ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2011
JUL-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 7 & 11 ani

Către satisfăcător

Binisor...

Sa incepem cu momentul in care am ajuns: Am reusit sa gasim un loc de parcare, dupa aceea am mers la receptie unde ne-au facut sa asteptam cca 20 de minute, pentru ca aveau doua turiste bulgare, care trebuiau sa primeasca toate detaliile despre hotel, iar noi daca am ajuns prea devreme, ora 13, puteam astepta... nu era nici o problema. In sfarsit ne-a venit randul, ne-au luat voucher-ul si pasapoaretele dupa care ni s-a comunicat sa venim la ora 14, dar daca vrem sa mancam, sa mergem sa platim si sa mancam.

In fine ne-am vazut cu bratarile pe maini si hai la piscina... Ne cam era foame asa ca am mers la snack bar, unde erau hot dog si hamburger. Am luat cate un hot dog si seara sa murim de burta, ceva ceva nu ne-a priit. Si uite asa ne-am intrat in ritm: dimineata, la pranz si seara, aceeasi mancare timp de 7 zile, nu prea aveai ce sa iei, cartofi sub toate formele posibile, paste fainoase, aceleasi dulciuri cu multa crema in fiecare zi, niste supe ciudate, carne doar daca stateai la coada unde angajatii ar fi fost in stare sa-ti toace si oasele sa le mananci... Acestea referitor la mancare, despre camera era foarte mare, curatica, prosopele se schimbau zilnic, si schimbate tot aveau un miros ciudat... Minibarul din camera era zilnic alimentat, 2 sticlute de bere, o sticla de apa si doua sucuri gen fanta -cola.

Intr-una din seri am facut rezervare la restaurantul cu specific italian, am luat cate o pizza fiecare, dar nu se putea manca, pentru ca erau dulci, asa ca am plecat sa algem din felurile de cartofi si de paste...

Animatorii foarte draguti si atenti cu toti turistii faceau multe activitati: polo, aqua gim, relax gim, darts, tenis de masa, zumba si pentru copii diverse jocuri.

Acum vazand totul din alta perspectiva oricum nu se compara cu litoralul romanesc, care este foarte murdar si personalul neprimitor.

Trimis de musi25 in 20.07.11 12:22:42
Validat / Publicat: 20.07.11 12:47:21
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4303 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (musi25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

cip762001
    [21.07.11 00:38:22]

De ce nu spui nimic de cele 3-4 feluri de carne (porc, vita, miel, pui) si peste care le puteai gasi la fiecare masa (pranz si cina). Sunt curios acasa cate feluri de cartofi si paste ai la fiecare masa si cate feluri de prajituri. Hai sa fim seriosi, pentru cei care vin la all inclusive numai sa manance nu se va gasi niciodata vreun hotel care sa-i satisfaca. Mi-e mila de ei!

Arabella si Bolero sunt primele in top ca si servicii all inclusive in Nisipuri. Iar despre check in si check out ar fi trebuit sa cititi voucerul, e foarte clar 14.00 si 12.00.

Anul acesta sunt a doua oara la arabella si il recomand oricui, in special celor cu copii mici.

musi25AUTOR REVIEW
    [28.07.11 08:31:03]

ar trebui sa mai mergi si in alta parte, daca pe tine te-au incantat cartofii si pastele, ramai la Arabella. Au si locuri cu adevarat pentru copii. Ex: Nessebar

Dragoș_MD
    [28.07.11 09:08:26]

Aveai de unde alege dintre trei restaurante cu specific... nu doar pe cel italian. Iar daca vrei o pizza adevarata, mai bine mergi la Napoli. Desi s-ar putea ca, invatat la "Cuptorul cu lemne", chiar si cea originala sa para fada sau prea uscata, sau...

Un lucru este insa cert, din punctul meu de vedere - trebuie sa fii un carcotas tare mofturos ca sa spui ca la Arabela nu ai ce manca...

victorian
    [01.08.11 16:40:56]

Buna,

In restaurantul principal ai mancat vreodata pizza? mie mi-a placut tare mult, anul trecut am fost si de cele mai multe ori sera asta mancam si mai luam cativa struguri si gata masa de seara. Cat despre ciorbe asa e nu sunt cele mai bune dar pt 7 zile nu moare nimeni ca n-a mancat o ciorbita ca la el acasa, stiut fiind faptul ca noi chiar ne pricepem la ciorbite. Dar ce este mai important este faptul ca noi in loc sa citim si sa ne facem o idee si sa ne luam dupa propriul nostru bun simt incepem sa ne certam sa ne contram, uitand ca fiecare este unic in maniera de perceptie a lucrurilor care i se intampla. este adevarat si faptul ca sunt persoane carcotase, insa tine de fiecare cum vrea sa-si bucure sufletul sau sa se necajeasca dupa ce totusi a cheltuit o suma importanta de bani. Eu anul trecut m-am simtit tare bine la Arabella, am lasat minusurile deoparte si m-am bucurat de ce am avut, cu siguranta mai mult si mai bn decat pe litoralul romanesc.

Anul acesta ma duc in Obzor - Club Miramar sper sa fie frumos si sa ma bucur de vacanta ceea ce va doresc tuturor si Doamne ajuta la cat mai multi ani cu vacante! Vacanta reusita tuturor

Krisko
    [22.07.12 22:20:09]

@musi25: Imi permiti sa iti explic un pic cum apar diversele probleme digestive (mai mult sau mai putin grave)?

Mainile murdare, nespalate inainte de a manca.

In plus, la servirea mesei unii pun manutele pe diverse (paine, fructe, pahare, cani, tacamuri, etc.) si apoi se razgandesc, lasand pe altii sa le manance/foloseasca, uneori avand din nefericire atasat si un "bonus". E un risc care trebuie luat in calcul la AI/UAI.

Da, si lipsa de igiena a personalului hotelului poate fi luata in calcul, insa am foarte mari indoieli ca asta se intampla la Arabella.

cip762001, Krisko, musi25, victorian
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Arabella Hotel: