ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2011
  • GR. VÂRSTĂ: sub 20 ani
    ÎNSCRIS: 09.07.11
    JUL-2011

Extraordinar Hotel! merita incercat!

Buna tuturor! Acum 2 zile m-am intors dintr-o vacanta reusita din Kusadasi, Turcia.

Am plecat cu masina impreuna cu alta familie pe data de 30 iunie 2011 in jurul orei 3. Prima destinatie a fost Pamukale, unde va recomand sa mergeti deorece acolo este ceva unic si din cate am auzit la anul se va inchide deci grabiti-va si mergeti ca nu o sa va para rau!

Ne-am cazat in Pamukkale la Merlos House Hotel unde nu am avut nimic de reprosat: curatenie, conditii... destul de ok pentru o noapte de dormit.

Apoi am plecat spre Kusadasi si am ajuns pe data de 2 iulie 2011 in jurul orei 12-1.

Am ramas placut impresionata de personalul hotelului care ne-a servit inca de cand am intrat in hotel cu limonada si ne-au dus bagajele in camere.

Camerele au fost superbe, una cu priveliste la mare si la o padure de maslini iar una cu priveliste la piscina si putin din mare. Camera dubla este foarte mare pt 2 persoane si foarte curata dotata cu tot ce ai nevoie: frigider (care se umple cu 2 sticle de apa si 3 de suc daca se termina) televizor, baie cu feon, sampon, balsam, nu cred ca lipsea nimic. In fiecare zi venea cate o femeie de servici care facea curatenie, schimba asternuturile chiar daca nu erau murdara, schimba fetele de perna, prosoapele de la baie, bautura din frigider si spre surprinderea mea mi-au adus o sticla de vin si un cos cu fructe deoarece pe 3 iulie a fost ziua mea si a prietenei mele.

Mancarea este foarte diversificata, multe salate, fructe proaspete si legume preparate sub toate formele, carne de curcan si de pui, peste, nu va mai spun de prajituri care sunt foarte bune!! incepand de la budinca de ciocolata, vanilie, caramel pana la torturi si profiterol... cred ca, chiar si cei mai mari critici de mancare ar avea ce sa manance aici... mie mi s-a parut ireprosabila mancarea. poate putin mai multa carne insa daca nu vrei sa mananci la restaurantul principal exista si barul de la piscina care are hamburgeri si salate si barul de langa plaja care are o pizza excelenta, deci ai de unde sa alegi si sincer eu in fiecare zi am mancat altceva deci...

Plaja este amenajata cu intrare in apa, nisip fin... Daca esti foarte lenes ai si o masinuta care te duce de la piscina la plaja. Apa este buna... nu are pietre... te poti plimba cu hidrobicicleta sau cu canoe.

Entertaimentu este super... acum au angajat un pitic care este sef acolo si face spectacole de comedie si seri de dansat... cu muzica buna discoteca, cockteiluri foarte bune cu alcool sau fara... in fiecare zi se fac jocuri: darts fun game, arcas, si diferite activitati sportive: voley, basketball, fotball... Ai si billiard, bowling... spa masaje (se platesc)

In concluzie recomand cu placere acest hotel si daca va duceti va doresc sa va intalnitit cu cel mai bun barman - Ismet si cel mai amuzant om din lume - Deni Arman piticul plus ceilalti bucatari care sunt absolut profesionisti!

Sper ca daca va veti duce la acest hotel sa fiti tratati asa cum am fost si eu si sa va relaxati!

Trimis de anam33 in 09.07.11 15:23:16
    Validat / Publicat: 09.07.11 16:14:25
    • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2372 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anam33); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 O parte din piscina

aaaaa
    [11.07.11 20:51:51]

Frumos review. Si eu am fost la acest hotel anul acesta sunt intru-totul de acord cu tine cu exceptia partii cu spectacolele care eu le consider jalnice. Poate doar pe copii ii amuza. iti doresc sa vizitezi si alte resorturi in Turcia pentru a face comparatie pt ca vad ca e prima experienta Turceasca. Dar gusturile nu se discuta.

aaaaa
    Alte impresii din această RUBRICĂSea Light Resort [Ladies Beach]: