ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2011
ÎNSCRIS: 03.07.09
JUL-2011

Navagio, un peisaj de neuitat

Ca toti cei care au ajuns aici, am fost impresionati de frumusetea acestui loc, de culoarea deosebita a apei si de peisajele care te incanta de-a lungul drumului facut cu vaporul.

Am plecat in Navagio cu agentia pertenera din Grecia. Cand am ajuns in Zante, in autocarul cu care am venit din tara s-a urcat ghida agentiei din Grecia, care ne-a prezentat excursiile pe care le efectueaza. Cu toate ca stiam ca excursiile sunt mai scumpe decat cele oferite de greci, ne-am inscris la aceasta, deoarece ni s-a spus ca avem ghid in limba romana, ca este un vapor nou, special pentru noi cei care participam la aceasta excursie, desebit fata de cel oferit de greci. Normal ca nimic nu era adevarat, toti am mers cu acelasi vapor. si noi si cei care s-au inscris la agentia din statiunea Argassi.

Ghidul in limba romana era pentru toti indiferent cu cine au mers, doar ca prezenta locurile pe unde treceam ultimul, dupa ghidul in limba greaca si cel in limba engleza.

Am platit 25euro de persoana iar in statiune, la agentia greceasca pretul era de 18euro de persoana si se asigura si transportul pina la vapor. Cand am ajuns noi, ultimii, toate locurile pe vapor erau ocupate.

Vaporul avea capacitate de360locuri si cei care participau la excursie erau aproape 200 de persoane. Locuri destule dar nu prea aveai unde sta. Mereu am citit ca vrem concedii unde sunt putini romani, dar va garantez ca sunt altii mult mai rai ca noi. Pe vapor erau multi sarbi, cehi, englezi care stateau intinsi pe canapele si dormeau, fara sa le pese ca toti am platit si am vrea un loc. Singurii care isi puneau gunoiul in locurile special amenajate erau romanii. Restul aruncau gunoaiele peste tot. Pana la urma am avut toti locuri, la interventia ghidei.

Drumul a fost deosebit, peisajele de vis.

Am fost pe plaja de la Navagio, unde s-a stat o ora si la grotele albastre unde au coborat doar cei care stiau sa innoate.

O excursie minunata, locuri de vis, o recomand tuturor celor care ajung in Zakyntos.

Trimis de flori_floricika in 04.08.11 15:49:22
Validat / Publicat: 04.08.11 17:00:52

VIZUALIZĂRI: 4794 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (flori_floricika); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 La imbarcarea pe vapor

webmaster28 [04.08.11 16:27:35] »

Fiind un review de tip calatorie, am retras notele acordate pentru masa.

ovy2k5 [04.08.11 19:33:44] »

Bine zis, pe noi ne vad strainii ca fiind needucati, dar cu siguranta sunt si altii, mai ales britanici...

webmasterX [04.10.14 07:55:12] »

Mutat în rubrica "Excursii opţionale în/din Zakynthos, ZAKYNTHOS" (nou-creată pe sait)

ovy2k5
Alte impresii din această RUBRICĂPlaja Navagio (Shipwreck) - un colț de paradis terestru: