ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2011
ÎNSCRIS: 04.07.11
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 13 [ani]

Dezamagita

Am cumparat aceasta vacanta inca din luna martie sa sa fim siguri ca o sa gasim locuri. , o camera superioara care de fapt s-a dovedit a fi la fel cu celelalte doar ca avea o canapea in plus si era mai mare cu 3m2. In schimb toate camerele superioare de pe partea stanga aveau vedere spre boscheti si materiale de constructii.

Piscinele sunt doar cu apa sarata, iar distanta la mare de aprox. 500m panta.

Daca intradevar vrei sa te simti bine trebuie sa dai baccisuri barmanilor si ospatarilor, altfel vei observa cu usurinta diferentele care le fac fata de turisti occidentali. Am dat baccis aproape peste tot ca sa nu fim pusi in situatia de a bea doar din pahare de plasic refolosibile la piscina, si a putea avea o masa rezervata pe terasa restaurantului deorece suntem fumatori.

In ce priveste mancarea il recomand vegetarienilor. acestia cu siguranta vor gasi ce sa manance. nu exista bar pe plaja... iar animatia lipseste aproape cu desavarsire... recomand pt. varsta a 3 vor avea liniste deplina.

Daca mergeti cu masina si parcarea este o problema.

Ar mai fi multe altele dar cred ca ajunge.

Trimis de miruna98 in 04.07.11 13:48:41
Validat / Publicat: 04.07.11 14:22:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1897 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miruna98); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

ninel*
[04.07.11 15:59:42]

La bani dati cum 2000 de euro! si servicii proaste, oare incepem sa ne retragem spre litoralul romanesc, sau saturat turci de prea multi turisti ROMANI

lidiadanaila
[04.07.11 18:11:51]

Ca si bani, nu cred ca-i mult, ca au stat 10 nopti cu un copil de 13 ani care plateste si el 50% sau chiar integral... am dreptate???

In alta ordine de idei, cit sunt eu de nationalista si optimista, cred ca nu-i vom ajunge la turism niciodata pe turci!!!

Cred ca alta-i problema: am tot umblat si noi pe ici pe colo si avem asteptari mai mari in vacante, am devenit foarte pretentiosi!!... daca cititi comentarii ale turistilor de afara despre vacantele lor o sa vedeti ca ei nu sunt asa pretentiosi!!!

miruna98AUTOR REVIEW
[05.07.11 09:41:57]

Dar era a 7 oara cand am fost in turcia in concediu nu prima data ca sa nu pot face diferentele... si aici nu era vb. de bani neaparat

tatyana
[07.07.11 10:55:21]

Am citit si eu comentariile strainilor despre acest loc... asta pentru ca toti se comportau altfel cu ei. Cel mai important pentru a vedea partea pozitiva a lucrurilor, este starea de spirit pe care o ai... daca vezi ca toata lumea se comporta frumos, respectuos cu tine... altfel gandesti si percepi totul. Dar ei faceau multe pe fata ...

Eu nu am fost decat de 2 ori in Turcia, dar acest hotel a fost dezamagitor. In unele dintre tarile pe care le-am vizitat am stat la hoteluri de 3 si 4 stele... si credeti-ma serviciile, ospitalitatea erau cu mult mai bune ca la Sealight. Si va dau si cateva exemple din ultimii ani:

- Calella (Spania) - Hotel MarBlau 3 stele, demipensiune- totul execlent;

- Palma de Mallorca (Spania) - Hotel Sarah - 3 stele -idem;

- Bulgaria - Obzor Beach Resort - 4 stele - idem (de 2 ori);

- Bodrum - Kefaluka 5 stele.

Bine zis ca nu o sa-i ajungem niciodata la turism ... niciodata. Nu bag toata Turcia in oala cu acest hotel ... a fost o greseala a noastra ca am acceptat sa mergem in acest loc si aceasta statiune. Dar nu inseamna ca daca nu merg in Turcia, merg in Ro pe litoralul nostru ... exclus.

O zi buna .

samm57
[11.07.11 11:26:48]

Nu sunt de acord cu acest comentariu, am stat si eu acolo in Iunie timp de 7 zile.

Referitor la camera asa este, insa se vede pe site-ul hotelului ca superioara nu inseamna decat putin mai mare si doar o canapea in plus, consider ca a fost greseala ca ati ales o astfel de camera, referitor la vedere ati avut poate ghinion ca vi s-a da o astfel de camera, din pacate sunt si camere cu vedere in spatele hotelului.

Cat despre bacsis, desi si noi am mai dat cateodata, nu este o conditie ca sa fii tratat bine, noi am fost tratati ff bine de toti chelnerii.

Mancare de vegetarieni, asta e tare, exista gratar la fiecare cina, plus ca tot timpul si la pranz aveau diverse feluri de mancare cu carne de vita de obicei dar si de pui

Bar pe plaja exista, numai ca trebuia sa urci 15-20 scari pentru a ajunge la el

Pahare de plastic nu sunt din alea de unica folosinta, sunt refolosibile, asa este la multe AI, se dau pahare de sticla doar cand stai la masa, cand te duci la piscina primesti de plastic, altfel ar fi numai cioburi peste tot

Rezervare pe terasa? Noi am stat numai pe terasa fara nicio rezervare.

O sa postez si eu un review complet despre aceasta vacanta in urmatoarele zile

ruxy67
[07.07.13 17:12:01]

@samm57: nu este nimic adevarat, si noi am fost acolo si ne-am simtit extraordinar, nu am vazut nici o diferenta referitoare la servicii pentru noi si pt. altii, nu am dat bani nimanui si cu toate astea s-au purtat exemplar, e adevarat ca sunt si romani care ne fac de ras acolo si cand ajung deja cred ca totul li se cuvine, tipa, urla si injura, se plang de mancare de parca ar manca numai caviar acasa...

Oameni buni, daca te comporti normal, la fel se comporta si ei, chiar sunt foarte serviabili si ospitalieri. Deci, nu mai exagerati!

livache
[13.01.14 12:09:28]

Salut

Am fost si noi in 2011 vreo 4 familii si ne-a placut

-auzisem de la agentie ca daca vrei o camera cu vedere la mare sa pui ceva banuti in pasaport sa primesti una si nu a fost deloc asa. ca am primit o camera cu vedere la mare desi nu am dat bani nici la receptia hotelului si nici nu am platit la agentie cum imi sugera

pe cand cine a fost cu noi a dat si binenteles ca degeaba

-referitor la pahare, e normal sa fie de plastic la piscine

dupa cum a mai scris cineva ce ar fi fost sa fie de sticla, cred ca erau numai cioburi peste tot

si nu e adevarat ca au apa sarata la toate piscinele (bine sant 2 toate) doar la una la care se juca mai mult polo e apa sarata, cred ca era apa din mare ca era f sarata

-daca nu voiai sa faci miscare pt a cobora la plaja, aveai optiunea masinutei care te cobora si te aducea de la piscina

-nu am vazut mai pe nicaieri in turcia baruri la plaja, langa da da nu la plaja. asa ca nu stiu de ce va plangeti ca nu ati avut bar la plaja ca era la cativa metri mai sus barul de unde puteai si manca

camera a fost curata si ok cu sucuri si apa in frigider care se umplea zilnic

am ramas cu o impresie frumoasa spre deosebire de hotelu PINE BAY de la care am o impresie f proasta si care a costat cu malt mai mult

lidiadanaila, livache, miruna98, ninel*, ruxy67, samm57, tatyana
Alte impresii din această RUBRICĂSea Light Resort [Ladies Beach]: