20512

JUN-2011
+ COPII: 2 -- varsta: 6 ani si 12 ani

ARTICOL ARHIVAT

Binisor

Am fost cu familia la acest hotel dupa 4 ani de Kusadasi, la recomandarea tipei de la agentie, care ne-a sugerat sa mai schimbam spre Antalya, intrucat serviciile sunt mult mai bune.

Calatoria cu avionul (compania Tarom) si transferul de la aerroport la hotel super, foarte punctuali, intr-o ora si 30 minute eram deja cazati.

Camera buna, fara bacsis la receptie si asa a aineput sejurul nostru in minunata Antalye.

Chiar in prima seara am prins ceva festiv, cred ca ziua hotelului, foarte frumos, pregatire excelenta, sampanie, mega-torturi, artificii, prezentarea staff-ului hotelului, totul super, dar de a doua zi am inceput sa vedem ca totul nu era chiar asa cum ne-am asteptat.

Multi rusi in hotel, foarte galagiosi si uneori chiar nesimtiti, iar turcii ne intampinau de fiecare data cu "dobre utra" (nici nu stiu daca am scris corect) sau dobre vecer, oferta de mancare cam slabuta, in rest piscinele curate, animatorii cam ok, tipul care e seful lor e bun, el intretine toate show-urile, seara nu este permis la masa in slapi sau in sort, o sa observati diferite cucoane care isi etaleaza toaletele si coafurile, de parca n-ar fi venit in concediu ci la nunta (este posibil sa fiu eu mai exagerat). La minidisco, 70% din melodii sunt in limba rusa, iar melodia hotelului, in aceeasi limba. Intr-un cuvant ii pupa in fund pe rusi, desi nr. de nemti era dublu in hotel, iar romanii erau mai multi ca ei.

In rest totul e ok, cu niste minusuri in dreptul mancarii, dar am observat acelasi deranj provocat de rusi si la alte familii cu care am mai schimbat impresii in aeroport si in autocar (apropo, in autocarul teztur, plin de romani, erau in fata niste cuvinte scrise in limba rusa care erau preturile la apa, suc si ce mai aveau ei; cred ca era frumos din partea lor sa-si pregateasca macar o alta hartie in engleza pentru noi).

Concluzionand, nu e un hotel de ocolit, dar nici unul care te da pe spate.

Impresii încărcate de danlazar in 04.07.2011 22:31:14

Validat / Publicat: 04.07.11 23:56:58

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi, Hotel Richmond

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (danlazar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3149 PMA (din 7 voturi) nota2

- danutdinica
[19.07.11 12:05:41]

Salut!

Doar ce am venit de acolo si nu prea sunt de acord cu tot ce ai scris.

Rusii in perioada in care am fost eu cel putin, au fost suprer. Nici nu am stiut ca sunt rusi in hotel. Da personalul de intampina cu salut in limba rusa pentru ca nu stiu de unde esti iar marea majoritate a turistilor in Alanya sunt rusi asa ca...

Numai sa spui ca mancarea nu este variata... nu te supara pe mine dar nu iti dau dreptate. Ce ti-a lipsit?

Sincer a fost mancare pentru toate gusturile iar de varietate nu chiar vorbim. La Minidisco era o singura melodie in limba rusa iar melodia hotelului este cat se poate de "in spaniola"! Poate s-au mai schimbat lucrurile cand am fost noi dar, asta este realitatea!

- danlazar
[20.07.11 22:25:31]

domnule dinica, nu stiu cat ai colindat d. ta Turcia si alte tari, dar eu cred ca nu ai inteles nimic din ceea ce am scris eu.

Si vreau sa te intreb care melodie e in spaniola, "holigans?

- danutdinica
[21.07.11 08:40:13]

danlazar

Domnule Lazar,

Nu vreau sa intru in polemica cu dvs. Am spus ca nu prea sunt de acord cu TOT ce ati scris. Atat. Va rog sa mai cititi inca odata ce am scris si veti vedea daca am inteles sau nu.

"Holigans" poate ati auzit-o dvs. Eu nu!

Repet: probleme cu rusii poate ati avut dvs pe timpul sejurului. Noi nu! In Alanya problema rusilor este una generala. In De Luxe noi nu am avut nici cea mai mica problema cu ei, si asta in comparatie cu celelalte 10 sejururi in Turcia in care ne-am confruntat cu aceeasi problema.

Respect!

Publicitate    [25.06.19 21:43:46]