ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2011
ÎNSCRIS: 06.07.11
JUN-2011

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Superb

am fost acolo cu parintii si inca cateva rude... la inceput credeam ca va fi nasol avand in vedere zona... dar sa dovedit a fi totul super...

cazarea IREPROSABILA, o grupa de animatori extraordinara, spectacole seara, mancarea buna, neam facut noi prieteni iar parintii au vrut relaxare. deci fiecare a primit ce a vrut. per total, suuuper! :)

Trimis de raluca_danci in 06.07.11 18:02:25
Validat / Publicat: 06.07.11 19:20:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: prima data am fost la horel Hrizantema in sunny beach si anu trecut in obzor la casa blanca

VIZUALIZĂRI: 3048 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raluca_danci); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.07.11 19:04:32]

@raluca_danci, ne spui te rog si care este e varsta ta, inteleg ca tu esti copilul familiei.

raluca_danciAUTOR REVIEW
    [06.07.11 19:06:47]

am 17 ani... dar eu va spun ce au zis si parintii mei la altii si parerea mea personala: D

adighh
    [15.08.11 17:24:37]

Buna ziua,

sunt acum la acest hotel,

E ok, daca nu ati mai fost pe la Turci o sa va placa, daca ati mai fost o sa mai aveti de comentat.

Probleme majore: nu exista parcare, se parcheaza pe unde apuci, era sa ne incaieram cu niste taximetristi care fac legea in fata hotelului...

A doua: pe plaja publica, comara nationala a Bg dupa cum ni s-a explicat, nu ai voie cu cearsaful si umbrele ta decat prin balarii, in capetele golfului, unde intrarea in mare e nasoala, pt ca cei cu sezlonguri si umbrele 15 leva/zi 2+1 te ameninta si te trimit in spatele sezlongurilor, ne-a luat umbrelele pe sus si si-a umflat muschii la noi la propriu, cand i-am cerut acte sa vedem pana unde are concesionat ne-a amenintat cu politia. Minunat inceput de vacanta.

Si inca ceva, restaurantul cam mic, se face coada la mancare.

Dar, apt f bune, studiourile si ele ok, dar mai mici, deci hotelul ca si cazare e f bine gandit, ai in chicineta pana si cutit de branza, nu ca ai avea ce face cu el, dar ca grad de civilizatie (mostenit de la nemti, of course), cuptor cu microunde, prajitor de paine... noi noute ca nu le foloseste nimeni

La masa pun mancare mereu, deci nu ramai flamand. Putine feluri, dar gustoase, putine deserturi, nu e f spectaculos.

Personalul f amabil, hotelul e full, ne-au stabilit camerele cu 2 zile inainte si nu am reusit sa schimb nimic desi am incercat cu euroi. Am vrut etaj superior, ne-a dat la 1 care e de fapt parter, dar e ok.

Apa in mare e calda dupa masa, dimi cam rece, in piscine rece mereu. Peste tot reguli, nu plecati cu mancare de la masa, nu plecati cu bautura de la bar pe plaja, nu furati prosoape din camera ca le platiti... meschinarii sud-europene. Daca puteti trece peste asta, e ok, animatori multi care par ok, de la o firma ceva, nu improvizat, mini disco pt copii de la 8 pt 30 min, internet wireless doar in lobby.

Va stau la dispozitie daca mai aveti alte intrebari, dar sa stiti ca nu intru prea des pe net ca nu de aia am venit.

Pe noi cel mai mult ne deranjeaza ingradirile si lipsa de spatiu, dar e normal dupa ce ai fost tratat ca un frate la turci si ai trait in gradinile Edenului in Egipt.

Pt banii dati e ok! Va mai tin la curent!

[15.08.11 18:00:06]

@adighh: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou - eventual la incheierea concediului si intoarcerea in tara.

Cat despre acele reguli si restrictii (deranjante) - tare ma tem ca nu au aparut ele din senin, ci ca urmare a comportamentului lipsit de educatie/civilizatie a unei parti (probabil semnificative) a clientilor lor...

raluca_danciAUTOR REVIEW
    [15.08.11 21:19:47]

Noi am fost cu umbrelele noastre si cearsafurile noastre si nu nea zis nimeni nimic... si am stat chiar pe mal... cat despre parcare... este... mai mica, intradevar, dar mi se pare super ca in fiecare dimineata verificau masinile pt ca am dat nr de inmatriculare la receptie cand am ajuns, regulile sunt asa... noi luam mancare si bautura de la bar su duceam pe plaja si in camera si nimeni nu a zis nimic...

adighh, raluca_danci
    Alte impresii din această RUBRICĂSerenity Bay Aparthotel [Tsarevo]: