ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2011
JUL-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 16 [ani]

Extrem de nemulțumit

Kudos Beach Mamaia sau cum iti ratezi vacanta

am acceptat invitatia unor prieteni de a merge o saptamana la mare, propunerea fiind tentanta fiindca nu plateam nimic, ei ca angajati ai b. c, r-ului avand acces la o viluta pe malul marii in mamaia. grozav ati spune multi dintre voi, exact asa cum am spus si noi, numai ca bucuria de a sta intr-o vila exact pe plaja, s-a transformat in cel mai mare cosmar pe care il poti avea intr-o vacanta.

Vila sau vilele se afla dincolo de hotel Savoy, in spatele restaurantului marea Neagra langa un hotel micut pe nume Coral care avea camere la doar 200 de roni. apartamentul din vila are doua dormitoare mari, un living incapator, baie, w. c de servici si o mica bucatarioara, Nimic luxos, dar curat si bine intretinut,

toate bune si frumoase pana cand la un moment dat s-a auzit o bubuiala inficosatoare si... ritmul binecunoscut de muzica house cu basii dati la maxim!!! Ce sa vezi... in fata vilei la nici 5 m se afla ''vestita'' kudos beach care timp de 12 ore pe zi difuzeaza constant, ritmat, innebunitor muzica de club ! aveti cuvantul meu de onoare ca vibrau geamurile vilei si tremura apa in sticla!!!

am iesit pe plaja gandind ca o mare de tineri dezlantuiti danseaza, beau si se distreaza... de unde... doua randuri de sezlonguri, alea de langa apa, erau ocupate de oameni trecuti de 35-40 caree faceau eforturi sa se inteleaga!

am luat si noi patuturi, iar tanarul in sort portocaliu si cu ochelari de soare nici nu s-a sinchisit sa ne aduca biletele. pretul fiind de 15 ron in timpul saptamanii si 25 in w. e!!!

m incercat sa facem plaja, sa legam doua vorbe, a cerut 3 beri, mi-au cerut 50roni, le-am cer bon, mi-au cerut 30 roni plus priviri furioase ca am indraznit sa combat evazunea fiscala.

dupa vreo dua ore de chin ne-am retras in camera dar aici era si mai nasol fiindca se auzeau doar basii ,ritmic si infundat!

Am cerut ajutorul administratorei care ne-a spus ca in dimineata sosirii noastre mai plecasera niste persoane de acolo din cauza muzicii si ca de 8 ani, impreuna cu patronii hotelurilor din zona, se chinuie sa-i potoleasca pe kudosi si nimeni nu face nimic fiindca patronii sau patroana sunt bazati!

am plecat in mamaia sperand ca la intoarcere lucrurile o sa se schimbe. am venit pe la 12 noaptea si... minume era liniste!

a doua zi de dimineata nebunia a reinceput. desi. va repet plaja era aproape goala si populata cu peste 40, nimeni nu dansa, chiuia, bea singura persoana incantata de atmosfera fiinda fata mea care are 16 ani, deh, pe ea o inteleg!

la solicitarea noastra de a da muzica un pic mai incet, ne-au raspuns ca asta e specificul locului si daca nu ne convine sa ne caram... am luat foc, am urlat, facut spume, cerut chitanta sezlonguri, primit chitanta, dat muzica si mai tare!!!

ne-am ''carat'' pe alta plaja...

am venit asa pe la 10 si, minune, nu, angajatii kudos incinsesera o paranghelie intr ei, asa de dragul turistilor si au tinut-o pana spre dimineata desi i-am rugat omeneste sa termine... de voie, de nevoie am stat si noi treji pana la 6 dimineata epuizand rezerva de vin iar la ora 9 distractia a inceput din nou!!

ce s-o mai lungesc uite asa am dus-o de duminica pana miercuri seara cand, cu nervii zdrente, nedormit, sufocat de atmosfera mi-am implorat sotia sa plecam si... joi dimineata dupa ce ne-am cerut scuze prietenilor (ei au mai rezistat o zi) am plecat acasa. A fost prima oara cand mi-am dorit sa ajung cat mai repede in bucuresti...

am scris asta ca sa evitati zona si credeti-ma muzica se aude, de fapt basii se aud pana si dupa hotel Savoy si dincolo de camping... daca nu aveti nervii caliti la navy seal nu va duceti acolo!

inutil sa va spun de nesimtire, batjocura, inutilitatea amenzilor poiltiei...

cei 1000 de roni reprezinta cheltuiala facuta prin restaurante, terase, baruri ca sa ajungem cat mai tarziu la vila...

in rest mamaia e aceeasi doamna batrana machiata violent ca sa-si ascunda varsta si metehnele...

Trimis de christian in 29.07.11 23:56:19
Validat / Publicat: 30.07.11 01:19:33

VIZUALIZĂRI: 12903 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (christian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.09.11 17:57:43]

Mutat, la reorganizare, in rubrica "Apartamente diverse Mamaia" (deja existenta pe site)

• Alte impresii din această RUBRICĂRegim hotelier Mamaia: