ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2011
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 26.07.11
JUN-2011

Excelenta locatie!

Tocmai m-am intors dintr-un concediu din Bucovina, o zona pe care nu am vizitat-o de mult timp. Initial nu am fost incantati de un concediu in tara, noi in ultimii ani preferand alte tari, in special pt. calitatea serviciilor, dar am fost vizitati de niste prieteni-parteneri de afaceri din Olanda, care si-au manifestat dorinta de a vizita renumitele manastiri.

Mi-am facut rezervarea la aceasta pensiune cautand din zecile de oferte de pe site-uri.

Am ajuns si ne-am cazat-prima impresie, absolut senzationala. Olandezilor, cand au intrat si au vazut camerele li s-a citit uimirea pe fata, totul stralucea de curatenie, interior calduros, amenajare deosebita.

Cat despre pensiune si restaurantul cochet de le Popasul Domnesc, numai cuvinte de lauda, produse adevarate cu gust natural si cel mai important proaspete, meniu foarte diversificat. Preturi rezonabile si portii mari. Cred ca ne-am ingrasat cateva kg-mancare foarte buna. Am fost placut surprinsi sa vedem pensiunea plina ochi in timpul saptamanii. Discutand cu niste vecini la masa, am aflat ca erau aici pentru a cincea oara- au afaceri in zona si de fiecare data au preferat aceasta locatie.

Personalul foarte amabil, am gasit aici cu adevarat ospitalitatea romaneasca (mai ales bucovineana, cred) care pe zi ce trece, din pacate, datorita conditiilor din tara, se pierde din ce in ce mai mult.

Dupa ce am vizitat aceasta pensiune pot spune cu mana pe inima ca si in tara mea se mai poate face ceva daca vrei si daca muncesti. O locatie in care am fost mandru ca sunt roman, mai ales vazand reactia si multumirea olandezilor. O pensiune cu un stil aparte.

M-am simtit datoare sa scriu acest comentariu pentru ca aceasta locatie merita, este primul comentariu pe care il fac, pentru ca am ramas foarte placut impresionata. Ma gandesc foarte serios sa facem botezul copilului nostru acolo- chiar imi doresc din toata inima sa ma reintorc. Bravo! Felicitari! Tineti-o tot asa!!

Trimis de elena27 in 26.07.11 17:45:01
Validat / Publicat: 26.07.11 19:08:45

VIZUALIZĂRI: 2060 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elena27); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Popasul Domnesc: