ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2011
    ÎNSCRIS: 21.07.11
    JUL-2011

Sub orice critică

Dezamagire totala!!!

Am ales acest hotel la recomandarea unor prieteni, dar am fost tot dezamagiti!

O locatie EXTRAORDINARA, cu un management oribil!

NU VA SFATUIM SA VA DUCETI ACOLO, doar daca tineti neaparat sa va IMBOLNAVITI! Merg de 30 de ani la mare si am mincat orice fara sa am probleme cu stomacul. De data asta, hotelul RUBIN a reusit sa ma imbolnaveasca. Mesele cu fete de masa murdare, tacimuri... alergai dupa ele, iti luai ceva de mincare si nu gaseai loc la masa! Femeile de serviciu maturau in timp ce noi mincam. Mincarurile aratau ingrozitor.

Mazarea, care parea mincabila, era facuta cu o solnita plina cu sare. Tacimurile de pe vremea lui Ceasescu au ajuns acolo ca sa fie facute ciulama. Cartofii prajiti au fost prajiti in uleiul in care s-a prajit PESTELE, care PESTE arata groaznic! Pastele nu erau fierte, ci doar aruncata apa fiarta peste ele!

Rosiile erau adevarate gogonele... In schimb, aveam din belsug broccoli si morcov! Aceleasi feluri si la prinz si seara.

Dimineata, aveam cascaval, brinza- unde o fi fost brinza buna din Bulgaria, pe care o luam in Bucuresti? -, parizer de culoare incerta, cirnati prajti pe care i-a refuzat si cainele de la hotel. Laptele de la dozator era apa cu spuma alba deasupra. Prajiturile era cu crema multa si proaste.

Toate bauturile de la barul de la piscina erau indoite cu apa!

Halal servire! HOTEL DE PATRU STELE! Dar am descoperit misterul. Daca va uitati bine la emblema de afara, 2 stele sunt mai vechi, 2 adaugate mai nou.

El are 2 stele, de fapt! HOTEL DE PATRU STELE nu are minibar si are un phon al carui fir se rupea zilnic.

La un sejur de 8 nopti, lenjeria s-a schimbat o singura data!

Cazarea si masa au fost un cosmar, noroc cu vremea si cu piscina minunata care ne-a mai bucurat sufletul.

Concluzia: NU VA DUCETI LA ACEST HOTEL!

Spre deosebire de alti conationali, eu spun adevarul, indiferent daca unii prieteni sau colegi vor ride de vacanta noastra. Dar NU VREAU sa mai plateasca si altii servicii pe care nu le au.

Trimis de Dydy in 21.07.11 15:48:02
    Validat / Publicat: 21.07.11 16:56:38
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: NISIPURILE DE AUR, hotel VIVA, extraordinar ca servicii!

VIZUALIZĂRI: 1817 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dydy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Alex_Macedo
    [22.07.11 01:25:44]

Bulgaria asta e o placere, dom´le... no comment!!

Flaviu
    [22.07.11 08:17:13]

@Alex Macedo

Daaa, cu adevărat o plăcere... dacă eşti "sedat" corespunzător

fanespoitorul
    [26.07.11 21:19:10]

Cred ca numai familista a dat -1 adica nu-mi place.

Flaviu m-ai terminat cu: Daaa, cu adevărat o plăcere... dacă eşti "sedat" corespunzător ti-as fi dat puncte pt ca am ras cu lacrimi.

PERFECTIONISTUL
    [31.07.11 21:49:05]

Domnule cand vor intelege si romanii nostri ca si daca se schimba lenjeria zilnic ei tot trebuie sa se spele. Cu sapun evident!!!

In romanica cumparati cu bani bauturi racoritoare indoite cu apa si nu va plangeti asa.

Incercati la anul Antalya dar pregatiti-va cu bani mai multi!!!

ROPANF
    [04.08.11 21:58:55]

La reclama care i se face... iertati-ma dar, lasa de dorit.

Daca spuneau simplu... nu veniti cu copii ci doar singuri chiar apreciam dar, ,,, totul e pana la bani si... nu-i intereseaza de copii ci doar de BANI!!!

O simpla intrebare... aveti copii... daca da... au fost vreodata bolnavi de enterocolita... ???

Cum i-ati tratat sau cat a durat perioada de convalescenta???

Hmm... va jucati cu focul!!

croc
    [04.09.11 08:59:59]

Hotelul nu are decat 2 stele, orice ar spune placuta de la intrare, unii oaspeti sau cuantumul tarifului (care nu e de doua stele).

Si nu ar fi asta o problema, nu ne-am nascut in 5 stele, dar corect este sa stii ce platesti si la ce sa te astepti.

In Antalya la banii astia (strict pe cazare) esti departe de astfel de probleme. E adevarat ca se adauga costul avionului.

Nu sunt fan litoral Romania, nu am mai fost la noi la mare de vreo 4 ani, dar cu 116 euro pe zi de cuplu in Eforie stai decent si te intorci sanatos

PERFECTIONISTUL
    [10.09.11 15:08:02]

Nu stiu de unde ai luat tu biletul dar eu am dat in perioada 10-17 august 25 euro pe zi de persoana incluzand in banii astia si taxa de statiune si asigurarea medicala. Iar la banii astia in Antalya nu gasesti nimic in nici o perioada crede-ma!!! . Poate voi avea timp sa postez si eu impresiile si multe fotografii care vor lamuri situatia.

croc
    [12.09.11 06:46:03]

nu ai ce sa lamuresti, pentru mine lucrurile sunt clare.

daca tie ti-a placut, pune-ti impresiile pe site, ca sa fie informatiile complete.

Alex_Macedo, croc, fanespoitorul, Flaviu, PERFECTIONISTUL, ROPANF
    Alte impresii din această RUBRICĂRubin (Roubin) Hotel: