ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2011
ÎNSCRIS: 31.10.10
JUL-2011

Hotel Planeta este ok, stati linistiti

Am fost in Bulgaria pentru prima data si sincer am plecat cu teama. In primul rand datorita zvonurilor despre atractia unor bulgari de a fura masini, de a jefui sau alte nenorociri. In al doilea rand, am citit tot felul de referinte proaste despre acest hotel. Lucrurile nu au stat asa, drumul a fost super ok, chiar mi-a placut. Am plecat prin Giurgiu - Ruse, apoi Varna si apoi am urmarit indicatoarele spre Burgas.

Asa cum am mai aflat de aici, hotelul are un numar foarte limitat de locuri de parcare (aproximativ 20) si evident ca am gasit parcarea plina. Ni s-a indicat parcarea unui hotel apropiat, si chiar ca am avut noroc, parcarea era acoperita si costa 10 leva / zi, la hotel Planeta parcarea era de 15 leva pe zi. Camera era libera asa ca in doua minute eram in posesia cardului. Ma asteptam la un dezastru inainte sa intru in camera, citisem aici despre camere mizerabile, despre tapet rupt, fasii intregi atarnand pe pereti. Nu a fost asa. Camera extrem de spatioasa, curata. Am fost extrem de multumiti de serviciile de curatenie. Despre mancare ce sa spun. In general a fost ok, in special la pranz si cina. Dimineata in schimb, meniul s-a pastrat acelasi pe intreaga perioada a sejurului, insa nu ma pot plange ca am ramas nemancat. La pranz erau destul de multe variante, este adevarat in schimb ca stateau destul de slabut la capitolul dulciuri si chiar fructe. La fel si la cina, se putea manca foarte bine. Ca tot omul, am avut si o problema cu prizele din camera, la un moment dat nu au vrut sa mai mearga. Am reclamat la receptie si in cel mult 15 minute un angajat al hotelului remedia problema. Un alt minus pe care-l dau, alaturi de parcare si masa de dimineata, este atitudinea angajatilor de la restaurant. Erau tare plictisiti, dar politicosi, cum bagai in gura ultima bucatica din farfurie, apareau si-ti ridicau instant farfuria din fata. Circulau printre mese de parca erau gardieni. Dar ma rog, nu m-a deranjat acest lucru. In hotel era internet si in loby mergea chiar bine. Am reusit si din camera (aveam net doar in camera, daca ieseam pe terasa... pauza).

In general pot spune ca am avut o vacanta reusita. Nu ma pot plange de conditiile din hotel, de servicii. Sunt scrise aici o sumedenie de remarci rautacioase le pot spune, chiar ireale. Poate noi romanii suntem extremde exigenti si dorim ca la un pret minim sa avem conditii extrem de bune. Trebuie sa tinem cont totusi ca in camerele in care suntem cazati, nu suntem primii care intra. Inaintea noastra au fost altii si dupa noi, evident vor ajunge alti turisti. Unii sunt nivel intelectual subunitar si un grad de civilizatie negativ si de aceea camerele (unele dintre ele) pot arata mai prost. Insa nu a fost cazul meu. Anul trecut am fost in antalya si serviciile de acolo au fost intr-adevar superioare. Dar si pretul a fost de aproape 3 ori mai mare.

In concluzie, recomand acest hotel si mergeti cu incredere. Este curat, civilizat, nu pot reprosa absolut nimic.

Trimis de dumidor in 28.07.11 15:57:54
Validat / Publicat: 28.07.11 16:38:12
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3755 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dumidor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

calatorul72
    [28.07.11 18:20:26]

iti multumesc... mi a mai revenit inima la loc dupa remarcile ,,inaintasilor ,,tai... am bilet din 27 august si sper sa ma bucur cu familia de aceleasi conditii

cianurra
    [28.07.11 19:54:58]

Da si eu am bilet din 3 august la Planeta...

Apropo... 2 intrebari:

Drumul spre Giurgiu cum este? eu voi veni dinspre Pitesti si pe gps ca drum imi arata intrare centura Bucuresti -Giurgiu... e bun? sunt gropi?

Benzinarii pe traseu spre sunny beach sunt?

Multumesc anticipat.

andreeaf
    [09.08.11 12:26:50]

mi-a mai venit inima la loc. eu sincer nu plec cu asteptari foarte mari, dar sper sa fie bine si sa ne simtim bine. asteptam impresii si de la cianurra cand se intoarce.

eu am bilet de pe 25 august.

dumidorAUTOR REVIEW
    [12.08.11 11:14:49]

Sincer iti spun, a fost ok. Si eu am plecat cu mare teama de ceea ce voi gasi acolo, insa... a fost foarte ok. Iti doresc vacanta placuta. Eu mai plec la Varna, pe 17 august pentru cateva zile...

iulicomarnic
    [02.07.12 17:11:53]

@dumidor: eu nu mai calc in viata mea in Bulgaria, nu mai zic de planeta..., dar fiecare are dreptul la opinie asa ca...

Adrianpit
    [05.02.16 09:47:19]

@dumidor: salut, merg si eu in luna iulie la acest hotel care a fost renovat in 2013. te rog sa mi spui si mie cateva sfaturi, amanunte sau indicii care ma pot ajuta si de care sa nu ma lovesc. distanta pana la plaja, piscina hotelului etc.

Multumesc!

Adi-san, Adrianpit, andreeaf, calatorul72, cianurra, dumidor, iulicomarnic