ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2011
JUL-2011
3 AD. + 1 COPII -- v: 10[ani]

Foarte nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Si... am fost acolo... si... nu ma mai duc EVER!

Traseul clasic Giurgiu-Ruse-Varna. Se lucreaza la Podul prieteniei deci pregatitiva sa stationati aprox 20 minute.

Am ajuns la hotel la ora 12:00, cei drept devreme pentru cazare, insa bazandu-ma pe experienta de anul trecut de la Riu, am inaintat spre bariera cu masina. A aparut un tip de la securitate care ne-a interzis accesul pina la ora 14:00 si ne-a indemnat spre Obzor sa ne petrecem cele doua ore. Am insistat sa ma duc eu singura totusi pina la receptie sa... vad si eu unde ajunsesem, cum e, ... poate ne lasam sa stam in receptie pina la ora cazarii, dar m-am izbit de un refuz categoric ba mai mult... m-a amenintat ca cheama paza hotelului. Doamne fereste... va dati seama la 1.60 ai mei ce pericol reprezentam pentru siguranta hotelului. Ok... am plecat spre centru statiunii, am parcat si ne-am oprit la o terasa sa mancam si sa ne racorim. Mama era putin deranjata la stomac, inca din tara si din cauza caldurii i s-a facut rau... am ajuns asadar la medic in Obzor, a fost consultata, am luat reteta si avea de facut si niste injectii.

Era deja ora 13:15 si m-am intors la Miramar hotarata sa chem de data asta eu securitatea sau pe cineva din stafful clubului pentru a primi in hotel ingrijirile necesare macar, daca nu ne primesc in incinta. M-am proptit in fata tipului de la bariera insa se schimbase schimbul si... SURPRIZA de proportii suntem invitati sa intram si cei de la receptie ne zambesc si ne cazeaza imediat fara insistente sau circ. Foarte amabili dealtfel. Pacat de ''tampitu''de la intrare care mi-a stricat prima impresie. Am vorbit cu receptionistul, care vorbea bine romaneste, despre incident si calificativul din ghilimele e din partea lui.

Clubul are o buna pozitionare a cladirilor. Am fost cazati in corpul de la piscina de relaxare. Camerele sunt mari si curate. Buna izolare fonica. Baile deasemenea curate. E liniste atat dimineta cat si seara dupa 22. Sunt multe familii cu copii. Dealtfel aici ei ocupa un loc f important, caci au doua piscine super dragute pentru ei si doua locuri de joaca amenajate pe nisip.

La masa, insa, alimentele pe care le poti da copiilor sunt oribile sau inexistente. Al meu s-a hranit exclusiv cu clatite, doua sortimente de prajituri si... multi, multi cartofi prajiti. Carnea de pui avea o consistenta, un miros si o culoare roz care nu mi-a placut, carnea de porc sau vita era tinuta intr-un bait inainte de preparare, era fripta pe aceeasi plita cu pestele, si avea din plin pe ea un condiment. Hamburgerii, pentru aparitia carora ne-am bucurat in prima zi... sunt groaznici. Multa tocatura, multe sosuri. Vinete, fasole pastai acrite, masline, si... credeti-ma eu sunt un om care chiar intelege reciclarea alimentelor... Inghetata, desi prezenta tot timpul, cea mai fada si mai oribila pe care am gustat-o vreodata. Nu m-am dus in nici o seara la cina cu placere si cu entuziasm. In mini frigider sunt o apa, doua sucuri locale si nu vor fi inlocuite pe toata durata sejurului. Dupa cina de la looby bar se poate cere un bidon cu apa, nu am fost informati, nu am stiut, ne-am aprovizionat in domeniul asta de la supermarket din Obzor.

Piscinele sunt foarte frumoase, principala piscina are 1.45 si se adanceste treptat, piscina de relaxare are 1.60, piscinele copiilor sunt deasemenea f frumoase, jacuzii nu a functionat decat o zi... insa toate erau fffffff reci. A fost si foarte frig afara in ciuda lunii din calendar, si nu se incalzea apa din piscina. Nu am rezervat niciodata sezlong si nici nu am simtit nevoia sa fac asta, erau destule libere si la orice ora.

Plaja e curata, free, intrare lina in mare, fara alge. Au fost trei zile de furtuni si ne-am ‚’’luptat’’cu placere cu niste valuri uriase.

M-am bucurat de peisaj, de liniste, de piscine... dar atat. Am profitat de o zi innorata sa vizitez Nessebar-ul, care si el m-a dezamagit. Poate a fost candva ca o minune insa acum omul si comercialul l-au transformat intr-un loc aglomerat, plin de porcarii. Fata de la o terasa unde am luat pranzul a debarasat masa la care urma sa ne asezam si a luat un servetel de hartie din... GUNOI... si ne-a sters masa!!! Nu glumesc. Am sters-o si noi instant.

Imi pare rau sa scriu toate aceste lucruri despre Miramar, ca locatie e super si e buna pentru familii, dar... nu se compara cu experienta de anul trecut. Cred ca atunci cand a fost sub umbrela RIU, cu locatia pe care o detine, merita toate laudele si notele mari, acum insa... sunt dezamagita.

Trimis de ROMY in 03.08.11 16:04:45
Validat / Publicat: 03.08.11 17:50:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Riu Helios Place-Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 1833 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ROMY); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Parcare intrare hotel. Exista inca o parcare, free, la iesirea din curtea clubului f mare si tot lor le apartine.

[03.08.11 17:29:05]

@ROMY, ai uitat sa dai note pentru cazare si pentru plaja si mare.

Daca doresti sa notezi si acest capitol, scrie notele intr-un ecou si le vom adauga noi in caseta tehnica.

ROMYAUTOR REVIEW
[04.08.11 13:10:58]

grad satisfactie cazare 100%, mare-plaja 100%

----------------------------------------------

Nota webmaster: Adaugat notele in caseta tehnica.

Multumim.

ROMYAUTOR REVIEW
[08.08.11 12:43:07]

Una din pozele cu parcarea si comentariul trebuie sters. Server aglomerat si s-a intrerupt legatura. Nu stiam daca s-a incarcat si am mai postat odata.

[08.08.11 13:01:03]

@ROMY: poza dublata a fost stearsa la validare.

ROMY
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: