ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2011
DIN: alexandria
ÎNSCRIS: 17.07.11
JUL-2011

ARTICOL ARHIVAT

Concediu ce a meritat toti banii

In primul rand vreau sa multumesc celor care au postat informatii despre acest hotel pentru ca m-au facut sa fac alegerea cea mai potrivita pentru familia mea.

Sa incep: am plecat din Alexandria la ora 8,00 si am ajuns in Duni la ora 15,00, in conditiile in care am facut pana si am stat si pe la o vulcanizare. Traseul pe care l-am urmat a fost: Ruse - Razgrad - Shumen - Aytos - Burgas - Sozopol - Duni. Nu recomand acest traseu deoarece este drumul cam prost si prea pustiu.

Toate aceste nemultumiri au trecut in momentul in care am ajuns: o splendoare. Altceva nu cred ca iti poti dori.

Ne-au cazat in 5 minute, ne-au carat bagajele intr-o camera mare, cu mocheta, cu pat pt copil, cu aer conditionat, cu balcon, cu vedere la parc, adica exact ceea ce am cerut. Prosoapele au fost schimbate zilnic, curatenia la fel, iar lenjeria o singura data in cele 6 zile cat am stat. Nici nu trebuia mai mult.

Mancarea foarte diversificata, cred ca si cel mai mofturos gaseste ceva sa manance. Gratar se face la fiecare masa, sunt si preparate pe care le fac in fata clientului, prajituri, fructe sucuri, bauturi si tot ce doresti. A, exista si un colt cu mancare dietetica.

Piscinele foarte curate, cu sistemul de recirculare a apei si destul de mari. Ceea ce ne-a placut noua cel mai mult a fost faptul ca hotelul Pelican era cel mai linistit, fara inghesuiala nici la piscine si nici la masa. Am mancat pe la toate hotelurile, aceeasi mancare, dar muuuult mai aglomerat.

Pe plaja sunt foarte multe sezlonguri, dar primele 2-3 randuri sunt tot timpul ocupate. Am vazut chiar si farfurii puse pentru a tine locul ocupat. Si vreau sa spun ca nu numai romanii fac lucrurile acestea, cat mai ales rusii care sunt in numar foarte mare. Este foarte curata plaja (sunt cosuri de gunoi din 2 in 2 metri).

Seara se dau spectacole destul de bune, si chiar vreau sa felicit echipa de entertainement pentru eforturile depuse. O echipa de tineri extraordinata, in care unul dintre "sefi" este roman.

Recomand din toata inima familiilor cu copii sa aleaga hotelul Pelican.

Trimis de aligi in 17.07.11 19:04:51
Validat / Publicat: 17.07.11 20:15:43
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2617 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aligi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

carmen_andreea