ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2011
    DIN: Galati
    ÎNSCRIS: 29.06.11
    JUL-2011
    2 AD. + 1-13 COPII

Pentru ca doream câteva zile de relaxare am ales aceasta pensiune luată de pe internet. Am sunat proprietarul azi si a doua zi eram acolo.

Ajungi cu mașina la Murighiol, opresti sa-ți cumperi autorizatia de pescuit (15 lei săptămâna) si apoi mergi spre Dunavat. La intersectia "Debarcader" mergeți la stânga si ajungeti la parcarea privată a pensiunii. Veți fi așteptați si condusi către pensiune cu barca sau catamaranul. După 20-30 min ajungeti. Proprietarul așteaptă orice turist.

Cazarea se face in vila (camere mari curate cu toaleta in camere, AC, plase de tantari, tv) sau in casute simple sau cu 2 camere.

Servitul mesei se face in restaurant mâncare cu preponderenta peste dar patronul da comanda si de ceea ce dorește clientul.

Exista in curte si o piscina mare cu 2 portiuni una de 1,5m pentru copii si una de 2,2 m pentru adulti despartite de un pasaj aerian unde poți servi o bere.

In rest haiducie, dimineața sau seara la pescuit cu barcile proprii sau plimbari cu catamaranul in locatii de vis (lacul Uzlina si Isac) unde poți vedea splendorile Deltei.Prețuri la barca de pescuit 150 lei si catamaranul la plimbare 40 lei / pers. negociabile.

Le transmit pe aceasta cale multumiri celor de acolo in special dl.Zorica-patronul si lui Sandu-responsabilul ambarcatiunilor. Noi ne-am simțit foarte bine aici si vom reveni.

Trimis de sogal* in 17.07.11 10:19:38
    Validat / Publicat: 17.07.11 11:35:13
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în UZLINA.

VIZUALIZĂRI: 3307 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sogal*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 La piscina in zona copiilor

ovy2k5 [17.07.11 16:47:54] »

O locatie interesanta, de notat, nu am ajuns inca in DELTA.

pescardedelta [17.08.11 16:42:08] »

S-a cam dus Tamarinul! Am fost acum multi ani acolo si am revenit si acum... sunt pescar... peste nu mai este pe Isac si Uzlina sau alte lacuri.

Se braconeaza la greu! Gasesti milioane de plase si milioane de pescari... cu barci pline de puiet! Cei de la biosefera alearga saracii turisti cu cate un bat care cauta o stiuculita amarata... si pe turistii cu veste portocalii. O mizerie!

Acum aceasta pensiune nu mai are nici apa calda... nici abonamente platite la tv... farfurii murdare... camere mirositoare...

A... pretul e ca la 5 stele si te alegi cu un Sandu moraconos si plin de ifose pe banii tai truditi din greu.

Treaba ta de turist este sa fi primit cum se cuvine, sa ai conditiile pt care ai platit si sa fi tratat cu respect, nu cu sunca, margarina si 2 ochiuri chioare... S-a dus Delta salbatica si primitoare din trecut. Totul este o afacere, acum...

hascu liviu [29.08.14 19:14:14] »

@sogal: multumesc ff mult pt comentariul pe care lati postat si ma indemnat si pe mine sa merg la aceasta pensiune tamarin cei drept in acea vila care exista acolo nu am intrat si nu pot atesta sau infirma ce si cum de gaseste inauntru dar stiu ce am gasit eu in acele cabanute si acea vestita piscina cu acel loc care delimiteaza adincimile adica vopseaua sarita si apa foarte murdara plasele de tantari rupte usi si ferestre care nu se inchid aparate de aer conditionat care pornesc si se opresc atunci cand decid ele exista si televizor dar unul la care tre sa te uiti cu lupa din cauza marimii exista si bai una la doua camere dar sincer numai baie nu o pot numi mai degraba o hazna de apa calda nici nu se pomeneste dar ati avut perfecta dreptate peisajul este mirific dar nu unde se afla pensiunea din ce am vazut pensiunea se afla inconjurata de acele mirifice cabane mult laudate si barci ruginite fara motoare plide de verdeata in spate o balta plina de verdeata dupa mine ar semana mai mult a cimitir de barci dar este parerea mea ori cum tin sa va multumerc celor care ati postat doar laude pt aceasta pensiune mirifica asa am reusit si eu sa arunc ceva bani la toaleta va multumesc din suflet cu tot respectul un turist va multumeste si va urez la cat mai multe excursii reusite

sogal* [29.08.14 19:35:36] »

@hascu liviu: am mai răspuns acum 2ani unei persoane: Pensiunea Tamarin nu mai e ce a fost. E vai de mama ei. Nu recomand la nimeni sa meargă acolo. Daca vrei sa mergi in Delta contactează-ma pe privat sa-ti recomand pensiuni deosebite la preturi mici, curatenie, ospitalitate si tot ce-ti doresti sa ai un sejur frumos.

hascu liviu [04.09.14 20:18:24] »

@sogal: multumesc frumos sa stii ca nu am scris cu rautate acel comentariu imi cer scuze acu vreau sa merg inapoi in delta dar sincer nu prea stiu unde

sogal* [04.09.14 20:33:37] »

Scrie-mi pe privat si îți recomand cu draga inima. Mentioneaza-mi si ce buget ai pentru un sejur in Delta

sogal* [04.09.14 20:54:19] »

Domnule Liviu, o sa-ti recomand câteva: Murighiol-Pensiunea Laguna Albastra, Mahmudia-Pensiunea Meuta, Dunavatul de jos-Pensiunea Nicu si Aneta; Pestisorul; Delta; Solinia; si ceva mai scumpă dar crede-ma face toti banii Hotel New Egreta. Le gasesti pe net si poți suna pt rezervare. Sa ai soare si fir intins

hascu liviu [08.09.14 16:51:24] »

@sogal: multumesc

hascu liviu, ovy2k5, pescardedelta, sogal*