ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2011
2 AD. + 1 COPII

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

Cel mai urat concediu

Am ales Antalya pt ca toata lumea spunea ca este ca-n rai, dar cred ca multi s-au inselat.

Am optat pt acest hotel cu ultra all inclusive si datorita copilului, pt care de altfel am si platit.

Dezamagirea a venit inca de la intrarea in camera, patul copilului nefiind facut. Am mers la receptie sa -i rugam sa faca patul copilului si au spus ca il fac, dar maine. Bineinteles ca nu am asteptat pana a doua zi, am intins canapeaua, am scos cearsaful din pilota noastra sa pot inveli copilul.

A doua zi stupoare, au venit cameristele, au pus cearsaf pe patul copilului dar pt noi nu au lasa cearsaf, asa ca nu aveam cu ce sa ne invelim. , si iarasi mergi la receptie, exlpica situatia si asteapta lenjerie. Chestia asta, s-a intimplat 3 zile la rand, credeam ca inebunesc primul lucru cand intram in camera era sa verific daca avem cu ce sa ne invelim, incredibil si asta se intimpla la un hotel de 5 stele. Urmatoarele 4 zile am avut norocul sa gasim cearsafuri care vreau sa va spun ca nu corespundeau din nici un punct de vedere numarului de stele pe care le afiseaza hotelul.

Curatenia in camera se facea dupa-amiaza pe la 4-5, ora la care noi dormeam, refuzam camerista intr-un mod frumos, si la cateva minute ne trezeam cu un individ in camera sa aduca apa, numai ca acesta batea o data la usa dupa care intra imediat in camera fara sa astepte, puteai sa fii in orice ipostaza, baiatul nu avea nici o treaba, el intra sa puna apa. Mi s-a parut un lucru groaznic, lipsit de bun simt, da uite ca e posibil.

Mancarea nu era la masura asteptarilor, dulciurile aveau toate aceelasi gust de paine inmuiata in sirop, fructe erau mere si portacale, nimic altceva inghetata lipsea din meniu, dar intre ora 3-4 aduceau la barul de la piscina care de fapt era si singurul bar. Trebuia sa stai 15-20 min la coada sa poti lua inghetata, a mers sotul sa ne ia si surpriza nu i-a dat 3 inghetate spunind ca este coda mare si trebuie sa ajunga la toti, in contextul in care noi eram 3.

Animatia pt copii f prost organizat, minidiscoteca dura in jur de 30 min. , organizarea la piscina lipsa, abia pe la ora 12 veneau cu saltelele pt sezlonguri pe care le gaseam dimineata pline de apa, pt ca seara ploua, ce sa va mai spun, cand ne asezam la pranz la masa, turcii se apucau sa tunda gazonul, deci totul era aiurea, pacat de locatie care este foarte frumoasa, ma refer la spatiul verde, palmieri, piscinele care erau f frumoase.

A fost primul concediu al nostru nereusit, deci nu va recomand acest hotel de 5 stele, pt ca mai mult de 3 nu are.

Trimis de stef cris in 04.08.11 22:07:48
Validat / Publicat: 04.08.11 23:42:08
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2638 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stef cris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

lidiadanaila
[05.08.11 18:19:17]

Acum, imi pare rau... dar nu trebuie sa generalizezi!!! In primul rind nu ai fost in antalya, ci in kemer - o mica mare diferenta - apoi, daca tot ati auzit ca-i raiu pe pamint, trebuia sa va interesati bine la ce hotel sa mergeti sa nu va faceti nervi in concediu!!

Nici in egipt, nici la bulgari, tunisieni 5 stele poate sa nu fie 5!!! Apoi, noi am mers si la bulgari de vreo trei ori, insa am fost foarte multumiti, si asta ca ne-am documentat foarte bine de hotel si a si costat!!!

Nu va suparati, puteti gasi intr-adevar in turcia raiu pe pamint, insa repet trebuie sa va documentati si sa si platiti la greu!!

stef crisAUTOR REVIEW
[06.08.11 16:03:11]

Eu am scris aceste impresii, pt cei care aleg ca destinatie acest hotel, ci nu antalya in sine. Sa stii ca m-am documentat inainte despre acest hotel, pe forum erau numai comentarii pro, fotografiile afisate aratau ceva frumos, dar constat ca nu am fost singura nemultumita, daca citesti mai multe te vei convinge.

Cat despre geografia Turciei, daca te uiti mai bine, vei constata ca statiunea Kemer, este tot in regiunea Antalya.

Despre costul biletului, daca te interesezi mai bine, in perioda lunii mai la majoritatea hotelurilor din Antalya pretul este asemanator.

In privinta Bulgariei ai perfecta dreptate, cei de acolo stiu sa-si faca treaba super ok, spun asta pt ca am fost acolo tot de 3 ori, ultima data in iulie 2011 si m-a costat la fel ca in Antalya, numai ca aici totul a fost super,

asa ca daca vrei sa mergi in Antalya poti s-o faci, eu nu iti recomand acest hotel, cred ca sunt si locatii mai bune

lidiadanaila
[07.08.11 10:51:30]

Este e treia oara cind mergem in turcia, si de aceea mi-am permis sa ma bag in seama... da, intr-adevar la aceiasi bani in bulgaria ai conditii super!... insa in turcia nu, pentru ca daca scazi avionul pentru 3 persoane cam 600 euro, ce mai ramine pentru hotel?? ... cam 20 euro pe zi de persoana!!... noi am fost la delphin pallace si royal wings, iar peste o saptamina plecam la delphin botanik, insa a cam costat!

Uite, va recomand sa incercati delphin pallace din Lara, sau de la anu' se deschide delphin imperial tot acolo!!... si sigur voi citi un comentariu de-al tau aici cu titlu: ''cel mai reusit concediu de pina acum"

[23.08.11 19:09:53]

Aveti dreptate

Numai ca-mi permit sa va spun ca avionul pana in Antalya este cam 200 euro de persoana plus 95 euro taxe de aeroport tot de persoana.

[23.08.11 19:55:39]

Doar partial corect. Pretul este atat de mare doar la cateva (foarte putine) agentii.

In realitate, pretul mediu pentru un loc la charter ptr Turcia este in jur de 250-260 euro. Iar pentru membrii (silver sau superior) AmFostAcolo = undeva intre 230-240

[24.08.11 18:05:35]

Probabil! . Numai ca eu am spus cam 200 euro

Iar agentiile vand pachetul. Nu defalcat cazarea, masa, transferul. asig. storno, cea medicala, biletul de avion, taxe de aeroport, ca sa-ti dai seama exact de valoarea fiecarei componente.

Apropos cum vi se pare la pret agentia care ofera: loc in dubla, hotel 5*, ultra all inclusive, bilet avion dus-intors, taxe aeroport(95 euro) incluse, transfer, asig. storno, asig medicala, in Side Antalya, 11 zile !! in luna iunie la 750 euro?

O agentie scumpa sau ieftina?

[24.08.11 21:04:40]

Spune-mi hotelul si apoi iti pot raspunde. Si exact perioada (ca poate sa fie 1-11 iunie sau sfarsitul lui iunie).

Dar in principiu nu este mult 750 euro (banuiesc ca de persoana) pentru 11 nopti (ca nu vinde nimeni zile ci nopti de cazare).

Apropo ofertele de genul " 9 zile - 7 nopti cazare" sunt o mare minciuna.

[26.08.11 18:53:01]

Perioada este 13-23 iunie 2011, hotelul este Silence Beach Resort din Side, Antalya

Pretul este de persoana.

Poate ar trebui infiintat si un clasament pe perioade si hoteluri in functie de pretul platit fara insa a mentiona agentia de unde a fost achizitionat biletul.

nicole33
[26.08.11 22:22:06]

750-250 (avion+taxe aeroport+transfer) =500

500/10 nopți (nu zile) =50 euro/noapte/persoană.

Silence a avut o reducere de early booking de 30% până la 31.03.2011.

Majoritatea agențiilor din București au vândut acest hotel la un preț de aproximativ 70 euro-30% până la 25.06.

Asigurarea storno+medicală pentru 11 zile nu costă mai mult de 15 euro, deci neglijabil față de costul total.

Care a fost avantajul oferit de agenția ta?

[27.08.11 21:03:12]

750-250 (avion+taxe aeroport+transfer) =500

Nu stiu cat costa transferul dar a fost facut cu un autoturism ford fusion de la aeroportul din Antalya pana la hotel in Kizilagach adica 75 km dus 75 km intors total 150 km. Taxele de aeroport sunt 95 euro.

Mi se pare ca iese dupa calculul tau mult prea ieftin biletul de avion

florianais
[27.07.12 15:31:34]

@lidiadanaila: adica ce vrei sa spui cu mica mare diferenta? Ai fost in Kemer? E de 10x mai fain decit in desertul Lara sau Belek. In spate munte, in fata mare. Si cind spun mare e apa cristal fata de Lara sau Belek. Mai documenteaza-te despre Kemer. Amara Dolce Vita, Akka Antedon sunt super hoteluri. Si am fost si noi la citeva in Lara si Belek, pina sa dam de Kemer.

florianais, lidiadanaila, nicole33, PERFECTIONISTUL, stef cris
Alte impresii din această RUBRICĂDiamonds Club Kemer (ex Royal Palm) Hotel [Goynuk]: