ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2011
JUL-2011

Foarte nemulțumit

Cazare sub asteptari

Buna ziua,

Tocmai ne-am intors din concediu si asa cum am promis am sa postez informatii despre cazare si insula.

Dupa un drum de 18 ore cu autocarul, am ajuns in Corfu. Autocarul ne-a lasat la baza faimoasei pante despre care vorbeste toata lumea. La inceput nu am crezut ce am citit despre urcare dar cand am vazut-o ne-am dat seama ca vom avea probleme serioase. In primul rand sunt 2 pante, prima este foarte inclinata si foarte greu de urcat cu valizele iar a doua este mai accesibila.

Despre camere pot spune ca sunt foarte dezamagita, adica desi sunt foarte spatioase curatenia lipseste cu desavarsire (am fost 4 cupluri si aceleasi probleme au fost in toate camerele).

- Bateria de la bucatarie plina de calcar

- exista un cuptor "minune" care, dupa parerea mea, nu cred ca functiona (foarte ruginit si plin de grasimi)

- bateria de la baie mult mai plina de calcar decat cea de la bucatarie iar robinetul ptr dus lipsea

- presiune doar la apa calda (daca nu erai atent te opareai)

- frigiderul foarte ruginit in parte de jos si pe laterale

Teoretic curatenia se facea odata la doua zile dar in afara faptului ca iti aranja patul si iti inchidea obloanele altceva nu vedeai.

- aer conditionat exista doar in 5 camere si cel mai bine este sa cereti cand cumparati sejurul

- nu exista Tv in camere (nu a existat niciodata) desi agentiile spun ca exista.

Singurele lucruri care mi-au placut la aceasta vila sunt piscina (foarte mare si curata) si privelistea pe care o aveam (marea).

Detalii despre insula voi posta in alt review (sa nu amestecam lucrurile).

Trimis de elena blondy in 27.07.11 14:37:49
Validat / Publicat: 27.07.11 15:21:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Corfu (vila Marianos), Thassos (h. Olimpyon si h. Maria)

VIZUALIZĂRI: 2392 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elena blondy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina vazuta din balconul camerei 13

[27.07.11 16:16:39]

Imi pare tare rau de cele vazute, am avut un noroc chior as putea spune ca nu am avut frigider ruginit, iar curatenia in luna mai a fost fara cusur. Cand am urcat panta ne-a spus un cuplu ca au facut galagie pentru curatenie, si poate noi vom avea noroc. Se pare ca dupa acel scandal au facut curat, au spalat bine de tot, dar cu cat s-a intrat in sezon, nimeni nu s-a mai obosit.

Iar frigiderul si plita la noi au fost noroc chior, nu avem poze de foarte aproape pentru nu ne-a suparat nimic la ele, dar cu siguranta le fotografiam daca vedeam asa rugina.

Daca vedeam astfel de povesti nu mai alegeam Panos. Se pare ca lucrurile se inrautatesc de la o luna la alta, dar de la un sezon la altul, nici nu vreau sa ma gandesc.

Pacat, caci locatia este frumoasa, la fel si privelistea.

[27.07.11 16:22:57]

crede-ma ca nici noi nu ne asteptam sa gasim asa ceva... sincer anul trecut am stat in Thassos in conditii cu mult superioare si am platit aceeasi bani... dar voi mergand in mai, probabil nu erau multi cazati si de aceea se facea curat mai des si mai bine. O singura persoana (atat am vazut) nu se putea ocupa de curatenia a doua corpuri de vila...

[27.07.11 16:31:28]

Pai s-a facut curat cu scandal, am scris in review de acei tineri cu care ne-am intalnit, care coborau panta, iar noi o urcam, dansii plecau si ne-au avertizat. Probabil ca atunci a fost singura data cand au facut curat cum trebuie, m-am ingrozit cand v-am vazut frigiderul si plita. Acum avem mari dubii. Dorim sa mergem in Kefalonia la anul cu aceasta agentie, nimeni nu a scris nici un review de la hotelurile de acolo si avem mari dubii daca sa ne mai ducem sau nu. Este adevarat ca sant sejururi ieftine, dar nu se poate nici asa murdarie. Pacat...

[27.07.11 16:38:25]

noi la anul vrem sa ne intoarcem in Thassos la hotel Maria, acolo ne-am simtit foarte bine si se facea curatenie in fiecare zi...

sau am mai avea ca optiune Lefkada, oricum nu mai vrem sa mergem cu autocarul 18-20 ore... foarte obositor

[27.07.11 16:45:18]

Peste o luna, vom pleca in Olimpic Beach, n-am fost in zona niciodata, dar dorim excursiile, si-am gasit o oferta la 400 euro doua persoane, autocar, cazare si demipensiune la Hotel Parthenon Art. Stiu ca nu e cine stie ce, dar cred ca este un hotel curat. Acum cred ca este la noroc, ne asumam niste riscuri cand cumparam sejururi relativ ieftine, iar grecii mai si dezamagesc uneori. Vacante frumoase!

[27.07.11 16:52:21]

Va doresc vacanta placuta... sper sa nu aveti probleme

[27.07.11 16:54:21]

Multumim mult, sper sa nu venim dezamagiti.

alisaL*
[24.08.11 22:27:46]

Anul trecut am stat si noi la Panos. Eu am fost fericita ca aveau piscina, pentru ca nu stiu sa inot. In mare nici atat.

Noi am avut camerele la parter, partea care nu era spre mare.

Simple, fara TV, am fost cam dezamagita sincer. Dar am observat ca strainii erau cazati in celalalt corp de cladire.

Noroc ca am dormit numai acolo si n-am stat foarte mult.

Anul acesta comparand cu Thassos, pot sa spun ca la Panos a fost slab de tot

[25.08.11 09:10:58]

si eu sunt de aceeasi parere... cazarile din Thassos sunt cu mult superioare celei de la Panos...

alisaL*, elena blondy
Alte impresii din această RUBRICĂPanos Aparthotel: