ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2011

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

De evitat - total!

Recent venita dintr-un sejur la acest hotel consider ca este necesar sa completez cele 2 review-uri existente.

In primul rand pentru cei care vor sa fie aproape de zona cea mai aglomerata a statiunii Nisipurile de Aur, cazarea la acest hotel nu este recomandata deoarece este situat in partea linistita a statiunii, aceasta informatie sa gaseste si pe site-urile care descriu acest hotel.

Camerele sunt ok, destul de spatioase, ca si design le-as cota undeva la 3*, schimbarea prosoapelor se face zilnic, in caz ca au uitat sa iti schimbe prosoapele pot sa mergi la femeile de servici care te servesc cu cea mai mare placere. Baia nu este foarte spatioasa, dar nu cred ca sta cineva in baie...

Night club-desi este prezent in descrieri, este inchis tot timpul, sala de fitness care este inclusa consta in 3 aparate mari si late.

In ceea ce priveste calitatea serviciilor, acest hotel este sub orice critica.

Am achizitionat un sejur cu all inclusive, am trimis mail in prealabil la hotel sa imi trimita descrierea conceptului de all inclusive.

Ajunsi acolo am constatat ca totusi acest hotel este guvernat de un management nu tocmai ok. In ce sens? Cand te duci sa iti iei bautura de la barul de la piscina, absolut tot timpul te intreaba cate pers sunteti, se uita dupa voi, nu va da un pahar de suc in plus... spre ex intr-o zi isi luasera baietii bere, fetele suc si mai aveam nevoie de un pahar de apa... nu mi-a dat decat in functie de cate pers eram.

La capitolul masa... ORIBIL!!! Zilnic, zilnic aceeasi mancare, astefel incat la sfarsitul sejurului... care a fost de 5 nopti, chiar nu mai aveam ce sa mai combin ca sa nu zic ca mananc acceasi mancare... plus ce ramanea de la pranz se refacea la cina sub forma de alta gustare... erau o salata de castraveti care efectiv a fost data 3 zile la rand... avea un gust teribil... si cand am chemat pe sefa de sala... a ridicat din umeri...

Bautura inclusa:

la piscina: bere, vin alb+rosu, cola, fanta, sprite, apa minerala+plata

la mese: bere, vin alb+rosu, suc la dozator (au fost 2 zile in care se terminase rezerva de la sucul de mere, nici ca nu au schimbat-o, lasau sa curga apa), la micul dejun ceai, cafea, lapte, la cina aceleasi bauturi +votca.

Nu pot evita sa nu spun ca nu am intalnit nicio persoana zambitoare in afara de femeile de servici... nu exista amabilitate, ba mai mult aroganta este la ea acasa...

Sefa de sala a fost=foarte foarte iritata asupra faptului ca i-am atras atentia ca trebuie schimbata rezerva de la suc, sau daca nu au rezerva sa puna un biletel ca este stricat dozatorul...

Chelnerul de la pool bar ne-a intrebat pe fata: cat mai stati?

Salvamarul a fost foarte iritat ca, un copil care era in grupul nostru, statea la piscina la sectiunea pentru adulti, mama copilului era langa piscina, copilul era supravegheat insa nu putea intra in apa... si a inceput sa se urle, efectiv sa urle sa mearga copilul la sectiunea pt copii... desi in apa mai erau alti copii... de aici tind sa cred ca ei clar au ceva vis-a-vis de noi ca si natie... desi: NU am fost un grup galagios, nu am facut panarama, nu ne-am pus in farfurie sa nu puteam duce... adica nu am avut o atitudine care sa atraga acest comportament din partea personalului.

In concluzie... am fost cazata si la alte hoteluri, chiar si de 3*, si a fost mult mai ok... am zis sa alegem acest hotel ca este aproape de mare, insa de acum prefer sa merg putin pe jos pana la mare decat sa am o vacanta ratata.

Trimis de bianca23 in 28.07.11 13:39:03
Validat / Publicat: 28.07.11 14:12:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ALBENA, NESSEBAR, NISIPURI

VIZUALIZĂRI: 2319 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bianca23); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [28.07.11 14:27:17]

Eu unul as da 0% la capitolul masa doar daca in fiecare zi n-as avea ce sa mananc, fiind obligat sa aleg intre tocanita de omizi si ciulama de tantari, ceea ce la tine nu cred ca a fost cazul.

david
    [28.07.11 14:54:24]

Ca de obicei, ne place sa exageram pentru ca vezi Doamne, nu am primit icre de Manciuria sau medalion de caprioara!

De remarcat totusi, ca pe toate site-urile de turism cunoscute, acest hotel este foarte bine cotat, din punct de vedere al raportului calitate pret, dar daca mancarea nu este diversificata... la noi rezulta oribil!

Dupa 25 august voi reveni cu pareri despre acest hotel sau poate voi pleca mai repede daca nu-mi place mancarea.

Cine stie!

iulian68
    [28.07.11 17:27:22]

Baieti, nu e frumos sa comentati asa pe marginea parerii cuiva! Poate chiar asa s-a intamplat! Iar dpdv al cotatiilor, oricine se poate insela, mai ales noi care nu facem altceva decat sa comentam in necunostinta de cauza. Asa ca respectati (daca vreti) parerea celui care a fost si a si platit si patimit acolo.

In alta ordine de idei, am citit foarte multe review-uri ale unora care au fost anul asta la bulgari, si vreau sa va spun ca majoritatea au comentarii negative...

Eu unul le citesc doar pt informare, poate o sa vi se para ciudat, dar niciodata nu am fost in bulgaria decat in tranzit, si, si atunci mi-a parut rau ca le-am dat din banii mei...

Iar caracterul lor va iesi, usor, usor, la suprafata, atunci cand vor prelua management-ul hotelurilor...

nuti1997
    [29.07.11 23:57:30]

Bianca23, te rog, adauga cateva poze. As vrea sa vad cateva care sa ilustreze partea negativa a acestui hotel

bianca23AUTOR REVIEW
    [30.07.11 08:17:59]

@david :te astept sa revii din concediu si mai discutam dupa... daca tot consideri ca am exagerat... sejur placut

Din cate observ faptul ca am postat acest review pentru a fi de folos urmtorilor turisti este interpretat ca am fi fost romani cu fite si ca aveam pretentii.....chiar deloc,dar nu mi se pare corect sa il cotez ok ,cand de fapt este praf la capitolul mancare....

marianmm
    [05.08.11 12:38:13]

Si eu sunt curios cu ce impresii ma voi intoarce din concediu, mai ales ca pana acum parerile erau tocmai bune despre acest hotel.

Am cerut tour-operatorului sa-mi recomande un hotel care nu prea e calcat de romani, tocami ca sa scap de lehamitea hotelierilor rezultata din nesimtirea turistilor romani.

Ca mobilerul e vechi, asta chiar nu conteaza, important e sa fie curat. Preferai invers? Ai fost dusa cu forta, nu ai vazut poze cu camerele de la acest hotel?

Cat despre amplasarea hotelului, cred ca majoritatea prefera o zona linistita ca sa poata imbina distractia cu odihna. Am rezervat camera cu vederea la parc tocmai ca sa am liniste.

Am vazut impresii pe ceva site-uri poloneze si erau foarte bune. Sa inteleg ca sunt tratati altfel romanii sau ca polonezii sunt mai putin pretentiosi. Nu de altceva dar ma astept sa fim discriminati. Am auzit ca la Grifid Arabella romanii platesc sezlongurile la piscina, pentru restul lumii fiind gratis.

Ii dau perfecta dreptate lui David si astept parerile lui. De chestia cu bauturile am mai auzit, se plangeau si alti turisti. Eu am demipensiune si nu ma intereseaza bauturile lor. Ma intereseaza doar sa am frigider sa pot sa-mi bag bericile la rece, dar am auzit ca de fapt e mini-bar si nu prea ai loc.

Una peste alta, la banii pe care i-am dat, cu 2 oferte cumulate early booking si 5=7 chiar nu cred ca o sa-mi para rau de alegerea facuta.

Am avut rezervare pentru Spania, unde am fost si anul trecut, dar nu m-au lasat sa plec boc si basescu. Asa ca ce sa facem, ne multumim cu bulgarii. Nu difera prea mult de noi. Nesimtiti si caposi suntem si noi si ei. Parerea care o avem despre ei o au si ei despre noi.

Ai idee daca te cazeaza mai devreme de ora 17.00, ajung cu autocarul pe la 12.00 si care e pretul unui sezlong? Mersi!

bianca23AUTOR REVIEW
    [07.08.11 11:12:35]

Buna Marianmm!

te cazeaza fara probleme, si noi am ajuns undeva la ora 13.30 si ne-a cazat... sezlongul 8 leva, umbrela 8 leva, saltea 2 leva.

Sejur placut!

bianca23, david, iulian68, marianmm, nuti1997