Kervansaray Kundu Beach Hotel

Avatar lauraiancu
înscris/ă în 26.07.11
JUL-2011

Un sejur extraordinar

In luna iulie am petrecut un sejur extraordinar la acest hotel (Kervansaray Kundu Beach). Inainte sa plecam ne-a fost putin teama de ce vom gasi acolo avand in vedere impresiile citite de pe forumuri si mai ales ca ne-am ales aceasta vacanta in ultimul moment. In primul rand cu avionul am avut avantajul ca intr-o ora si jumatate am ajuns in Antalya si la hotel cam in 15-20 min. Am ajuns la hotel in jur de ora 11 si am fost cazati imediat. Ne asteptam sa fim cazati la ora 2 ca asa citisem ca se face check-inul.

Camera am platit sa fie cu sea view si am primit o camera foarte frumoasa cu o vedere minunata, la etajul 8 (ultimul etaj). Camera era destul de curata, la fel si la baie, arata destul de bine. Clima (aerul conditionat), nu prea facea fata, era data foarte incet, dar sincer nici nu prea am avut nevoie ca era foarte placut in camera si fara clima. Curatenie se facea zilnic si femeia de serviciu era foarte amabila, chiar daca ii mai dadeam si bacsis insa nu va inchipuiti vreo mare suma. Ii lasam ca eram foarte multumiti de servicii.

Mancarea e extraordinar de buna, sunt foarte multe feluri incat eu spun ca si cel mai pretentios are de unde sa isi aleaga. Dulciuri si fructe erau din plin. Veti gasi si baclavale si sarailii, delicioase.

Piscina era foarte mare si nu trebuia sa alergi dimineata cu prosopul sa ocupi sezlong, erau destule si daca sa zicem ca, chiar nu mai gaseai iti aduceau imediat. Apa in piscina era foarte calda. Topoganele aveau farmecul lor mai ales pt copii, insa nu erau disponibile pe tot parcursul zilei. De dimineata pana pe la 12 si pe urma dupa amiaza inca vreo 2 ore.

Plaja era cu pietricele mici si nisip, insa marea foarte cuarata si calda. In schimb ca si frumusete nu ne-a dat pe spate. Doar in cateva zile am facut plaja la mare.

Echipa de animatie era ok dar nu pot sa zic ca cea mai buna de pe unde am fost. Au fost spectacole in fiecare seara, si mi-a placut ca chemau trupe profesioniste: de exemplu intr-o seara au fost niste acrobati din Kenya, foarte buni si au facut intr-adevar sp[ectacol. In alta seara au organizat Beach Party si au chemat o trupa de brazileni. La sfarsit a fost foc de artificii si un tun mare cu spuma. Toata lumea dansa si era o atmosfera de vacanta. In alta seara au organizat seara turceasca si la fel au venit o trupa de dansatori, foarte buni si ei. In concluzie, seara chiar nu te plictiseai. Dupa showul din amfiteatru, puteai merge la un bar unde se canta muzica turceasca live si turcii erau in largul lor insa nu numai turcii, ci toata lumea. Dupa asta te puteai duce la discoteca de pe plaja, unde muzica nu era chiar pe gustul nostru insa te distrai si acolo, pana la ora 2.

Bautura era foarte buna si concentrata chiar daca era de la dozator. Berea era Efes si era destul de tare. La fel si vinul, destul de tare. Cocktailurile erau bunicele. Si la acest capitol nu mureai de sete, gaseai ceva care sa iti placa. In frigiderul din camera ni se aduceau in fiecare zi bauturi, nu foarte multe dar erau ok. Personalul era foarte amabil.

Una peste alta pot spune ca va recomand acest hotel insa nu va asteptati la foarte mult lux, insa nici la ceva oribil si saracacios. Eu spun ca isi merita fiecare banut, ba chair in final ne-a parut rau ca nu am mai stat vreo 2 nopti in plus! :)

Sper ca ceea ce v-am impartasit mai sus sa va ajute.

Va doresc sa aveti o vacanta cat mai placuta!!!

Impresii încărcate de lauraiancu in 26.07.2011 12:39:50

Validat / Publicat: 26.07.11 14:02:24

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Surmeli Efes
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Kusadasi

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (lauraiancu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7200 PMA (din 10 voturi) nota2

- Bmona
[01.08.11 14:58:40]

Buna ziua! Sunt multe pietre pe plaja? Intentionam sa mergem cu mezina noastra si ea o sa-si ocupe timpul cu nisipul si jucariile pe plaja, va fi ok pentru ea? Stiti daca exista conexiune la internet in camera?

Va multumesc!

[01.08.11 16:42:27]

Buna ziua!

Sunt pietricele mici chiar la intrarea in apa, in rest e numai nisip fin. Pietre nu sunt deloc! Nu veti avea probleme cu cea mica.

Internet in camera nu exista. Este jos la receptie un calculator care are internet insa nu poti face nimic ca merge foarte prost. Parerea mea e sa nu va pierdeti timpul cu calculatorul de la receptie. Eu cred ca am incercat sa dau un mail vreo 30 min si bineinteles ca nu am reusit

Va doresc un sejur extraordinar! daca mai aveti intrebari va raspund cu cea mai mare placere!

- Bmona
[02.08.11 09:36:03]

Multumesc mult!

Din pacate, daca nu exista conexiune la internet in camere, nu putem sa ne facem concediul acolo. Sotul meu va avea un concediu activ, avand nevoie de conexiune.

Majoritatea hotelurilor din Turcia la care as fi vrut sa ne petrecem concediul anul acesta (primul an in Turcia) nu au conexiune la internet:(.

Va multumesc inca o data!

Toate cele bune!

- manuta_1969
[09.02.12 18:12:01]

Buna, as vrea sa stiu daca ai ceva de vizitat in apropiere gen bazar sau un obiectiv turistic, daca copii au ce sa faca, daca hotelul este ultra all si ce program aveau barurile, si daca pierd masa de dimineata gasesc ceva la plaja sau in alta parte. Iti multumesc.

[10.02.12 10:52:23]

@manuta_1969: Buna!

In apropierea hotelului sunt niste magazine si chiar un mall, dar sunt foarte scumpe. Oricum trebuie sa stii din capul locului ca Antalya este un oras scump. Copii, da au ce sa faca: exista o echipa de animatie care se ocupa de ei, minidisco seara, plus un parculet pt copii. Ar mai fii si topoganele cu apa, care sunt foarte distractive pt copii (nu numai pt copii) insa sunt deschise doar cateva ore pe zi. Intr-adevar regimul de masa este ultra all inclusive insa sa nu te astepti la alte bauturi fata de all inclusive. Singurul lucru pe care il gasesti este inghetata care este gratuita si aceasta nu o sa o gasesti la all inclusive. Inghetata se servea cam dupa pranz dar era o coada foarte mare si se termina destul de repede, astfel incat riscai ca atunci cand ajungi in fata sa nu mai prinzi. Noi am luat o singura data, era destul de buna. Barurile erau 2, care erau deschise tot timpul zilei: unul la piscina si unul pe plaja. Daca pierzi masa de dimineata se serva un fel de late breakfest, dar nu stiu ce cuprindea, ca niciodata nu am ratat micul dejun. De obicei aceste late breakfest-uri nu cuprind cine stie ce mancare. Oricum, la plaja sau in alta parte nu gasesti sa mananci. In orice caz, mancarea este foarte buna, si ei incearca sa o mai alterneze. Piscina este foarte lunga, si frumoasa. Hotelul este frumos si ti-l recomand. Sper ca raspunsurile mele sa te ajute si daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.

- manuta_1969
[11.02.12 17:35:27]

iti multumesc ptr raspuns si doresc sa stiu daca ptr un bebelus de 1 sau 2 ani gasesti ceva de mancare? daca la barul de langa plaja ai mancare fast fodd? sau daca gasim ceva la gratar pui, peste sau curcan noi vom merge cu masinile si vrem sa ne hotaram daca gasim ceva din ce putem sa ii dam la bebelus piure sau ceva fiert.

[13.02.12 11:07:09]

@manuta_1969: Eu zic ca gasiti. Acum, nu ma pricep prea bine la mancarea pt bebelusi, insa iti pot spune ca erau legume fierte, diverse tipuri de orez cu legume, cu carne, sau simplu, cartofi fierti cu legume, piure, cartofi la cuptor, si prajiti, supe crema (vreo 2 tipuri). Pentru orice eventualitate puteti sa mai luati la voi si ceva ce mananca copilul, sau ce ii place in mod deosebit, mai ales daca mergeti cu masina.

Gratar, da este: era pui, peste, miel, parca si curcan.

Daca va hotarati la acest hotel astept sa imi spui parerea voastra. Oricum va doresc un concediu cat mai placut si bineinteles daca mai ai intrebari le astept.

Publicitate    [18.09.19 08:15:54]

pagină generată in 0.0846719741821 sec