ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2011
ÎNSCRIS: 02.07.10
JUN-2011
3 AD. + 1 COPII -- v: 11 [ani]

Super MAXX

Salutaree, dupa 6 ani de veri in Turcia am gasit un hotel care a intrecut asteptarile.

Este impresionant ca si marime dar si servicii pe masura. Am stat la o laguna duplex suite, ceva pe doua nivele cam 140 m2 cu iesire directa la piscina, la primul nivel era un living destul de mare, un dormitor plus o baie minunata. La al doilea etaj un dormitor cu o baie inclusiv jacuzzi, minibaruri si sus si jos cu toate bauturile (apa, bere, cola, sucuri, vin...) chipsuri, alune. snickers... etc

Sa trecem la plaja care era super larga si cu nisip fin, cam 50 m apa pleca de la adancimea40cm si pana la 1.40m, foarte buna era si servirea pe plaja unde roiau ospatarii pe la fiecare sezlong.

Mancare din belsug, doar ca fata de alte hoteluri era cam aceasi in fiecare zi fara prea mari schimbari dar calitativa si ptr. toate gusturile.

Spectacole si alte distractii de seara, aici a fost punctul lor slab dar probabil ca in timp se vor indrepta, ii intelegem ca au doar o luna de la deschidere.

Aqua parkul este cel mai deosebit dintre toate hotelurile la care am fost. Era o atmosfera foarte buna cu muzica, servire si distractie in toata regula fara a fii aglomerat niciodata, iti dadea multa energie si chiar simteai ca esti in vacanta.

Pentru copii sunt foarte multe facilitati (poate cele mai multe de pana acum), piscine acoperite, un loc de joaca enorm cu toate facilitatile si distractiile (Maxxi land) plus un personal pe masura

Fata de alte hoteluri aici am simtit o atmosfera minunata in special ca tot personalul era zimbitor si amabil ceea ce se stinsese in ultimile vacante pe la alte hoteluri din Belek.

Cred ca este singurul hotel la care m-as mai intoarce cu siguranta doar sa isi mentina standardele.

Il recomand cu placere si sper sa aveti o vacanta reusita la fel ca mine.

Apropo era cam 60- 70% ocupat de romani (spre bucuria noastra majoritatea erau din cei de calitate)

Trimis de davidn20 in 07.07.11 22:25:44
Validat / Publicat: 08.07.11 06:19:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek - Cornelia diamond si de lux, Calista, Susesi, Papillon aisha, Gloria golf si Serenity... etc

VIZUALIZĂRI: 3724 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (davidn20); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 club de noapte Royal Horse superb

[08.07.11 08:39:50]

10 nopti-duplex suite/3 pax!

... si pretul in...oiro.... se ridica la... ???

Nu de alta dar, vreau sa stiu pentru 2012... poate, poate... asa, in jur de...

Multumesc!!

marius20040*
[08.07.11 11:14:24]

Salut,

aceasi intrebare si eu.

Cat te-a costat?

[08.07.11 12:15:02]

Salutare, am sa va raspund la intrebarea legata de bani.

Am luat biletele in februarie cu reducere 20% cand hotelul nici nu era gata cu 4600 euro.

[08.07.11 12:30:51]

@davidn20: cred ca multa lume iti intelege, acum, posibila retinere initiala in a posta pretul direct la adaugarea review-ului, in caseta tehnica

Ne-am bucura tare mult daca in timp ai reusi sa ne scrii si despre celelalte experiente ale tale -- citez "Cornelia diamond si de lux, Calista, Susesi, Papillon aisha, Gloria golf si Serenity... etc".

Un clasament personal, asa, rapid si de moment, ne-ai putea scrie, aici?

[08.07.11 12:49:42]

Despre Gloria Golf am scris anul trecut, atunci cand m-am si inscris in acest site iar ca un top ar fii cam asa:

1 maxxroyal

2 cornelia diamond

3 gloria serenity

4 susesi

5 cornelia lux

6 papillon aisha

7 gloria golf

8 calista

ar mai fii si ceva in Kemer dar mai slabe decat cele din Belek, as scrie si despre celelalte hoteluri inclusiv poze dar timpul nu prea imi permite decat in concediu iar pozele se incarca fff greu cam 20 min de poza.

Oricum la foarte multe hoteluri se strica serviciile cam la un an sau doi, nu stiu de ce.

roxxie
[08.07.11 13:04:41]

Uau intr-adevar arata super din poze, mai ales aquapark-ul. Despre celelate piscine ce poti sa ne spui?

[08.07.11 13:23:11]

@davidn20: Multumesc.

AmFostAcolo.ro este, se pare, sub un atac sustinut si agresiv, de cateva zile, acesta fiind, probabil, principalul motiv pentru care merge atat de greu uneori. Nu intotdeauna este insa asa; o fotografie de 1-2 MB se incarca (in conditii normale de functionare) in cel mult 30-40 secunde. (ale tare insa, din cate imi dau seama, au fost la o rezolutie mult mai mare - aprox 4-5 MB / buc; insa oricum nu ar fi trebuit sa fie necesare nici macar 2 minute pentru incarcare)

[08.07.11 15:24:05]

Scuze dar probabil si eu am o viteza proasta de net, nu invinovatesc pe cineva neaparat, scuze inca odata daca am suparat pe cineva.

Piscinele sunt ff mari si fara pic de inghesuiala (raspuns ptr. Roxxie)

crima
[08.07.11 15:40:06]

@Alex_Macedo, ce zici, ne bagam, pentru la anu'? Ma tenteaza si pe mine. Daca rezervam si achitam integral sejurul inca de acum, avem EB discount 77%... )

[08.07.11 15:42:57]

Fiecare dupa posibilitati

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[08.07.11 16:01:47]

crima, pretul acesta a fost pentru 3 adulti si un copil, in plus davidn20 a avut o camera mai deosebita.

O camere "standard" cu EB era pe la 2500, un pret bun pentru ce ofera hotelul acesta.

Din pacate la anul mai mult ca sigur preturile or sa creasca.

[08.07.11 17:03:03]

Cu siguranță la anul nu o sa fie același preț garantat iar copilul la Laguna suite plătește integral biletul ca si un adult.

DonCicio
[10.07.11 12:25:38]

Salut davidn20

Plecam si noi (6 familii majoritatea cu copii) pe 20 august cu bilete cumparate din martie cu early booking 20% si am platit intre 2150-2450 Euro camere duble sea view. Sunt curios de la ce agentii cumparati voi bilete cu preturile atat de mari.

[10.07.11 13:25:46]

Deci, repet noi am stat la o laguna duplex suite 3 adulti plus 1 copil care plateste biletul intreg, este pe doua nivele si are ceva mai mult de 140m2 plus iesire directa la piscina incluzind si avion ptr. 10 nopti 11 zile cu avion inclus... cand ajungeti sa va uitati cum sunt aceste suite si mai discutam iar daca obtineti un pret mai ok astept sa ma uimiti...

[11.07.11 09:09:28]

@crima

Maestre, tinem legatura!! Sincer, chestia asta imi face cu ochiul! Stiam de Maxx ca e nou, insa faraoana a fost incantata de Sabbiadoro, de aceea am preferat din nou, Italia, vara asta! Nu's ce sa zic, ca, cu monetaru... mai subtire... deocamdata!... ca si Italia asta nu e prea "eftina"... DAR, un concediu impreuna cu tine si familioanele noastre, ar iesi beton!! Oricum, tinem legatura!!

davidn20

Corect, David!! De aici si curiozitatea mea, cand am pus intrebarea in legatura cu, costurile... de ce? ... pentru ca si eu vreau ceva in genul asta, adica ori duplex sau family-suite... sau... ma rog... ceva cu doua dormitoare separate de o usa... deci, nu luxul lu' peste prajit ci, pur si simplu doua locuri separate de dormit despartite cu o usa!... deh... ne mai gandim!... sunt covins ca pretul va sari, mai sus!

S'auzim de bine, domnilor!!!

DonCicio
[11.07.11 17:35:20]

davidn20,

As vrea sa iau legatura cu tine sa imi spui unde ai gasit pretul asta deoarce nici in catalogul tur-operatorilor nu iese Laguna Dublex Suite atat de ieftin.

Pe ce data ai avut plecarea?

Sunt tare curios deoarce noi am crezut ca am achizitionat biletele la cel mai bun pret!

ina73
[11.07.11 22:58:35]

Alex Macedo

Noi plecam in 4 august, 2 adulti si doi copii (5 si 8 ani), 8 nopti, laguna family suite cu avionul si toate taxele incluse 4735euro. Noi nu am prins reduceri pentru ca niciodata nu stim din timp perioada de concediu si am facut rezervarea pe 26 iunie.

Aveam emotii pentru ca inca nu aparusera impresii atunci cand am facut rezervarea dar se pare ca o sa fie ok.

[12.07.11 07:46:25]

@ina73

Multumesc frumos de info, Ina!

Eu poate ies mai ieftin... nu cu mult... avand in vedere ca ne putem planifica concediul, inainte de intrarea in 2012... dar... si asa... nu stii... chiar cu cel mai early-booking, neprevazutul e dupa colt!

Oricum... concediu placut va doresc si sunt convins ca in proportie de 90-93% veti fi multumiti de alegere!!

La intoarcere, NEAPARAT, un review si poze multe !!

Vacanta placuta!

iulian68
[27.07.11 08:08:25]

Intr-o ''laguna family suite '' pot sta 4 adulti? Ca asa nu mai pare un pret atat de mare... Plus ca in familie te distrezi altfel...

[27.07.11 10:15:11]

Cred ca da, nu stiu exact trebuie vb cu agentia de unde luati biletele.

Alex_Macedo, crima, davidn20, DonCicio, ina73, iulian68, marius20040*, roxxie
Alte impresii din această RUBRICĂMaxx Royal Belek Golf & Spa Hotel: