ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.06.2009
JUN-2009
[?] AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Super

Sincer? Am plecat cu ceva emotii din tara, dar cand am ajuns acolo si am vazut cat e de bine, mi-au trecut toate grijile.

Am fost acum doi ani la Adakule, dar nu se compara. Nu ca n-ar fi fost bine si acolo, dar parca mai bine a fost aici.

Perioada a fost numai buna pentru cineva care este mai rau de caldura 28. 05 - 05. 06. 2009. Temperaturile s-au invartit pe la 34 grade si vreo 30 la umbra.

Mancare? Din belsug, plus restaurantele a la carte la care puteai sa-ti faci rezervare.

Pe scurt... de toate pentru toti.

Trimis de SABIGEO in 08.06.09 17:39:25

VIZUALIZĂRI: 1194 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (SABIGEO); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 privire de ansamblu
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

didi
[08.06.09 19:52:35]

Buna! Va intreb si pe voi: ati fost cu masina? Pe unde a-ti mers prin bulgaria? Cum a fost drumul, pt.ca am auzit ca se lucreaza ...

[09.06.09 13:16:26]

Buna.

Cand am plecat am luat-o pe la Ruse, dar este super de nasol ca este foarte mult in lucru, inclusiv pe Shipka si ocolesti mult, am facut per total cam 380km in Bulgaria.

Asa ca la intoarcere am hotarat sa venim pe Varna si sincer a fost o alegere foarte buna.

Nu am facut decat 313KM dintr-o vama in alta si ai mai multe indicatoare pe drum si nu sunt scrise numai in limba lor.

Dinspre Romania traseul ar fi: Vama Veche-Varna-Burgas-Hudut(vama Bulgari)-Derekoy(vama Turcia)

didi
[09.06.09 16:03:39]

OK, multumesc mult..

[09.06.09 22:00:43]

Pentru putin.

Drum bun si sedere placuta.

[13.06.09 11:54:32]

De la Dereko tot la Ceanakkale ai ajuns? La ce hotel ai innoptat?

[13.06.09 14:21:07]

Da tot Canakkale am ajuns.

Am innoptat la Kirklareli (asta la intoarcere), sunt cateva hoteluri in centru, cam de 2-3 stele, 35eur fara mic dejun.

Nu sunt ele cine stie ce, dar pentru o noapte asta e.

Cand ne-am dus am stat in Canakkale la ANAFARTALAR HOTEL, aici ei au cerut 65EUR, dar ne-am negociat la 55EUR si a fost cu mic dejun, iar hotelul era frumusel.

[13.06.09 19:18:05]

Multumesc pentru informatii. Am auzit ca este bine si dupa ce treci cu feri sa innoptezi, la un hotel (motel) IDA... . , ce zici este bine? Si mai este un hotel (35E cu mic dejun) Helen!! ? ? Anul acesta mai mergi in Turcia?

[14.06.09 13:30:46]

Noi n-am oprit dupa feribot, decat cand ne-am dus, iar la intoarcere am vrut sa fim cat mai aproape de granita cu Bulgaria.

De mers din nou in Turcia???????? Oricand cu cea mai mare placere, dar s-au cam epuizat fondurile pe anul asta, iar astia cica vor recesiune.

Asa ca o lasam pe anul viitor, la sfarsitul lunii mai.

[15.06.09 01:44:32]

Multumesc pentru toate informatiile. Sa ai in continuare un an cat mai bun.

[15.06.09 08:39:29]

Oricand si concediu placut.

[15.06.09 23:36:49]

Ce agentie mi-ai recomanda? Merg prima data cu masina in Turcia si poate am sa te intreb cum se procedeaza.

O seara placuta si ne mai auzim

[16.06.09 11:15:10]

Sincer?

Daca ai curajul mergi cu o agentie din strainatate, in primul rand biletele sunt mai ieftine.

Rezervarea am facut-o din februarie si pentru 3persoane am platit 400eur. (www. travelrepublic. co. uk)

Iar in tara am vazut preturi bunisoare la www. mgtatravel. ro, iar acum 2 ani am plecat in Turcia prin www. rezervare. ro

Dar cel mai bine incerci sa cauti si prin www. infoturism. ro, acolo iti dau ofertele de la mai multe agentii pe fiecare hotel in parte si poti sa vezi mai bine, chiar daca nu sunt chiar toate agentiile.

Depinde si ce cauti.

Oricum daca mai ai nelamuriri oricand cu cea mai mare placere.

O zi buna

[16.06.09 11:59:41]

Cum ai facut rezervarea? Cum ai platit? Poti sa-mi scri si pe mess: kentrothmans sau pe mail: cristiandb2005@yahoo. com

Am sa te mai deranjez.

Multumesc,

[16.06.09 14:59:37]

Pentru detalii vom vorbi pe mess dar dupa ora 18.

Nu este nici un deranj, chiar incerc sa-i ajut pe oameni cu ce pot.

O zi buna

[16.06.09 18:18:18]

Cand poti (putem).

[16.06.09 20:36:34]

Am gasit preturi f. f. bune pe rezervare. ro Crezi ca merita si sunt seriosi ca sa merg cu ei? Astept un semn pe mess ca sa-ti dau ok-ul (asta cand vei putea). In ce tip de camera ai stat? In standard sau in "superior"? Land view sau seaview?

[16.06.09 20:43:59]

[17.06.09 08:44:12]

Am incercat aseara si pe mess si pe mail sa iau legatura cu tine dar nu am reusit.

Sunt scrise corect?

[17.06.09 22:27:39]

standard cu land view

[17.06.09 22:28:41]

daca gasesti ia cu sea view sau pool view

[17.06.09 22:54:52]

da-mi adresa ta de mess. a mea este bine scrisa: mess: kentrothmans

mail: cristiandb2005@yahoo. com

trebuie sa dai ceva la receptie ca sa obtii o camera mai buna?

[18.06.09 10:52:42]

Pe noi ne-au asteptat cu actele gata facute cu cardurile pregatite.

Camerele sunt bune toate, hotelul este nou 2007.

Etajul trei este tot pentru nefumatori.

[18.06.09 11:16:25]

este bine. vorbim pe mess

cristianford, didi, SABIGEO
Alte impresii din această RUBRICĂSea Light Resort [Ladies Beach]: