ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Peisaje inedite, cazare nasoala

Am plecat pe data de 11iulie2011 la ora 15 din Romania. Am zburat aprox 1h si 10 min, ajungand in aeroportul Kerkyra am fost preluati de ghidul roman care ne-a transportat pana la hotel.

Propietarul hotelului Spiros nu este deloc o gazda primitoare ba chiar mai mult nepoliticos cu turistii. Prima noapte a fost infernala din cauza tantarilor si a caldurii. Pentru aerul conditionat platiti in plus 5euro / noapte.

Camera a fost curata insa baia extrem de mica fara sapun si cu o singura rola de hartie igienica insuficienta o saptamana, cabina de dus si chiuveta coprimate fara suporturi de prosoape. O chicineta echipata. Privelistea camerei a fost spre piscina si a lanului de porumb.

Pentru micul dejun si cina indicat ar fi "Mobydick", pranzul inexistent [toate tavernele fiind inchise pana la ora 18 ].

Plaja mica cu pietricele [8 euro sezlog+umbreluta/zi], apa curata limpede.

Am vizitat orasul Corfu zona vechi si biserica Sf Spiridon, ratacindu-ne prin bazarul ca un labirint fara iesire.

Urmatoarea zi am foscut o croaziera pe apele albastre care incepe la 10:30 si se termina la 17 PM explorand partea de N- E a insulei Corfu din Ipsos pana in Kassiopi. Am luat pranzul si am facut plaja pe o insula pustie.

Ultima zi am petrecut-o in Paleokastrita o destinatie aglomerata cu o plaja mica din nisip si apa ff rece si cu pietre.

In Ipsos predominau turistii italieni si englezi. Mancare la teverne etrem de scumpa, o bere ajungand pana la 3-4 euro.

Plecarea a avut loc cu noaptea in cap la ora 6:30 trebuia sa fim la aeroport o adevarata bataie de joc! .

Recomand tuturor sa viziteze Corfu, o insula cu peisaje inedite insa la cazare sa incercati alt hotel.

Trimis de Dumitru Mariana* in 31.07.11 20:55:09
    Validat / Publicat: 31.07.11 21:32:53
    • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3005 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dumitru Mariana*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Plaja Ispos

[31.07.11 21:08:05]

@Dumitru Mariana, in review spui ca nu recomanzi acest hotel, insa in casuta tehnica ai bifat ca l-ai recomanda.

Daca vrei sa modifici, foloseste link-ul EDIT IMPRESII, iar daca timpul de editare a expirat, scrie un ecou si vom modifica noi.

Titlul pare, deasemenea, incomplet in varianta actuala - "Peisaje inedite, cazare' [?]

Dumitru Mariana*AUTOR REVIEW
    [01.08.11 10:57:20]

Peisaje inedite, cazare nasoala!!!

[01.08.11 11:37:51]

Completat titlul cf precizarii autoarei

Dumitru Mariana*
    Alte impresii din această RUBRICĂEleni Aparthotel / Apartments [Pirgi]: