ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.05.2009
SEP-2008
[?] AD. + 1 COPII

ARTICOL ARHIVAT

In general OK

Am fost la Royal Park la inceputul lui Septembrie. Singura noastra nemultumire a fost ca in acea perioada au fost foarte multi britanici. Si multi dintre ei cu defecte locomotorii, etc. Si foarte nesimtiti. Daca mai spune cineva ca romanii sint murdari... . atunci ttrebuia sa-i vada pe aia. De groaza.

In rest: ca hotel nimic de reprosat. Mai tine si de gusturi si... de fite. Noi sintem fara fite. Ca servire - si ma refer la baruri, ca in rest te servesti singur - pustani, care, probabil din cauza sfirsitului de sezon, erau mai satui de munca. Dar odata atentionati, au fost ok.

Un lucru foarte bun e ca toate aceste hoteluri sint intr-un complex, si nu intra tot felul de dubiosi. La poarta ti se cere sa arati bratara de la mina.

In sfirsit sint multe de comentat. Dar in general ptr. o familie e ok.

Trimis de DOEL in 29.05.09 17:14:44

VIZUALIZĂRI: 5360 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DOEL); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 1/2 di baie Royal Park
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[29.05.09 22:32:15]

Sal

Te rog sa ne spui si noua cum a fost drumul, pe unde ati mers,taxe, la ce ora se face cazarea,parcarea auto si alte lucruri utile pt noi. Multumim

ciocansv
[30.05.09 09:26:44]

salut! suntem 6 perechi din suceava spunemi te rog pe unde ai mers pe la vama veche sau ruse pe unde e mai bun drumul noi mergem acuma in iunie?astept raspuns mersi!

doctorul45
[31.05.09 23:43:04]

salut, noi plecam anul acesta la sfirsitul lui iulie. Cum e aqaparcul? Mincarea e buna? s-a plans cineva de ea? Ce posibilitati de sport sunt? Se poate juca tenis fotbal? Echipa de animatori si cum sunt spectacolele seara? Noi vom sta 10 zile, 27iul-6aug. mersi.

DOELAUTOR REVIEW
[01.06.09 14:34:31]

Privitor la drum, depinde din ce zona a tarii pornesti. Mie, din Brasov, mi-a fost mai usor sa merg Bucuresti-Russe-Varna. Mai ales daca mergeti noaptea. Am plecat pe la 2.00 din Bv. Am prins Bucurestiul liber, fara trafic greu. Acum 2 ani am fost Bucuresti-Autostrada-Mangalia-Vama veche. E mai rapid. Iar granita de la Vama Veche e mai libera ca la Russe. Mergi pe Malul marii, e mai frumos. Drumul e in general OK.

Parcarea se face in afara complexului, dar nu au fost probleme. Credeti-ma ca erau masini de ultima generatie. Nu am auzit pe nimeni sa se plinga.

Cazarea se face in jurul orei 14. 00. Depinde de cit de repede se face curat in camere dupa cei care pleaca.

AquaParc-ul e super. E inclus, nu platesti intrare, dar daca stati sa faceti plaja, costa sezlongul si umbrela. Anul trecut era 10 Leva. Tot acolo gasiti si ceva de rontait, si patiserie.

Pe plaja e amenajat teren de fotbal, volei. Animatoarele anunta la anumite ore ca se organizeaza meciuri. Anunta in engleza.

Au o "gradinita" unde puteti lasa copii sa se joace. Destul de dotata.

lumi11
[01.06.09 19:30:30]

M-ar interesa mai multe pareri, impresii ale celor care au fost anul acesta la Royal Park-Elenite.

[02.06.09 09:12:53]

Pt. Doel,

te rog sa-mi spui si mie cati km sunt pana la elenite. Am inteles ca drumul prin giurgiu e mai usor. Noi o sa plecam din ploiesti. Multumesc

DOELAUTOR REVIEW
[05.06.09 09:44:22]

Cam 520 km,din Brasov.

lauraflorina29
[08.06.09 20:48:56]

In general in Regiunea Nessebar-Obzor sunt numai britanici pensionari care de-abia se taraie pe plaja si sunt foarte nepoliticosi. Acelasi sentiment l-am trait noi in Sunny Beach, statiune vecina cu Elenite. Cel mai mult m-a durut faptul ca ma gandeam la pensionarii nostri pe care nici la Sovata nu ii vezi dupa zeci de ani de munca .

lumi11
[03.07.09 21:44:17]

cam 400 din bucuresti

[20.02.10 18:44:51]

Care dintre cele doua hoteluri e mai bun, Royal Park sau Royal Bay?

[20.02.10 18:46:27]

Hotelurile din complex sunt noi? Care este procedura cu sezlongurile la plaja? Am auzit mai multe variante. Ma poate ajuta cineva?

[20.02.10 21:31:36]

noi am fost la royal park si am fost foarte multumiti drpt pt care vrem sa mergem si anul acesta.plaja din fata hotelului royal bay este cam nasoala fata de cea de la royal park unde te afunzi in nisip; sezlongurile de pe plaja sunt gratuite numai ca se ocupa de dimineata .

[21.02.10 09:29:53]

Anca 24, ce poti sa-mi spui despre mancare? Noi vrem sa mergem cu copii.

[25.02.10 13:57:06]

Despre mancare nu pot sa spun ca au excelat dar nici nu ramaneai nemancat.

Si noi am fost cu copiii cel mic avea atunci 1 an (nu prea aveai ce sa dai unui copil de 1 an). Stateau f bine la capitolul prajituri si fructe, inghetata. Dimineata erau cafea, lapte, cereale oua facute omleta, ochiuri, fierte, branzeturi, iaurt, croisante; la pranz aveau 2 feluri de ciorba, gratar de porc, de pui sau de peste, paste, cartofi prajiti si alte feluri de mancare bulgareasca; in plus, la fiecare masa erau rosii, castraveti si tot felul de cruditati din care puteai sa faci salata. Intr-un cuvant dc nu esti f pretentios (pt ca mai erau si persoane greu de multumit) este foarte bine.

Noi vrem sa rezervam pe 26 iunie.

giompilica
[21.05.10 11:28:35]

Am si eu o intrebare la tine anca sau la cine stie, in camera exista si patut pentru copii? eu plec pe 26 iunie si as vrea sa stiu daca exista patut, astept raspunsul cat mai repede

[22.08.10 22:58:35]

in urma unei minivacante de 5 zile la royal park elenite am hotarat sa nu mai merg niciodata in bulgaria.

mancare si bautura de proasta calitate.

personalul s a comportat execrabil sunt romani care au dat 10 eura spaga la receptie. pur si simplu la plecare m au dat afara. cand te cazezi o faci dupa 2, cand pleci - inainte de 12, deci pierzi o masa de 12.

all inclusive bulgaria o mare teapa. nu au parcare. cand sa plec am gasit masina blocata. a trenuit sa platesc doi oameni sa mi scoata din fata doua utilaje de carat masini stricate.

cele mai oribile zile din viata mea, pe banii mei, munciti cu greu, si nu putini.

[22.08.10 23:03:26]

cand am plecat m au vanat, au alergat dupa mine sa mi ia bratara de plastis de la mana. am intarziat 25 min ca sa mi fac dus si ma sunau in baie incontinuu. receptionerele aveau priviri infricosatoare. mergeam sa mi duc bagajele si una a alrgat dupa mine sa i dau cheia care nu era la mine. a trebuit sa las bagajele si sa merg sa i dau cheia. ii spuneam ca mi a blocat cineva masina si nu o interesa.

[22.08.10 23:54:48]

@adrianlucian: o parte din neplaceri probabil c-ar fi fost evitate daca ai fi stiut (ori macar daca ai fi reusit sa intelegi) ca orele de check-in si check-out (de obicei exact cele mentionate de tine) sunt un standard pe care-l gasesti - si pe care e firesc sa-l respecti - la orice hotel civilizat.

[23.08.10 13:48:34]

nu te duci doar sa mananci pe sapte guri. bine . aici nu ai ce sa mananci. micuta capela din cadrul resortului nu este trecuta pe harta. cand am vizitat o am gasit o pereche de chiloti de dama atarnati de o icoana.

[23.08.10 22:59:37]

am baut o menta . dupa o seara imi venea pe gura, dupa doua - ma ustura fundul. scuzati. ne au cazat pe membrii aceleiasi familii la 10 cemere distanta. regret f mult banii pe care i am dat si faptul ca m am intors plin de nervi . anul acesta mi au stricat concediul. NU MAI VREAU NICIODATA IN BULGARIA. SUNT NISTE OAMENI F RAI. PE ROMANI II URASC PUR SI SIMPLU. firma de turism si a decdlinar orice raspundere, ceea ce nu mi se pare normal. sunt multumit pt ca multi romani cred ca mine, dupa cum se vede pe net. ROMANI TREZITI VA. VI SE IAU BANI PE SERVICII EXECRABILE. NU MERITA.

adrianlucian, alx, Anca24*, ciocansv, DOEL, giompilica, lauraflorina29, lumi11
Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Park Hotel [complex Royal Club Victoria]: