ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2011
ÎNSCRIS: 29.07.10
AUG-2011

Către satisfăcător

Nu recomand

Am ales un last minute, pe motiv de lipsa sincronizare la concedii. Pretul sejurului a fost acesta pt ca am cumparat biletul cu 4 zile inaintea plecarii. Am salvat cu greu vacanta.

Prima zi a fost grea, plina de dezamagire.

M-am intors de doua zile si as vrea sa las putin timp sa treaca, pentru a ramane doar cu ce a fost frumos. Nu stiu daca voi putea adauga ceva mai tarziu (impresii, fotografii) Sper ca da. Scriu aceste randuri pentru cei ce urmeaza sa plece in vacanta. Mai ales daca ati fost in Turcia si ati fost multumiti, daca aveti posibilitatea sa faceti comparatii nu alegeti acest hotel. Nu se ridica la nivelul celor 5 stele afisate.

Ne-am intors intregi si sanatosi, am facut haz de necaz iar impresiile culese la intoarcere de la conationali m-au convins ca am avut noroc, ca puteam sa nimerim si mai rau. Da-zona, gradina hotelului, marea, plaja sunt ok. Poate daca vorbiti rusa ori turca sa fie mai bine in unele privinte (sa va puteti exprima nemultumirea si sa fiti intelesi sau ajutati, sa puteti beneficia de programele de animatie, sa primiti ceea ce ati cerut, etc)

Multumita principiilor: merg la mare pentru soare si apa, nu stau in camera decat cand dorm, merg in excursii sa prind cat mai multa informatie, mananc ca sa traiesc (nu invers) am avut o vacanta reusita dar nu recomand hotelul! Stiti proverbul: afara vopsit gardul...

Voi enumera totusi cateva impresii:

- personalul nu vorbeste engleza (rar dai de cineva cu minime cunostinte) nu sunt ostili si nici lipsiti de amabilitate, dar nu poti comunica cu ei;

- multi dintre cei care "merg la 5 stele" au acasa mai mult decat ofera acest hotel (mobilier, confort, curatenie) totul pare (ESTE) uzat;

- mancarea nu este foarte variata, daca te nimeresti pe priceperea bucatarului cred ca ai ce manca. nu lipsesc alimentele de baza;

- in corpul principal aerul conditionat este centralizat, motiv pt care uneori este cald ca in iad (spusele receptionerului);

- prosoapele de plaja multe sunt zdrentuite;

- ca produse de igiena: sampon intr-un recipient prins pe perete si sapunele mici (nu se schimba decat daca mai ceri) altceva nimic;

- prosoapele se schimba zilnic (intr-o zi au uitat sa puna altele in loc :), ne-am servit singuri din dulapul menejerei)

Noi ne-am distrat, daca sunteti curiosi incercati si voi aceasta lume a contrastelor.

Trimis de m.ela in 07.08.11 23:28:48
Validat / Publicat: 08.08.11 05:48:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, Lara

VIZUALIZĂRI: 2103 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (m.ela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P20 piscina

nicoletass
[08.08.11 10:06:29]

@m. ela

Am fost si eu acum 2 ani la acest hotel. Este adevarat ca in cladirea centrala mobilerul nu era de 5 stele, dar nici asa cum am vazut acum in pozele tale. Si noi tot pe ultima suta de metri am luat biletele, pesemne ca doar asa se ocupa locurile. Noua insa ne-a placut foarte mult gradina hotelului, piscina si plaja, masa a fost deosebit de variata si gustoasa si toate astea au compensat lipsa luxului din camere.

In anul in care am fost noi, 2009, acest hotel fusese cumparat de grupul Amara Dolce Vita si ma gandeam ca situatia o sa se schimbe in bine, dar din pacate vad ca nu s-a intamplat asa.

Imi pare rau pentru nemultumirile tale, dar nu pot sa cred ca nu ai gasit si locuri frumoase care sa te incante in aceasta vacanta.

m.elaAUTOR REVIEW
[08.08.11 10:48:08]

Asa cum am scris, noi ne-am distrat. Ideea era sa scriu cateva randuri pentru cei care se gandesc sa aleaga acest hotel.

Noi l-am ales in detrimentul altui hotel din Belek tocmai pentru mare si zona, nu pentru pret. Sa nu pateasca si altii ca noi. Nu a fost o vacanta ratata dar ce sa fac daca acestea sunt o parte din impresii (surprinse cateva fotografii? NU AM SCRIS ca ne-am certat, ca n-am rezolvat problemele amiabil, ca n-am avut ce face - ce vedea, ca n-am avut ce manca, ca nu m-am puptut odihni ca m-am imbolnavit, ca n-am avut aer conditionat, ca n-au fost amabili sau ceva de rau, ceva neadevarat.

Este o tara a contrastelor asa cum am spus. Din pacate pot face comparatie dupa alte 2 hoteluri de 5 stele la care am stat.

In zona m-as intoarce oricand dar nu la acest hotel. Nu au excelat prin nimic.

Credeti sau nu, cand a vazut banii in pasaport (la cazare), receptionerul ne-a intrebat: what for? Asa ceva nu s-a mai intamplat - am inteles mai tarziu ca nu avea ce sa ne ofere in plus (doar informatia despre aerul conditionat)

Mentionez ca nu ma asteptam la lux. Unele situatii sunt insa de netolerat la un hotel de 5 stele. Am stat in tara la pensiuni de 2-3 margarete, la hoteluri de 4 stele in Mamaia si nu m-am intalnit cu aceste neajunsuri.

Mai am argumente foto dar azi noapte nu le-am mai descarcat

m.ela, nicoletass
Alte impresii din această RUBRICĂArmas Hotels Kaplan Paradise (ex Palmariva, ex Jeans Club) [Tekirova]: