ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2011
GR. VÂRSTĂ: sub 20 ani
ÎNSCRIS: 19.08.10
JUL-2011

Relaxare de weekend: -)

Merg la TopolaSkies Resort de 3 ani si abia acum am apucat sa scriu un review... ciudat... spun ciudat pentru ca eu deobicei scriu un review indata ce am venit dintr-o destinatie noua, insa acum nu am scris deoarece ma simt foate bine aici,ca acasa.

Topola este o localitate la 40 km de granita, in apropiere de Balcik si cam la 25 km de Albena. Acest resort este la 1 km de drumul principal, si nu se poate ajunge decat cu masina fiind situat pe o stanca destul de izolat (nu are acces la plaja).

Complexul cuprinde corpuri de cladiri cu apartamente cu 1 si 2 dormitoare (foarte spatioase cu bucatarie complet utilata, AC, tv), un teren de tenis cu nocturna, o piscina pe 2 niveluri si un topogan, bar, si un centru spa (cu sauna, jacuzzi, si o sala fitness). Aceste corpuri sunt situate in jurul piscinei iar apartamentele de la parter au o terasa care iese la piscina.

In corpul cu receptia, la etaj se serveste micul dejun. Complexul nu are un restaurant a la carte propriu zis; exista la piscina un snack bar (cu cartofi prajiti, pizza).

Recomand acest loc pentru un mini concediu (un weekend) pentru cei care vor sa se odihneasca, in general pentru constanteni (pentru ca este foarte aproape); perfect pentru a fugi de aglomeratia de pe litoralul romanesc.

Trimis de ailynuka in 11.07.11 20:02:48
Validat / Publicat: 11.07.11 21:16:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 5345 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ailynuka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 seara la piscina un mic spectacol de lumini

[11.07.11 20:30:57]

Pentru ca resprtul este situat intre Balchik si Kavarna (a se vedea localizarea pe harta facand click aici), am preferat sa mutam rubrica acestui hotel in sectiunea BALCIC.

Buna recomandarea, oricum

[11.07.11 20:32:50]

ok, multumesc.

sheikha
    [17.07.11 21:50:52]

te rog draga ailynuka sa imi spui ce preturi sunt la pranz si cina per adult. sunt tip bufet suedez sau a la carte? am citit ca au AI pt copii. eu vreau sa merg din 4 august acolo. poti da mai multe amanunte despre acest hotel? mc mult

[17.07.11 23:15:13]

buna sheikha,

pentru copii este A. I insemnand mic dejun tip bufet si pranz si cina insemnand gustari calde: cartofi prajiti, piept de pui si pizza (cam asta am vazut eu). pentru adulti nu stiu nici care sunt preturile, nici meniul (noi am mancat "in deplasare" pe la Albena). in apartamente este o mini bucatarie utliata si am observat ca erau multi care mancau in camera.

Noua nu ne-a prea placut micul dejun deoarece nu existau mezeluri decat unele care aratau groaznic (pareau vechi) si nu era foarte bogat.

sheikha
    [17.07.11 23:28:37]

vai vai vai cred ca ar trebui sa ma orientez spre alt hotel. deja sotul meu m-a "insarcinat" sa aflu cat mai multe detalii despre masa si despre hotel. eu aleg destinatia si hotelul in ceea ce priveste concediul si sper sa nu regret alegerea facuta acest an. mi s-a parut super ok hotelul dar trebuia sa aiba vreo "buba" pe undeva. exista shuttle bus cum scrie pe unele site-uri sau daca vrei sa mergi la plaja trebuie sa te descurci singur? cum as putea lua legatura cu tine pentru mai multe informatii pentru ca maine vreau sa fac rezervarea si mi-e cam teama. am mai vazut si alte rew pe alte site-uri si sunt putin dezamagita din pacate. mc mult pt raspunsul promt.

[17.07.11 23:55:41]

Eu nu l-as considera hotel... ci ma degraba aparthotel.

Eu una nu am vazut nici-un shuttle bus (hotelul nu are access la plaja) dar pe site scrie ca au plaja. cu masina poti sa ajungi la mare mergand prin sat (topola) cam 2km.

Nu recomand acest resort decat celor care vor sa se distreze un weekend (sa faca baie in piscina noaptea, sa se bronzeze, sa bea si cam atat), parerea mea este ca cauti altceva daca nu te incadrezi in categoria celor de mai sus (cred ca gasesti cazare si mancare 4* la acelasi pret si la Albena, Nisipuri)

lixandroiu
    [04.08.11 11:46:28]

Buna, am si eu o intrebare la cei care au fost aici. Referitor la bucatarie, am inteles ca este dotata cu tot, dar am o intrebare se pune la dispozitie si vesela? de genul o cratita sau o tigaie, un castron? sa stiu la ce sa ma astept.

Multumesc

[04.08.11 20:21:19]

Tacamuri farfurii si pahare sigur... nu cred ca am vazut tigai samd

[05.04.12 23:59:38]

ailynuka te rog sa-mi spui si mie daca all inclusive ai totul gratuit adica seslonguri, umbrele, mancare, bautura? Club pt. copii, animatori, spectacole?

multumesc

[06.04.12 14:23:46]

myama

Nu au AI, nu ofera decat micul dejun (si pentru copii au un bar cu pizza, cartofi si dulciuri la care pot sa mearga la anumite ore: pranz si cina). Bauturi si inghetata poti sa iei de la barul de langa piscina (contra cost) in rest nu au un restaurant unde poti manca (in apartamente exista o bucatarie).

Referitor la umbrele, sezlonguri... sunt gratuite.

Nu exista animatie la piscina (doar muzica) iar pentru copii exista langa piscina un loc de joaca, si intr-o cladire exista un spatiu de joaca cu masa de ping pong, biliard.

a nu se compara acest complex cu hotelurile cu AI (din Albena ex Kaliakria-care ofera mult mai multe servicii: animatie etc) este un fel de aparthotel.

[06.04.12 14:45:42]

@ailynuka: mnltumesc pt. raspuns dar eu am gasit preturi la acest hotel all inclusive. ce poti sa-mi spui

[06.04.12 21:37:16]

Nu stiu ce sa spun... eu am fost ultima oara in august 2011 si nu exista asa ceva.

[09.04.12 14:41:09]

@ailynuka: toate agentiile ne-au spus ca este all inclusive. te rog sa-mi spui daca au animatie si daca este departe plaja. la plaja am inteles ca te poti duce cu un maxi. este gratuit maxi? plaja este amenajata? multumesc

[09.04.12 19:42:45]

Cred ca am mai explicat si mai sus... nu se poate ajunge la plaja decat cu masina proprie sau cu shuttle bus (care e gratuit).

Animatie nu exista!!! nu au personal specializat pt animatie.

ailynuka, lixandroiu, myama, sheikha
    Alte impresii din această RUBRICĂTopola Skies Resort & Aquapark [Topola]: