mai bine ca prima, mai moderna, ne-a placut mult.

Mancarea a fost foarte variata si buna, aveai de unde alege, dar asa cum s-a mai scris, erau o gramada de pisici, care fugeau pe acolo si asteptau sa le dai cateceva. Fructe multe si ca si cantitate si ca si varietate. Mancarea la gratar si la plita era delicoasa si se serveau multe sortimente pe parcursul sejurului. Deserturile erau multe si chiar bune. Inghetata se dadea numai seara si nu chiar in fiecare zi, cam 3 sortimente, buna la gust.

Mancarea de la barul de pe plaja si de la piscina, nu era super variata, dar gaseai cateva ca sa iti potolesti foamea si era bunicica.

Sucuri si bauturi destul de ok.

Centru fitness si piscina interioare nu prea grozave, dar nu prea erau folosite. Centru spa arata imbietor ;)).

Animatia foarte buna, ne-am simtit foarte bine si nici nu am simtit nevoia sa iesim din hotel. Animatori super amabili si amuzanti. Ei se ocupau si de copii, asa ca ti mai lua de pe cap in fiecare seara cate o jumatate de ora.

Plaja era curata, insa se intra greu in mare, fiind bolovanoasa (noi am avut papuci de apa), insa era un ponton pe unde mai puteai intra si sari in apa. Sezlonguri si umbrelute suficiente. Apa destul de curata, mai ales la 3-4 metri de mal. Intr-adevar se trecerea printr-un tunel ca sa ajungi la plaja, pe sub sosea, dar noua ni s-a parut chiar interesant, nu ne-a deranjat deloc.

Pentru prima data in Turcia a fost foarte bine, ne-a placut mai mult hotelul ca si egipteni (ce-i drept de 4*, nu de 5*), nu prea am iesit din hotel. Am avut tot ce ne trebuia acolo.

Totusi nu mi s-a parut chiar un hotel de 5*, dar la ei sistemul de clasificare difera de cel de la noi, fiind mai slabut si fiindca nu am mai fost pana atunci la turci, nu am avut cu ce compara. N-as mai merge acolo, a fost bine si frumos, dar as incerca altceva, mai ales ca stiu ca sunt altele mai grozave.

A fost foarte bine pentru noi atunci (nici nu a fost asa scump, fiind acea oferta), dar cred ca ati gasi un hotel mai bun, care sa va incate mai mult.

Trimis de ligiapall in 09.08.11 12:01:25
Validat / Publicat: 09.08.11 13:14:33
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2369 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ligiapall); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂBeach Club Doganay Hotel [Konakli]: