20749

înscris/ă în 10.03.08
MEMBRU: PARTENER
JUN-2011

O experienta neplacuta

Din cauza unei probleme cu rezervarea la Village Mare am fost nevoiti ca din cele 7 nopti de cazare primele trei sa le stam la Blue Dolphin complexul din vecinatate, si sincer va spun mai bine nu gaseam cazare deloc la Village Mare si am fi stat toata perioada la Blue Dolphin unde conditiile au fost foarte bune.

Sa revin la Village Mare care nici pe departe nu este un complex de 4 stele. Bungalourile se afla pe un domeniu total neingrijit. Alei neingrijite, iarba uscata (nu am vazut nici macar intr-o zi sa o ude cineva), si ceva urme de fantani arteziene care odata poate au functionat.

Camera a fost destul de mare, situata la la parter insa curatenia ei si mai ales instalatiile sanitare de la baie lasa mult de dorit. Probleme mari au fost cu apa calda, care lipsea cu desavarsire la orele cand ne intorceam de la plaja. La noi in camera doar in a doua zi au intrat sa faca curat si sa schimbe prosoapele.

Piscinele sunt doua la numar, cea pt adulti situata langa bar a fost O. K. insa sezlongurile vechi vai mama lor. Barul de la piscina bun insa bauturile, inghetata si celelalte mediocre.

Masa, nu am termen de comparatie si credeti-ma am ceva exprienta si vechime in Grecia, gen impinge tava cu multe feluri gatite si culmea ca acestea se si repetau zi de zi. La desert cateva feluri de prajiturele si cateva de fructe, aruncate la gramada intr-o tava, care se golea instantaneu. La masa nu aveau decat rar fata de masa in schimb puteai comanda de baut iar bautura ti-o aduceau ei. Dimineata daca vroiai sa bei un ceai, un lapte sau o cafea le puteai lua de la dozator in schimb daca doreai zahar, din cauza ca nu aveau pliculete erai nevoit sa iti pui zahar vrac cu lingurita dintr-un bol.

Atentie, la plaja noua ni sa spus ca hotelul are plaja privata si ca umbrelele si sezlongurile nu se platesc insa nu e asa. Se plateste 2 euro pe zi pt. un set.

Internetul Wirless exista, insa numai daca cumperi o cartela de la magazinul lor situat langa piscina.

La plaja hotelului am fost doar o singura zi. In rest am fost pe tot bratul Sithonia unde poti gasi plaje mult mai frumoase si mai salbatice.

Parerea mea este ca acest complex nu isi merita deloc cele 4 stele. Seamana mai mult cu vechile locatii ale sindicatelor de la noi de la mare. Vechi si neintretinut.

Impresii încărcate de cristimicle in 09.07.2011 16:05:11

Validat / Publicat: 09.07.11 16:45:52

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Aproape peste tot.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Ungaria. Austria, Elvetia, Italia. Croatia, Serbia, Munte Negru, Cehia...

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cristimicle); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 7 voturi) nota2

[09.07.11 16:27:07]

@cristimicle, foarte bun review-ul tau, te mai asteptam si cu alte impresii din vacantele tale.

Publicitate    [20.10.19 07:12:11]