ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2011
DIN: barlad
ÎNSCRIS: 30.12.10
JUL-2011
2ad AD. + 1copil COPII -- v: 3 ani

Cel mai reusit concediu de pana acum

Limba de comunicare a fost engleza. intrucat am ajuns mai devreme a trebuit sa asteptam pana la ora 14 sa intram in camera.

camera era mare, cu pat dublu si pat pt copil, curata, mobilier nou, totul foarte curat.

in camera aveam tv, ac, mini bar, uscator de par. ni s-a schimbat la mijlocul sejurului toata lenjeria.

mancarea si bautura foarte bune, destul de variate pt toate gusturile. tot personalul foarte amabil. in camera se facea curat zilnic.

distanta pana la plaja de max 15 min mers lejer.

parcarea in fata hotelului pe strada. piscina cu apa foarte curata, se dezinfecta zilnic cu clor.

PT NOI A FOST UN SUPER CONCEDIU. VA RECOMAND CU CALDURA ACEST HOTEL.

CONCEDIU PLACUT. PT INTREBARI ASTEPT MESAJE.

P. S. OARE DE CE NU PUTEM AVEA ACELEASI SERVICII SI LA ACELASI PRET SI IN ROMANIA?

Trimis de crys2010 in 12.07.11 17:47:53
Validat / Publicat: 12.07.11 18:41:46
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 5128 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crys2010); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera,abia sositi
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

cyber2011
    [13.07.11 22:56:58]

buna! sa va fie de bine vacanta pe 29 iulie ajung si eu la Aurora asa ca am si eu cateva intrebari... legat de locatie... se ajunge usor/greu la hotel? se poate alege o camera cu dus in loc de cada? ati fost la nisipuri (e departe/aproape), la plaja cat costa un sezlong/umbrela? ; ce e de vizitat prin statiune? multumesc mult pentru raspunsuri!

[14.07.11 10:35:48]

- pe drumul dinspre albena spre varna la un moment dat veti face dreapta (aveti indicator) pt a intra in statiunea konstantin si elena, veti trece pe sub un pod, apoi treceti pe langa un post control de politie si faceti dreapta si chiar in fata la aprox 200m se vede hotelul.

- noi am mai fost cu o familie iar la ei s-a nimerit baia cu dus; doar s-a nimerit; puteti cere la receptie daca au disponibila vreo camera asa cum vreti.

- pana la nisipuri sunt cativa km (4-5 km).

- sezlonguri cam scumpe: 12 leva in unele zone, in altele 6 leva (LEVA=2.4LEI)

- de vizitat: satul de vacanta destul de mare, o manastire-muzeu. preturi cam mari in satul de vacanta.

ni s-a recomandat sa mergem in varna (8km): parc mare frumos, zoo, varna mall cu o parcare subterana imensa. in varna preturi mai mici.

cam asta ar fi in mare. concediu placut. pt alte intrebari astept mesaje.

Cristix1987
    [17.07.11 16:19:20]

Salut. Vreau sa stiu daca aveati internet gratuit in camera si daca in sala de fitness erau si alte aparate in afara de cele de alergat? Multumesc

[18.07.11 09:51:20]

internet wi-fi este doar jos in lobby bar, este parolat. mergeti la receptie si va da parola.

alte aparate nu prea am vazut, decat de alergat, mai e o masa de tenis si una de biliard.

concediu placut.

minsky
    [27.07.11 18:52:02]

Salut. Felicitari pentru concediul petrecut. Anul acesta pe 23 august ma voi duce si eu la acelasi hotel si as vrea sa stiu daca acolo gasesti maxi-taxi gen sa te duca din constantin si elena pana in nisipurile de aur. As mai dori sa stiu cat de departe fata de hotel este "centrul" statiunii, respectiv zona de parc de distractii, zona de terase. Locuri de parcare sunt suficiente sau trebuie sa iti faci griji? Exista vreun exchange care ni-l poti recomanda? Iti multumesc anticipat

[27.07.11 23:32:32]

sincer am vazut niste autobuze, dar nu m-am uitat ce traseu aveau, dar cred ca sunt si care merg spre alte statiuni.

locuri de parcare sunt suficiente pe strada in fata hotelului.

pana la satul de vacanta cu terase si tot ce vreti se ajunge repede 10 min pas lejer.

in satul de vacanta gasiti o multime de case de schimb. cursul e acelasi la toate.

Sidonia.p
    [28.07.11 14:18:14]

Buna si felicitari pentru concediul tau,

Azi am luat si eu bilet la acest hotel, am sa plec duminica pe 31.07.2011, poti sa imi spui si mie te rog frumos daca ai avut regim all inclusive, era o ora stabilita cand mancai?

Parcarea am inteles ca este pe strada, ai auzit sa fie ceva probleme? E ok sa lasi masina acolo? Platesti ceva suplimentar?

Pe plaja pot sa merg si cu prosopul? Sau este obligatoriu sa iei sezlong?

Astept raspuns! Multumesc frumos!

[28.07.11 18:08:01]

- da, am fost la all inclusive. mic dejun: 8-10, pranz: 12-14, cina: 19-21. intre mese, aveai incepand cu ora 11, diverse gustari (pizza, hot dog, cartofi prajiti, inghetata, fructe, prajituri).

- masina o parchezi pe strada in fata hotelului, fara nici o taxa si fara nici o problema.

- poti merge si cu prosopul, noi asa am mers, in partea de sud a plajei langa hotel rubin, acolo era pt cei cu cearsafuri proprii.

CONCEDIU PLACUT.

Sidonia.p
    [28.07.11 20:34:33]

Multumesc frumos pt raspuns!

Stii ce am vazut acum in cartea de la agentie? Zice ca este un complex cu Hotel Aurora si Vila Aurora, asa era? Sunt 2 cladiri diferite? Sau este 1 singur? Noua pe voucher ne scrie numai Aurora 4*...

Multumesc anticipat!

[28.07.11 20:53:35]

da sunt doua cladiri diferite, hotelul e de 4 stele, iar vila de 3.

cri
    [05.08.11 17:45:53]

Buna ziua.

Va rog sa-mi spuneti daca exista echipa de animatori si mini-disco pentru copii.

Va multumesc.

[07.08.11 15:35:50]

nu am vazut animatori. mini disco aveau dar pt grupuri veniti in tabara.

Stefan2070
    [21.08.11 17:49:36]

Pe 23 august voi ajunge si eu la acest hotel, m-ar interesa sa stiu cum este plaja si daca intrarea in apa se face lin -sa le fie usor celor mici.

[22.08.11 16:56:51]

sincer, mie nu prea mi-a placut plaja. nu este prea lata si nici intinsa ca la noi. copiii se pot juca doar aproape de mal, intrucat la circa 10m era deja destul de adanca. nu prea e recomandat copiilor din punctul meu de vedere. noi am stat mai mult la piscina hotelului. concediu placut.

adycez
    [26.01.13 23:45:51]

crys2010: piscina interioara este cu apa termala sau nu?

multumesc.

sau oricine are informatia aceasta este binevenit.

as vrea sa merg la inceput de iunie 2013 si vreau neaparat hotel cu piscina interioara incalzita.

adycez, cri, Cristix1987, crys2010, cyber2011, minsky, Sidonia.p, Stefan2070
    Alte impresii din această RUBRICĂAurora Hotel: