ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2011
ÎNSCRIS: 13.02.11
JUN-2011
2 AD. + 1 copil - 5 ani COPII

Foarte nemulțumit

Acceptabil, nu am ramas impresionat de nimic

Inceputul sejurului a debutat nefericit cu problema cazarii in prima zi - nu aveau camere libere in hotel si toate cele 3 familii am fost cazate in prima seara dupa interminabile negocieri in niste vile situate la 800 m de hotel care ma vad nevoit sa remarc ca aratau chiar OK (la primul nostru refuz de a accepta situatia ne-au oferit pentru urmatoarele 9 nopti camere cu vedere la mare desi platisem land view, la al doilea ne-au oferit in plus ultra all inclusive, iar a treia propunerea lor a venit suplimentar cu o zi pe plaja gratuit baldachin - baylahouse ii spuneau ei, abia dupa acesta a treia propunere acceptand situatia).

Hotelul mai degraba 4*, camerele insa erau spatioase si curate.

In privinta mancarii (noi fiind mai mult partizanii gratarului) putin dezamagiti, insa pot spune ca nu excelau nici macar in varietatea mancarilor gatite, nu mai vorbesc ca la ciorbe-supe nu era decat un singur sortiment si acelea in toata perioada numai supe-creme. Cu toate acestea pot spune ca in privinta carnii de peste, pui sau vita aceasta era prezenta in permanenta atat la diet corner cat si in mancarea gatita fara sa fie nevoie sa te inghesui de frica ca mai tarziu nu mai gasesti. O alta dezamagire a fost partea de dulciuri unde nu a fost baclava decat in 2 sau 3 zile.

Plaja este cu nisip, dar inainte de intrarea in apa este plina de pietre (atat la mal cat si in apa calci pe un covor de pietre rotunde care insa te jeneaza, solutia fiind achizitia de pantofi speciali de intrat in mare). Intrarea in mare este abrupta, astfel incat dupa cativa metri apa iti ajunge aproape de gat.

Echipa de animatori destul de slabuta in comparatie cu alte locatii.

Ca plusuri as mentiona piscinele cu topogane de apa, gradina cu vegetatia (chiar daca unii se plangeau de tantari pe noi ne-au cam ocolit) si hamace, spectacolele pt. copii la care participau activ si acestia, frigiderul din camera care se umplea gratuit zilnic cu bere, sucuri, apa), curatenia de acolo (inclusiv la toaletele de la piscine-plaja erau farmacie).

In concluzie, pentru banii platiti probabil nu puteam spera la mai mult, dar cu siguranta nu este un loc unde imi doresc sa revin, marea noastra dezamagire fiind legata de pietrele de pe malul marii si din aceasta noi fiind mai mult adeptii marii si mai putin a piscinei.

Deasemenea, daca mergeti acolo puneti mana si invatati lb. rusa sau germana (in perioada in care am fost noi 29% rusi, 70% germani si 1% altii) pentru ca daca la receptie mai gasesti cate unul care stie engleza, de ospatari, barmani sau cameriste nici vorba.

Trimis de bebelinu in 14.07.11 20:34:46
Validat / Publicat: 14.07.11 22:04:46

VIZUALIZĂRI: 3390 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bebelinu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 pe malul marii
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com