ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 0-2 [ani]

ARTICOL ARHIVAT

Foarte bine

Mda.

Am citit in ultimile 6 luni impresiile postate pe aici si pot spune ca din cauza aceasta am plecat cu inima stransa si fara mari asteptari.

Pot sa spun acum ca cele mai multe asteptari negative nu s-au confirmat si am avut surpriza placuta de a avea un sejur peste asteptari.

Asadar consider ca unele posturi de aici fie nu sunt obiective/corecte, fie vin de partea unor oameni prea fitosi care la 5-600 euro se asteapta la conditii de Antalya, fie ca am avut noi noroc cu carul.

Dar sa detaliam.

Hotel Laguna Garden.

Cazare.

Camera maricica, cu mocheta pe jos (stiam asta ca m-am interesat cand mi-am ales), foarte curata, schimb zilnic de prosoape, in a 4-a zi s-a schimbat si lenjeria de pat. E adevarat ca am lasat ceva la receptie cat si cameristelor. Personalul hotelului a fost primitor, zambitor, nu am simtit nici raceala nici alte chestii. (mai depinde de fata omului... erau unii pe acolo care vorbeau tare si tipau pe holuri in timpul orelor de odihna - deranjant pentru noi care erau cu un copil mic ce mai trebuia sa si doarma -> fata de astfel de turisti si eu in locul lor m-as fi purtat sictirit).

Restaurant.

Mancarea buna nu exceptionala dar in niciun caz nu rea. Mesele intradevar unele patate dar ce sa ii faci cand peste jumate de turisti sunt cu copii mici. Si noi am fost in aceeasi situatie si cu toate eforturile noastre de a nu murdari (pus servetele pe masa etc) tot nu am putut evita. Oricum mesele erau curate cand veneam in restaurant. Ar trebui cei care care vor mese impecabile sa se intereseze inainte daca statiunea/hotelul e mai mult pentru copii ca sa stie la ce sa se astepte si sa aleaga altceva. Daca ma duceam la restarant ma dadea afara si nu cred ca este vina mea ca vin cu o mic om problema care are un an.

Plaja. Impecabila

Animatie, Piscina

Foarte ok. Echipa de animatori care chiar erau dedicatii muncii lor. Foarte placuti.

Per total sejur de nota 8 - 8,5 care pentru mine inseamna foarte bine. Nota 9 - 10 inseamna excelent si vorbim aici de alte preturi.

Precizez carcotasilor ca nu sunt dintre cei care au ajuns pentru prima data in strainatate ci am la activ si vacante si Franta, Italia, Croatia, Grecia.

Tot asa precizez ca singurele probleme au fost create tot de romanasii nostri care nu stiu sa comporte civilizat si care cred ca daca au cumparat un sejur au cumparat tot hotelul (vezi galagie etc).

Scaderea notei nu este de la camera, ospitalitate, curatenie, piscina, ci de la restaurant. Mancarea nu se prea varia desi era destula. Unele mancaruri si erau slab calitative desi erau destule si foarte bune. Iar deserturile erau chiar slabe noroc ca erau destule fructe. Despre bautura nu ma pronunt ca nu prea le am.

In speranta unei opinii care sa ajute, va urez concedii cat mai placute!

Trimis de kamath in 19.07.11 09:34:34
Validat / Publicat: 19.07.11 10:09:35

VIZUALIZĂRI: 4766 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kamath); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.07.11 10:07:37]

Bun & echilibrat review. Bun venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo @kamath. Te asteptam si cu alte recomandari, din vacantele trecute ori viitoare

[25.07.11 08:51:17]

Ecoul deplasat al lui villie71 a fost sters, iar autorul a fost avertizat.

fanespoitorul
    [01.08.11 22:52:24]

Ma bucur ca ti-a placut. Cu toate ca ai fost retinuta pentru mancare, ai dat 9. Fata de alte hoteluri, Laguna Garden are masa destul de variata. Noi am fost in 2009 si a fost super. Noi am dat atunci 2500 ron fara transport si alte taxe. In fiecare an am mers de paste. Fata de alte hoteluri bulgaresti, personalul este super OK. Problemele hotelului nu sunt ale hotelului ci ale romanilor care cred ca sunt 80% din total turisti. Romanii sunt: galagiosi, pun in farfurii cu mot, pun resturile de mancare pe langa farfurii, cum ai spus au senzatia ca au cumparat hotelul in pretul sejurului.

caschetone
    [11.01.12 18:25:52]

Domnilor turisti, dragi administratori, sunt in cautarea unui concediu alaturi de familia mea (+ un copil minor), alaturi de alte 3 sau 4 familii in aceeasi situatie cu mine... Doresc sa aleg in principiu Albena, dar vreau sa gasesc un hotel cu un bun raport calitate - pret, cu 4 stele adevarate, cu piscina copii, sau plaja in imediata apropiere a hotelului. Observ ca usor, usor bulgarii au ridicat preturile, si nu prea stiu ce sa aleg sincer... As multumi oricui, care o sa ma ajute cu o idee, un sfat, sau chiar o propunere pentru aceasta statiune. Mentionez ca nu sunt un fitzos, mofturos, sau alte alea, si stiu sa fac totul ca un concediu sa fie placut!!! Multumesc anticipat

[11.01.12 21:22:37]

@caschetone, locul cel mai bun pentru astfel de solicitari de ordin general, este rubrica Ce-mi recomandati din prima pagina a site-ului. Am pus in locul tau intrebarea acolo amfostacolo.ro/intrebare- ... hp?iid=1902&a=9, pe viitor te rog sa utilizezi aceasta rubrica cu cea mai mare incredere.

caschetone, fanespoitorul, kamath, villie71
    Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Garden Hotel: