ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2011
    ÎNSCRIS: 05.05.09
    JUN-2011

ARTICOL ARHIVAT

Vacanta de neuitat la Sara

Inainte de a cumpara un produs ma informez foarte bine, caut detalii si informatii despre el inainte sa platesc. Asa a fost si cu Hotel Sara. Am cautat fotografii, impresii ale celor care au fost acolo, cei de la agentia de la care am cumparat sejurul au sunat la hotel pentru a-mi confirma unele temeri (vezi baia) si cand totul a fost ok, am achitat. Si acum, nu stiu cum sa va spun cat de bine m-am simtit la Sara atat eu cat si fiica mea de 14 ani. Totul este impecabil!

Camera in care am stat, 225, foarte curata si primitoare, cu asternuturi si prosoape de un alb imaculat, mobilierul simplu, dar foarte frumos ales cu gust, baia foarte curata. In fiecare zi se face curatenie in camera, se ridica gunoiul si se pune hartie igienica, dar toate astea facute cu bun simt si raspundere fara a deranja turistul. Daca eram in camera, camerista ne cerea voie sa ridice gunoiul si ne spunea ca va reveni pentru a face curat.

Nu va mai spun cat de incantata am fost de terasa cu canapele confortabile si primitoare, unde, daca ploua, noi savuram cafeaua intr-o atmosfera minunata, cu miros de iarba uda si flori superbe, relaxandu-ne, privind gradina, care este aranjata in stil japonez, cum rar intalnesti.

Am avut si doua zile cu soare, cand am mers pe plaja privata a hotelului, unde un angajat al hotelului te intampina cu zambet si pe langa sezlonguri si masuta, te intreba daca doresti si umbrela. Nu am cuvinte decat de lauda pentru tot ce se intampla acolo, si le multumesc acelor profesionisti ca m-au facut sa ma simt minunat la Hotel Sara (fost Midia)

Daca anul acesta am stat mai prost cu banii si nu am calatorit in afara tarii, am ales aici o locatie unde sa ma simt la fel de bine ca afara sau chiar mai bine. La 01septembrie, daca suntem sanatoase, vom reveni la Sara cu mult drag. Incercati si va veti convinge.

Cu respect fata de cititori

Adriana Ionescu

Trimis de siona* in 10.07.11 20:33:54
    Validat / Publicat: 10.07.11 21:51:57

VIZUALIZĂRI: 2911 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (siona*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Gradina Hotelului Sara

[10.07.11 20:48:43]

Multumim pentru promptitudinea si amabilitatea cu care ai dat curs solicitarii noastre de a scrie propriul set de impresii despre acest hotel. Te mai asteptam si cu alte recomandari din vacantele tale.

cathzel
    [11.07.11 11:25:45]

Daca ne poti da cateva detalii despre pretul camerei, masa cum era, cat a costat...

ARTEMIZA ADINA
    [11.07.11 11:25:48]

Intr-adevar atat gradina cat si camera hotelului Sara sunt frumoase si cred ca este o placere sa bei cafeaua pe terasa admirand privelistea din gradina.

Te rog frumos, spune-mi si mie cam cat a costat sejurul! ?

szuzy
    [11.07.11 13:01:39]

Vrem sa mergem si noi la acest hotel, am vazut pe site ca are plaja privata si sezlongurile sunt pe gratis. M-ar interesa unde au plaja si cum este. Unde ati luat masa mai ales micul dejun si cam cat costa. Si noi avem o fata de 15 ani si nu stiu cat trebuie sa platim pentru ea la cazare.

[11.07.11 21:28:38]

Plaja este situata in dreptul Hotelului Sara, de la steaguri in dreapta, pret de cateva terase, dupa care vei vede pe plaja unde se termina sezlongurile de lemn si umbrelele din trestie sezlonguri albe din plastic dar vezi si o baraca din paie (?) pe care este nu banner cu Hotel Sara. Mai incolo cativa pasi vei intra in mare si vei simti nisipul, dar in dreptul sezlongurilor sunt bolovani. Am inteles ca cineva a facut asta pentru a-si pierde clientii cei de la Sara. Pe mine nu m-a deranjat sa fac cativa pasi mai incolo, pentru a nu-mi rupe picioarele. Si eu am o fiica de 14 ani si am platit ca pentru adult. Noi am luat o camera dubla, voi daca sunteti trei, luati tripla sau junior suite, cred. Noi nu mancam dimineata, doar pranz si seara. Daca doresti nume de terase te rog sa imi trimeti un email pe *** @yahoo.com si iti voi spune unde, ce. si cum. Aici nu avem voie. Iti multumesc pentru intelegere.

[11.07.11 21:50:16]

Datele personale doar prin mesaje personale.

Multumim

[11.07.11 21:52:33]

Eu si fiica mea am mers in perioada 26.06-01.07 si apoi am mai platit pentru o noapte la receptie. Daca vrei mai multe detalii, ma poti contacta pe privat. Sunt multe lucruri care ti le voi spune: cat a costat camera, cu ce agentie am plecat, unde am mancat, iar aici nu avem voie sa spunem nume de terase, etc. Dar poti intra pe site ul hotelsara.ro si iti faci o parere despre preturi.

Astept un semn de la tine.

[11.07.11 21:55:27]

Scuze, nu am vrut sa supar si uite ca am facut-o. Scuze inca o data.

[11.07.11 21:59:43]

Nu-i cu supărare postarea de date de contact în clar - dar e neindicat, pentru protejarea datelor voastre personale!

[11.07.11 22:00:12]

In perioada 26.06-01.07 a costat 460 lei fara mancare.

[11.07.11 22:02:35]

Va multumesc frumos. Cu respect Siona.

ARTEMIZA ADINA
    [12.07.11 09:51:06]

I-ti multumesc pentru raspuns. Esti o draguta!

adi033
    [12.07.11 11:51:29]

Poti sa-mi spui cat costa umbrela pe plaja hotelului Sara. Am inteles ca 2 sezlonguri si masuta sunt gratuite, dar banuiesc ca pentru umbrela se plateste.

[12.07.11 20:42:55]

Si umbrela este gratuita. Tu trebuie doar sa soliciti.

[12.07.11 20:45:19]

Cu mult drag. Daca mai doresti si alte ponturi scrie-mi pe privat.

adi033
    [13.07.11 07:53:30]

Ok. Multumesc frumos pentru informatii.

georgi00
    [17.07.11 22:34:00]

Si eu as vrea sa merg la hotelul acesta, insa nu stiu cum e mancarea. Siona, am incercat sa iti dau mesaj privat sa te intreb, insa nu pot, caci nu ai activa optiunea de a primi mesaje. Daca ai luat biletul cu mancare, te rog sa spui ceva si despre asta, despre calitatea si cantitatea mancarii. Multumesc anticipat.

johnny05
    [18.07.11 15:50:11]

cat costa biletul cu mancarea? mancarea cum a fost: bufet suedez sau normal? cum pot afla mai multe detalii in legatura cu locatiile unde se poate manca bine, tinand cont ca am un copil de 3 ani.

[19.07.11 00:00:20]

Daca doresti mai multe detalii despre locatiile unde se mananca bine, numai prin mesaj privat. Eu am platit doar camera.

[19.07.11 00:04:36]

Daca dai clik pe Siona se deschide o fereastra cu activitatea mea pe acest site, in dreapta, scrie cu rosu intr-un chenar scrie "trimite mesaj privat". Incearca.

georgi00
    [19.07.11 00:07:15]

Siona, am facut asta si imi pare urmatorul mesaj:

Ne pare rau,

siona nu si-a dat acordul sa primeasca

mesaje private expediate prin intermediul site-ului

[Are, in panoul de utilizare al contului sau, setarea AcceptMesajePrivate = NU]

Deci nu merge. Oricum, mersi, am aflat de ceva restaurante precum Insula. O seara placuta

[19.07.11 00:14:15]

Mediteraneo, daca vrei, Spring Time.

[19.07.11 00:40:00]

Imi cer scuze, acum am activat.

[20.07.11 23:35:12]

Ca sa faci atatea referinte pozitive despre niste lucruri banale inseamna ca nu ai mai vazut o gradina niciodata sau nu ai mai vazut cameriste facand curat, astea sunt lucruri normale din moment ce platesti camera. Inseamna ca ai fost la mare sa vezi gradina si terasa de la SARA, eu am stat 9 zile si am intrat pe terasa o singura data, in gradina nici atat iar de la bar am luat numai niste suc. Oricum tipul de la bar este la fel de prost crescut ca si ceilalti din personal si nu te saluta cand vii la el. Despre plaja, este departe de SARA peste 500m intrare abrupta in mare si apa foarte adanca pentru copii, pietre la mal iar umbrelele puteau sa fie fixe si mari, nu acelea mici care le au ei si care nu te acopera de caldura soarelui.

Am vazut ca ai facut recomandare ca restaurant Spring Time, crezi ca cu 12 lei meniul mananci ceva sau numai niste zeama fiarta. de Rosemarie, Antik, Insula, Ciresica, Popasul Pescarilor si altele nu ai auzit, sunt tot in NEPTUN.

PREA MULTE LAUDE - cred ca ai legatura cu cei de la SARA

[20.07.11 23:42:34]

@medvi: o persoana cu simt "fin" de observatie ar fi remarcat ca siona este inscrisa pe site inca din 2009. Daca persona inzestrata cu acest simt de observatie "iesit din comun" (cu ghilimele de rigoare) ar fi fi dispus si de o logica elementara, cred eu ca inainte de a lansa acuzatii deplasate precum cea ta de mai sus s-ar fi intrebat de ce nu a laudat acest hotel mai demult, daca tot "are legatura cu hotelul".

Mie unuia - sincer - mult mai suspecta mi se pare inversunarea cu care combati TOATE reveiws-uri pozitive de la Sara.

[20.07.11 23:49:38]

E simplu in 2009 hotelul nu era renovat, daca esti mai perspicace te prinzi, nici in 2010 nu era renovat complet, abia de anul acesta. Ce vroiai sa laude o ruina comunista. Poti fi membru si din 1989, eu am fost am patit-o si vreat ca si alti sa stie acest lucru. Daca nu crezi ce zic e treaba ta eu pot dovedi ca am fost cu vaucerul de cazare, daca cei de la SARA, care in momentul cand am plecat cameristele au intrebat "sunte-ti suparat pe noi" am raspuns "nu" ar fi avut o parere, o pozitie in momentul cand am predat cartela - as fi fost ocolo si la anul, DAR ASA!

[20.07.11 23:54:34]

Argumentele tale sunt PUERILE.

Cat despre faptul ca ai fost acolo: eu unul te cred, insa de multe ori "atitudinea TURISTULUI face diferenta intre un sejur reusit si unul considerat dezastruos".

Par egzample (eu nu spun ca e cazul tau, e doar un exemplu didactic) - exista destui turisti care se comporta cu angajatii de parca ar fi sclavii lor - ca doar au platit, nu? Si care ar rade de s-ar prapadi daca ar auzi de vorba aia "respecta ca sa fii respectat" .

[20.07.11 23:59:44]

Cred ca nu ai citit tot ce am scris, daca spui cuiva ca puteau sa puna un bec si in parcarea din "padure", ca era bezna, si apoi ca la anul nu mai ajungi la ei si primesti ca raspuns "credeti ca o sa saracim" cum pare? Misto NU! Si asta de la un tip care se tot invartea pe acolo ca baietii de pe Dorobanti (cred ca era ceva legatura cu patronatul)

[21.07.11 00:13:21]

TOCMAI ca am citit tot ce-ai scris. Si mi-e clar ca esti pus pe "platit polite", cautand cu obstinatie tot felul de maruntisuri de care sa te 'legi' (intotdeauna se pot gasi, chiar la cel mai de '7 stele hotel').

Aceasta parere mi-a fost intarita de faptul ca, in elanul tau de a dengra cu orice pret, ai scapat o gramada de referiri POZITIVE (la o analiza atenta) la adresa hotelului, ceea ce duce la concluzia ca minusurile au fost exagerate grosolan si intentionat.

Nu in ultimul rand, am observat amuzat zelul cu care combati orice referire de bine pentru acest hotel.

O persoana atat pornita sa plateasca polite cu orice pret nu cum sa fie obiectiva si in concluzie are credibilitate ZERO in ochii mei.

[21.07.11 00:23:28]

Nu am nimic cu confortul, plusurile sunt adevarate ce era sa zic ca e nasol nu este! , asta nu inseamna ca comportamentul celor mai importante persoane si anume cele din conducere nu poate umbri confortul si satisfactia de te afla intr-un hotel modern. Poate ca marlania e specific romaneasca e, ,,! ce sa faci AM LIPSIT LA LECTIA ASTA.

[21.07.11 13:43:43]

@medvi: Nu dragule nu am stat numai in gradina si pe terasa, dar atata timp cat la ora 12 plecam de pe plaja ca sa nu facem insolatie, mergeam sa mancam si mergeam pe terasa pentru ca EU, FETITA SIONEI vroiam acolo. Si nu cred ca mama mi-ar fi zis mie ''nu''. Si nu vreau sa creada nimeni ca sunt un copil rasfatat, dar vroiam sa stau la laptop si in acelasi timp nu vroiam sa stau in camera. Pentru ca nu am venit la mare sa stau in camera. Daca aveam unde sa ma duc in alta parte ma duceam. [mall sau parc] In Neptun e doar un parc de distractii care l-am vizitat in fiecare zi. Asa ca nu cred ca esti in masura sa ii comentezi tu mamei mele ca vai doamne a stat numai in gradina si pe terasa. Ca nu e treaba ta unde a stat mama si ce a facut mama.

[21.07.11 14:48:42]

Se vede ca esti un copil care nu intelege comportamentul adultilor, si eu am doi copii si nu as fi avut curajul sa las copilul in gradina singur mai ales cu un laptop, nu cred ca este un loc atat de sigur mai ales ca acolo se afla un bar unde se consuma bauturi alcoolice se fumeaza la greu, iar circuitul nu este inchis si poate intra oricine. Sa sti ca persoane cu rele intentii se afla si la mare. Si copii mei au fost ca si tine foarte incantati de vacanta, asa ca inteleg satisfactia ta.

[21.07.11 23:06:56]

Draga medvi

Nu am sa-ti dau satisfactie, certandu-ma cu tine atata timp cat nu citesti cu atentie, ca apoi sa comentezi aiurea. Daca vei fii perfect atent la text, iti vei da seama de multe lucruri care le-ai inteles gresit. Incearca, dar cu calm!

[11.08.11 22:54:00]

Pentru SIONA 3x140=420 + 6x170=1020 total 1440, mai studiaza oferta... eu am stat de pe 8 pe 17 iulie si pe 11 se schimba tariful.

Am cheltuit 6500 ron, nu pot aici sa precizez nume de restaurante dar daca vrei recomandari le fac in particular, pretul reprezinta tot sejurul incusiv cazare, mancare, plaja, transport (combustibil) etc, Apropo sti cat costa un sezlong pe plaja, 15 min cu SkiJet-ul, plimbare copii cu ponei, masinute etc, sunt multe dar probabil ca nu prea crezi dar se pot cheltui si nu cu mari fitze, credema...

[12.08.11 21:50:06]

CREDE-MA

[13.08.11 00:02:34]

CredeMA că greşeli găseşti mereu (dacă asta cauţi) şi crede-mă că am crezut că te interesează conţinutul nu forma...

[13.08.11 12:31:27]

Superb...

adi033, anadragusin, ARTEMIZA ADINA, cathzel, georgi00, Ionescu Alina, johnny05, medvi, siona*, szuzy
    Alte impresii din această RUBRICĂSara Hotel (ex Midia) [Neptun]: