Camere de închiriat Clasic

înscris/ă în 22.08.10
JUL-2011
750 [lei]

ARTICOL ARHIVAT

Esec total! Alegeti alta pensiune! Alta statiune! Alta tara!

Buna!

Acest an datorita crizei financiare a trebuit sa merg in tara si am ales Busteni pentru ca aveam o parere mai buna decat celelalte statiuni de pe Valea Prahovei. Dar ajuns am avut surpriza ca statiunea nu mai era cum o stiam, s-a construit enorm iar aerul curat trebuia cautat pe un varf mai inalt de munte!

Am cautat pe internet o pensiune mai retrasa si am gasit Clasic. Oferta era buna, trei margarete, curat, retras, conditii bune.

Dupa ce m-am cazat lucrurile nu mai erau ca in oferta! Curatenia din foto era de fapt de acum 5 ani, de la deschidere, pt ca peretii erau murdari si cred ca o galeata de var e scumpa. Daca se chinuiau un pic cu un trafalete schimbau imaginea si mirosul apasator din camera. Pe jos era o mocheta frumoasa dar neintretinuta, langa pat era un rest de guma de care ma lipeam in fiecare dimineata - de fapt vinovati sunt turistii care au lipit-o dar si administratorul vilei care o putea scoate, doar sunt tot felul de chimicale! Balconul era comun cu alta camera si era un pic cam penibil, verificam tot timpul daca sunt ceilalati turisti, faceam un fel cu randul, iar daca vroiai sa pui prosopul folosit la uscat era si mai trist. Baia... era sa zicem curata dar cam stramta, tot timpul te loveai ori de chiuveta sau wc. Poate doar baia noastra avea problema asta dar cand faceam dus, apa iesea prin scurgerea din pardoseala... explicatia de la pensiune a fost simpla - ceva cu prea-plinul, nu ma pricep, nu sunt instalator, dar nu era placut sa iesi de sub dus intr-o balta!

In oferta de pe net se specifica si accesul la bucatarie, dar si aici trebuia sa fac o alta concesie - daca vroiai sa faci o cafea, aragazul era incuiat! Aveam acces la un microwave dar bucataria era in grija unei d-ne care era un fel de bucatreasa si pt 7 ron iti facea doua ochiuri si incuia dupa ea!

Tot in reclama zicea ca este internet wi-fi numai eu nu l-am gasit nici in camera, nici in hol, dar mi-am zis ca sunt in concediu si nu am nevoie de net si tv.

Aveau si parcare, iar intr-un copac era o Casuta, nu stiu cine a facut-o sau cine se juca in ea - concluzia este ca intr-o dimineata mi-am gasit masina zgariata de un lemn, asa ca nu parcati in stanga!

Pensiunea este asezata dupa Palatul Cantacuzino deci sunt vreo 800-900m pana la gara, aveti ceva de mers, recomnad masina!

Tragand linia am facut prea multe concesii si nu se merita! Eram in concediu, pe banii mei si vroiam sa ma simt bine, sa ma relaxez!

Alegeti alta pensiune, alta statiune!

Impresii încărcate de incognito_icd in 03.08.2011 11:32:19

Validat / Publicat: 03.08.11 12:22:28

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: In lung si-n lat

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (incognito_icd); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

- Admin
[23.08.17 14:30:27]

Proprietarul acestei unități de cazare și-a exercitat dreptul conferit de Regulament (vezi prevederile adăugate în Aug 2013, referitoare la impresii VECHI), solicitând retragerea impresiilor de mai sus, prin arhivare.

După verificarea conformității, solicitarea i-a fost acceptată — review-ul e marcat pentru arhivare (în termen de 1-30 zile, cf Regulamentului)

- incognito_icd
[28.08.17 09:53:34]

"Proprietarul unitatii de cazare si. a exercitat dreptul de a retrage review. ul??? "

Proprietarul ar trebui sa. si schimbe mentalitatea si sa respecte turistii!!!

Pe tripadvisor nu se retrage nici un review!!! Sa inteleg ca trebuie sa mai protejam niste nesimtiti care isi bat joc de tara asta?

Superrrr! Clasic!!!

Made in Romania!