ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2011
ÎNSCRIS: 20.07.11
JUL-2011

Riviera 2 - o vacanta de vis

Dupa indelungi cautari si citirea mai multor review-uri am hotarat sa mergem la Riviera Beach 2 (All Inclusiv).

A venit ziua cu pricina, am plecat cu noaptea in cap (4.30 dimineata) la 10 am fost acolo. La hotel am vorbit cu receptionera (engleza ok) care ne-a spus ca check in-ul se face mai tarziu. Am dat 5 euro si a spus sa venim la 11 ceea ce am si facut. Am primit camera la etajul 3 (o camera mai deosebita - mai mare ca cele normale - foarte foarte mare si spatioasa). In camera erau 2 paturi mari si am fost informati ca deoarece avem 2 copii putem sa primim inca 2 paturi. Am acceptat si s-a mai adaugat un pat normal + un patut copil mic (de care nu am mai avut nevoie).

1. Tot complezul este foarte bine pazit - parcare pentru toata lumea - gratis. Lasam ziua lucrurile la plaja si nimic nu a disparut. Paza de nota 10.

2. Lobby frumos si spatios cu terasa unde se putea sta seara cu vedere la mare.

3. Camera este foarte spatioasa, curatenie luna - lenjeria mirosea a balsam foarte frumos parfumata. Minibarul era plin (contracost - o cola la cutie 8 RON - preturi foarte ok). Seif-ul era in dulap - este gratuit. Toate camerele hotelului sunt cu vedere la mare - balconul are 2 scaune plastic + masuta + uscator. Ca minus balustrada balconului era cam ruginita.

4. Restaurantul - all inclusiv. Mancarea foarte foarte buna si de foarte buna calitate, nu facuta din mancarea recuperata de cu o zii inainte ca la alte hoteluri din BG. In fiecare zii am primit cate o delicatese la cina (somon la cuptor; iepure, scoici, caracatita, rata) desigur porcul puiul vita nelipsita. Pot sa spun ca nu sunt foarte multe feluri de mancare cu zecile dar ce este este de foarte buna calitate cat sa nu fie foarte greu de decis ce sa alegi. Pot sa spun ca au un bucatar foarte bun.

Ce mi sa parut foarte bine la masa a fost senzatia ca nu e plin hotelul. Aceasta a fost senzatia si la piscina si plaja. Hotelul este foarte bine dimensionat pentru numarul de clienti, pentru a nu se forma cozi si aglomeratie. Niciodata nu era rand la masa sau lume care sa astepte sa ia de mancare. Terasa era deosebita cu vedere la mare. Personalul era foarte prompt si cred ca putin prizati - tot timpul zambeau frumos (ceva mai greu de gasit in BG).

5. Piscina/Plaja - deosebit de curata. Parca am fost la alta mare - acolo Marea neagra este extrem de curata fara alge si mizerie prin apa. Apa din bazine era foarte curata si nu mirosea a clor sau alte substante. In bazinul mare apa cred ca era termala foarte foarte calda. In bazinul interior apa era foarte calda si foarte curata, la fel nu mirosea a clor deloc la piscina interioara. Se ofera sezlog+umbrela+prosoape gratis - la piscine. La piscina chiar daca nu te trezeai sa rezervi sezlong tot gaseai unul liber sau solicitai unul si il primeai.

La piscina se gaseau sandwici-uri+ inghetata+apa+sucuri la liber pt all inclusiv.

6. Animatia - mi sa parut foarte proasta aproape inexistenta. Era doar pentru rusi si nemti. La minidisco, ceva "frumos" - poezii in limba rusa cu putin noroc in nemteste fara muzica sau divertisment pentru copii. In rest la bazin pe timpul zilei erau ceva exercitii de inviorare pentru babe/mosi rusi care nu prea erau nici ei pe acolo.

7. La plaja - noi am avut ambarcatiune si nu ni sa dat voie sa venim cu ea pe plaja de la Riviera dar in schimb ni sa oferit 300m mai incolo, digul dela Riviera aratand ca acolo avem voie sa parcam pe timpul zilei. Ce a fost corect, nimeni nu avea voie cu ambarcatiuni in dreptul plajei Riviera pentru a evita accidentele.

Un hotel linistit curat si cu servicii foarte bune.

PS: Nu am adaugat poze pentru ca cele care sunt deja postate sunt 100% reale.

Trimis de radufunman in 20.07.11 13:09:10
Validat / Publicat: 20.07.11 13:38:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel LTI Berlin Golden Beach

VIZUALIZĂRI: 2597 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (radufunman); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

tm67bru
    [20.07.11 13:41:15]

Hmmm... Acest Complex Riviera imi pare din ce in ce mai mult de studiat ca o alternativa la Duni Royal Resort (poate singura din Bulgaria)

cipan_stef
    [27.04.12 15:22:19]

Urmeaza sa plec maine la Riviera Beach si as avea rugamintea sa imi spuneti care este diferenta dintre Riviera 1 si R. 2? Ce ati recomanda? Multumesc.

cipan_stef
    Alte impresii din această RUBRICĂRiviera Beach Hotel [complex Riviera Holiday Club]: