ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2011
ÎNSCRIS: 19.05.11
JUL-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 4/6

Toate trei stelele...

De mult ochisem acest hotel. Mic, cochet si parea curatel vazut de afara si din interior, la receptie. Curat, cochet este impresia care mi-a lasat-o Vera*** si in acest sejur, in care am ales sa mergem cu masina. Prima problema ar fi fost parcarea. Dar, surpriza, hotelul avea parcare privata si pina sa incheiem formalitatile de cazare, ajutat de "baiatul din parcare" am gasit un loc ce s-a eliberat (plecase alt turist) iar cartonasul cu inscriptia "Hotel Vera - turist cazat hotel Vera" ne-a scutit de eventuale ulterioare incidente. Masina s-a odihnit in acel loc, in fata hotelului, tot sejurul. Fara probleme.

Camera primita - 309 - situata la etajul 3 al corpului A oferea prin balconul larg o panorama excelenta, cu o portie de mare si din lacul Techerghiol. Doua scaune si o masuta erau o invitatie la a sede si pe balcon. Si noi, ca si alte familii ce aduc la mare copiii, am optat pentru o camera cu pat suplimentar. Desi, la fata locului am constatat ca la cat de mare era patul dublu, incapeam lejer doi adulti si doi copii... Camera era curata, ambientul placut, aer conditionat, frigider, tv, cabina de dus functiona fara cusur... Cu alte cuvinte, grad de multumire 100%. Liftul a constituit un alt motiv de incintare pentru copiii nostri, fiind fara butoane vizibile, comanda fiind facuta pe baza de senzori. Masa se serveste la terasa restaurantului, loc in care parintii se pot relaxa in asteptarea meniurilor comandate (care vin relativ repede). Copii au de ales intre a privi la desenele animate de la plasmele agatate din loc in loc sau/si a se juca in zona micului bazin/cascada cu pestisori portocalii, spre disperarea chelnerilor, care au trebuit sa faca slalom printre cei 6-7 copilasi care se adunau frecvent acolo. Restaurantul a renuntat la sistemul bonuletelor pentru modernul sistem al cardurilor pentru masa. Despre meniuri, numai de bine! Portii mari, poate cam mari, dar dimensiunea justifica diferenta de bani pe care o dai. Castroane mari, portii generoase, mincare pe saturate, pentru orice gurmand! Micul dejun este in regim bufet suedez. Din acest an exista si corpul B al hotelului, pe care nu l-am vizitat insa in acest an, dar care pare a fi ok. Gazdele au promis ca in curand vor dota corpul B cu o piscina si alte facilitati. Loc de joaca am observat ca exista la acel corp. Suplimentar, pentru a evita musafirii nepoftiti, dupa modelul Hotel Europa, corpul B e inconjurat de un gardut. A, si sa nu uit... pentru detinatorii de laptop-uri, netul e moka... wireless!

Ca si lucru deranjant, singurul de altfel, de care insa cei de la hotel nu se fac vinovati, este zgomotul produs pina spre miezul noptii de o terasa din vecini, peste drum de hotel. Dar cu usa inchisa si daca faci abstractie de acest zgomot totul e ok. Si pe terasa uneori muzica e data cam tare. Poate pentru a incerca sa acopere zgomotul/muzica produsa de terasele din vecini. Dar ne-am obisnuit si cu asta, mai ales ca la Vera muzica era OK.

Trimis de Sebastianf in 27.07.11 09:38:21
Validat / Publicat: 27.07.11 10:56:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Slanic Moldova, Mamaia, Venus, Saturn, Busteni

VIZUALIZĂRI: 5904 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sebastianf); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 O felie de mare intre Hotel Europa (stinga) si corpul B al Hotelului Vera servita de pe balcon.

SebastianfAUTOR REVIEW
[02.08.11 07:59:14]

pentru webmaster: de adaugat link-ul catre pagina oficiala a hotelului: http://www.hotelvera.ro/

[02.08.11 08:21:18]

Am actualizat informatia; multumim!

cris1982
[24.03.12 21:25:41]

V-ati putut odihni noaptea din cauza zgomotului produs de terasele din apropiere?

[05.08.14 20:01:33]

Autorul acestui articol a încărcat recent un al treilea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B. 10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

cris1982, Sebastianf
Alte impresii din această RUBRICĂVera Hotel: