ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2011
ÎNSCRIS: 12.07.11
JUL-2011
5 AD. + 2 COPII -- v: 10 [ani]

A meritat sejurul

Am stat 7 zile, sfarsit iunie-inceput iulie. Fata de alte hotelui din zona Antalya la care am mai fost exista, din punctul meu de vedere, lucruri cu minus si lucruri cu plus.

Sa incep cu lucrurile negative:

1. dupa cum au mai spus cateva persoane plaja nu este extraordinara, dar nu este nici rea. Ca comparatie o pot compara cu zona Vama Veche in anii 80.

2. Tot legat de mare nu exista un ponton care merge in mare, pe care la multe alte hoteluri din Antalya il gasesti unde poti face plaje in cursul zilei si seara sa bei un pahar de ceva.

Cam aceste doua lucruri le-am vazut eu negativ. In principiu nu sunt negative, dar mi-au lipsit mie.

Sa continui cu punctele pozitive:

1. Mancarea este senzationala. Am fost de 7 ori in vacanta in Turcia la hoteluri de 5 stele si aici am mancat cea mai buna si diversificata mancare. Pe langa langa mancarea turceasca care a fost senzationala, puteai sa manaci mancare chinezeasca, mexicana si italieneasca. In fiecare zi aveai peste proaspat. Restaurantele A La Carte foarte bune, iar doua dintre ele (specific turcesc si peste) se aflau pe maluri marii. Foarte romantic.

2. Camerele spatioase si foarte curate. Acest lucru nu este un plus deoarece peste tot unde am fost a fost curat si spatios.

3. In complex foarte multa verdeata si liniste

4. La cca. 500m in lungul plajei se varsa un rau in mare unde aveai posibilitatea sa faci baie in apa dulce si la 5m in apa sarata in mare.

5. Serviciile foarte bune.

6. Loc potrivit pentru familile cu copii. Foarte bun entertaiment in cursul zilei si seara!

Trimis de BogdanHrisca in 12.07.11 10:00:58
Validat / Publicat: 12.07.11 11:04:15

VIZUALIZĂRI: 3586 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (BogdanHrisca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [12.07.11 11:23:35] »

Ar fi fost util de pomenit (la rubrica aferenta) hotelurile la care ai fost in anii trecuti in Turcia - ori macar statiunile in care ai fost...

oplaurentiu [13.07.11 07:55:03] »

Corect! La ce hoteluri ai mai fost?

BogdanHrisca [13.07.11 09:19:05] »

Hotelurile la care am mai fost in Turcia in ultimii ani au fost:

in zona Antalya - Lara: Hotel Titanic si Concorde

Antalya - Beldibi: Hotel Sungate (foarte bun) de doua ori

Bodrum - Akyalar: Hotel Armonia

Bodrum - Gümbet: Hotel WOW

webmaster [13.07.11 09:26:28] »

Multumesc.

Daca esti amabil si ai timp - ar fi interesant un clasament personal, ad-hoc, al hotelurilor pe care le apreciezi cel mai mult (dintre cele de mai sus + Crystal Paraiso Verde)

Bmona [01.08.11 15:27:22] »

Buna ziua! Te rog sa-mi dai cateva informatii:

Cat timp dureaza transferul? Plaja este cu nisip si pietre? Exista conexiune la internet in camere?

Multumesc!

BogdanHrisca [01.08.11 15:56:04] »

Buna, nu stiu la care transfer te referi! Nu are importanta, daca te referi la transferul Aeroport Hotel, este greu de spus pentru ca este in functie de numarul de hoteluri la care trebuie sa opreasca autocarul. Noi am fost ultimul Hotel (din 5 Hoteluri), transferul a durat cca 90 min.

Daca te referi transferul catre plaja, este o distanta de circa 300-500m si este un Titicar care te duce la malul marii. Transferul dureaza in jur de 2 min. Pe jos faci cam 5 min.

Referitor la plaja, nisipul este fin pana la malul marii. Vine o portiune de cca 2m cu pietricele mai mari, care este cam neplacut sa-l traversezi cu picioarele goale. In mare este nisip, dar care nu te prea ajuta pt ca la 5m de mal are deja adancimea de cca 2m.

Pt alte informatii iti stau oricand la dispozitie.

Bmona [02.08.11 09:06:29] »

Multumesc mult!

Vorbeam de transferul de la aeroport la hotel, imi cer scuze ca nu am fost explicita in acest sens. Anul trecut, fetitei noastre i s-a facut rau pe drumul spre hotel (in Corfu). transferul a durat peste 2 ore, de aceea acum iau in calcul si acest aspect!

Referitor la conexiunea la internet in camera, stii daca exista? Imi pare rau ca insist, dar asta este o alta conditie pe care trebuie sa o indeplineasca hotelul la care ne vom petrece concediul. Sotul meu va avea un concediu "activ", avand nevoie de conexiune.

Multumesc inca o data!

Toate cele bune!

BogdanHrisca [02.08.11 09:37:56] »

buna,

stai linistita cu insistentele ca nu e nici o problema.

Scuze, am uitat sa dau detalii despre internet.

In receptie conexiunea este buna.

Eu am avut camera in cel mai indepartat loc al hotelului. Nu aveam tot timpul conexiune in camera.

Sa nu te astepti ca vei avea cine stie ce viteza, dar pt mailuri si navigare net este OK.

Drum bun si vacanta placuta. Nu o sa-ti para rau ca ales acest hotel.

Te rog sa dai dai si tu comentarile tale la intoarcere.

Bmona [02.08.11 09:54:17] »

Multumesc mult!

Tocmai ma gindeam ca nu exista deloc in camere si imi parea rau ca toate optiunile noastre pentru concediul de anul acesta (prima data in Turcia) nu au conexiune la internet in camere. Se taxeaza conexiunea sau este free?

Multumesc foarte mult pentru informatii si pentru urari!

BogdanHrisca [02.08.11 11:57:32] »

Nu mai tin minte daca exista si cu taxa pentru o viteza mai buna, dar la receptie si cat se prinde in camere este free. Eu zic ca daca iti da o camera mai aproape de receptie nu vei avea probleme cu internetul in camera

Bmona [02.08.11 12:44:11] »

Multumesc inca o data!

oanat82 [29.08.11 07:12:03] »

Buna ziua!

Va rugam sa ne spuneti daca ar fi sa alegeti intre Armonia si Cristal ce ati alege?

Multumesc!

Oana