Vila Hera

04.06.2009
Avatar artemisa
înscris/ă în 04.06.09
JUL-2008

Bataie crasa de joc la adresa clientului !!!

Ma bucur ca am gasit acest site ca sa relatez si altora experienta mea.

Deci sa incep cu inceputul... . . Am gasit Vila Hera pe internet, am sunat, am vorbit cu PATROANA - VICHY STEFANIGA, am spus ca suntem 3 persoane (3 fete tinere) si am intrebat daca putem fi cazate in aceeasi camera, intrucat pe site scria ca au paturi matrimoniale mari. A raspuns ca daaaa, nici o problema, daca se plateste camera dubla pot sta lejer si 3 persoane... asa ca am facut rezervare din luna iunie si am platit in avans 2 nopti de cazare.

Toate bune si frumoase... . pana cand am ajuns... desi ni se promisese o camera cu vedere in fata, am primit una cu vedere in spatele vilei, spre un santier... C amera era mult mai mica decat in poze... In plus abia ce ne-am cazat si am coborat la masa, cand a venit la noi si ne-a spus in auzul tuturor ca dc am venit sa profitam de bunavointa dansei ne-am gandit prost!!!!? si ca trebuia sa luam 2 camere?!! ... . .

Va dati seama ca ne-a stat mancarea in gat... . am mers sus, am vorbit, dar deja platiseram 2 nopti si ne era scarba sa plecam in alta parte, asa ca am incercat sa rezolv; eu m-am dus sa vorbesc cu PATROANA si mi-a zis ca oricum alte camere libere nu mai are... dar daca platim inca 50 ron/ a-3-a persoana putem sta toate in aceeasi camera, asa ca i-am platit, evident jurand sa fie ultima data cand calcam pe acolo... Dar surprizele nu s-au terminat aici, pentru ca: in baie cada era infundata dupa un dus de doar 5 minute!!? si cand le-am zis n-au luat nici o masura. In plus la restaurant cautau sa te fure la gramaj cat de poate de mult!!!! De exemplu noi (toate trei avand sub 60 kg) am comandat salau si la sfarsit a venit nota de plata pentru nici mai mult nici mai putin decat... 1,2 kg de peste :))) Va dati seama??! Si daca ar fi scazut la jumate dupa pregatire salaul acela si tot n-am fi putut manca atat, mai ales ca au fost trei portii de max 150 grame/persoane si nici nu ne-am saturat...

Aaaaaa, daaaa, sa nu uit, PISCINA!! faimoasa piscina pentru care am platit atat/camera (ca sezlonguri nu gaseai libere mai niciodata... ) In 6 zile au schimbat apa o singura data, astfel incat la un moment dat era verde de la frunzele cazute si putrezite in ea!!

VA RECOMAND CALDUROS SA NU MERGETI ACOLO!!!

Impresii încărcate de artemisa in 04.06.2009 21:46:17

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (artemisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  100 PMA (din 1 voturi) nota2

- pick
[18.09.10 13:09:15]

Am mancat si eu Salau la Vila Hera... pot sa stiu cat a fost nota pentru 1,2 kg de peste? ca este cam 20 de lei portia, deci 100-150 grame iar prin deductie ar trebui sa va fi cerut aproximativ 200-250 RON si nu cred una ca asta.

Iar legat de piscina din cate am observat eu, este cu circuit continuu... motiv pentru care este si cam rece inclusiv vara pe caldurile mari.

- Admin
[18.09.10 13:40:38]

contul pick va fi banat, pentru ca este o clona a utilizatorului vilahera.

Dnule Nicolaescu (banuiesc): rog folositi primul cont creat ("vilahera") pentru a va exprima dreptul legal si moral la replica.

• Ideal pentru odihna (Jun.2019) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 29.06.19 de Cristi0104 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Vila Hera - un loc dragut (Sep.2016) - punctaj satisfactie: 7.80 (scris in 03.12.16 de meri1972 din BUCUREșTI) - RECOMANDĂ
  • O gura de rai (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 9.67 (scris in 06.08.15 de feja din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Mulţumesc!!! (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 23.06.14 de elena g.d. din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Varza (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 1.56 (scris in 16.09.13 de pavel teodor* din SALONTA) - NU RECOMANDĂ
  • Placut, dar tot turism romanesc (Jun.2011) - punctaj satisfactie: 7.94 (scris in 20.06.11 de silviu060 din MOTRU) - RECOMANDĂ
  • Inca un concediu de neuitat (Jan.2010) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 05.09.10 de zoli din ARAD) - RECOMANDĂ