ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2011
ÎNSCRIS: 11.07.09
JUN-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Hotel aproape de mare

Laguna Beach, un hotel din Albena situat pe plaja... cam acesta ar fi singurul avantaj al acestui hotel.

Ptr cei ce se vor duce acolo sa aveti in vedere:

- cazarea nu se face inainte de ora 14 oricat s-ar incerca (erau f multi turisti veniti cu autocarul si stateau in hol cu bagajele, desi erau clar camere libere)

- camere ok, evitati insa cazarea la etajul 1 (care de fapt este parter!!)

- masa la restaurant - de preferat a se lua la mijlocul perioadei de servire (la inceput bataie pe mese, nu sunt suficiente mananca 2 - 3 familii la aceeasi masa de 8 persoane, la sf intervalului de servit masa nu se mai gaseste ce era servit la inceput)

- mancarea cu greu as spune acceptabila, insa poate sunt eu mai pretentios desi nu cred... bautura era posirca bulgareasca (am avut AI) si astfel am fost nevoit sa cumpar de la magazinul de langa hotel.

- daca faceti greseala sa va duceti pe plaja si sa aveti impresia ca fiind la AI la un hotel pe plaja barul sa fie aproape, va inselati... de pe malul marii tre sa te duci tocmai pana la dracu' in praznic la barul din hotel sa iti dea 2 paharele de bere sau suc ptr copii... no comment...

- plaja ok, sezlong si mese ok, atentie la romanasi care in spiritul dezvoltat al simtului de proprietate ocupa cate 12 sezlonguri cu minunatele prosoape intinse... astfel sa nu te miri ca la ora 9 nu mai gasesti sezlong.

- animatia ptr copii era praf... erau angajati niste pustani de 17 ani care isi dadeau silinta si cam atat...

- piscina era o gluma la ce dimensiuni avea iar jacuzzi de dimensiunile unei cazi dintr-un apartament mai mare era cu plata - sa vezi copii de cativa ani scosi cu forta fiindca scria intr-un colt ca e cu plata , e o mare incantare ptr ochi ...

- alta faza urata: la toate hotelurile la care am fost la ora 12 predai bratara si iti dau un bon cu care poti lua ultimul pranz la hotel, aici insa nu... la 12 iti taiau bratara cu o foarfeca de dimensiunile uneia de taiat tabla si la revedere, nu te mai lasau sa iei masa... destul de nepoliticos si in acelasi timp nedrept avand in vedere ca tu ai platit acea masa... si erau oameni care plecau spre Iasi, Suceava etc si poate ar fi mancat ceva inanite de a pleca la drumul lung...

Acest hotel nu l-as recomanda familiilor cu copii datorita mancarii proaste (erau trei copii intoxicati), cuplurile fara copii fac o greseala sa vina aici - se poate gasi mult mai bine in conditii similare la aceeasi bani.

Trimis de manolekris in 04.07.11 12:50:37
Validat / Publicat: 04.07.11 13:32:35
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Cam toata Bulgaria

VIZUALIZĂRI: 2839 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (manolekris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Animatie .. ura .. ce distractie ..

adc0040
[08.07.11 14:51:58]

buna ziua, era voie sa duci bauturi de la barul hotelului pe plaja? stiti cumva daca se poate refuza camera daca nu este ok? va intreb pt ca eu merg in august si ar fi frumos daca ar fi camera cu vedere la mare... multumesc mult.

[08.07.11 15:25:44]

Sigur ca era voie sa duci bautura de la bar pe plaja, insa in pahare de plastic (erau de cca 200 - 250 ml ptr racoritoare, ptr bere erau unele cam la 300 ml). Sfat: luati cu dvs in concediu o tava sau ceva cu care sa puteti cara bauturile avand in vedere ca de la bar la sezlo nguri sunt cca 100 de m).

Toate camerele au teoretic vedere la mare, insa va recomand refuzul camerelor care sunt la parter sau etajul 1 de pe latura cu piscina intrucat au copaci in fata care astfel obstructioneza vederea spre mare; tot aici e posibil sa deranjeze si zgomotul de pe terasa de langa piscina facut de cei care stau dupa 12 noaptea.

Numai bine,

mariusada
[18.07.11 14:31:07]

In sfarsit cineva care nu este obsedat de cantitatea mancarii si bauturii ci de calitatea lor. Sunt perfect deacord cu tine. Bauturile si mancarea servita sunt groaznice si nu le recomand copiilor. Dar ce sa ii facem, unde este "gratis" cu placere. Multi se uita ca are mult de mancare si de bautura si uita pt ce au venit in concediu. Sincer mie imi place sa fiu servit la masa, sa merg noaptea la un bar... sa simt ca sunt in concediu. Nu sa ma lupt pt un loc la masa si o bucata de plaja. Foarte bun review-ul un plus de la mine!

Irina Radu
[27.07.11 13:29:29]

Buna ziua!

Si noi am fost anul acesta la Laguna Beach si ne-am simtit foarte bine. Nu sunt de acord cu tine in anumite privinte. Animatia pt copii ne-a placut foarte mult si chiar a trebuit sa ne organizam timpul astfel incat copiii (de 6 si 3 ani) sa nu piarda nimic din programul rezervat lor. Am cumparat Cd-ul cu minidisco si ne face o deosebita placere sa ascultam si acum melodiile si sa ne amintim de concediu.

Piscina interioara era intr-adevar mica si jacuzzi cu plata si foooarte mic dar cea exterioara este de vis!

Mancarea nu e nemaipomenita dar ca peste tot in Bulgaria la All inclusive. Cu toate astea e imposibil sa nu gasesti ceva sa iti placa.

Noua ni s-a permis in ultima zi dupa ce ni s-au taiat bratarile sa servim masa de pranz pe baza unor cartonase pe care ni le-au dat de la receptie.

In concluzie noi ne-am simtit foarte bine si vom merge din nou cu siguranta! Pentru familiile cu copii e minunat!

[27.07.11 13:38:03]

@IrinaRadu: asteptam un review propriu (cu note si evaluari) din sejurul tau acolo, la Laguna Beach. Cu cat mai multe pareri si note, cu atat o medie mai reprezentativa a destinatiei.

Poti copia textul incarcat mai sus, ca ecou si-l poti reincarca folosind linkul 'ADAUGA IMPRESII NOI" (vezi mai jos)

[27.07.11 14:50:42]

Nu mai pot spune nimic dupa ce am vazut si review-urile postate dupa al meu... din pacate mi se confirma parerea ca aici ajung multi turisti care experimenteaza pentru prima oara tari straine in detrimentul zonei Eforie Nord - Sud, si de aici entuziasmul cu care povestesc ca ce minunat este hotelul - ca vai draga au avut pool bar dar ce se putea consuma de acolo??? Normal ca ti se pare de vis cand pleci de la cazare la gazda la noi la mare si ajungi aici unde gasesti asa zisul vin la discretie.

Aaaa uitasem sa va spun ce oameni au ajuns aici: sa ridice mana sus cine a mai vazut turisti care sa dea dedicatii la formatie seara la restaurantul ALL INCLUSIVE, sa ii cante Pusca si cureua lata, Sunt spaima dusmanilor (cand am fost eu era o formatie din Deva)... Iata deci ce specimene ajung aici si intoxica rudele si prietenii cu distractia lor maxima de la bulgari... Nu vreau sa pornesc nici o polemica, nici sa jignesc pe nimeni, dar daca vreti ceva de calitate nu aici e locul potrivit.

Irina Radu
[27.07.11 18:52:11]

Noi am fost in Albena pentru ca am vrut plaja curata si nisip fin, sa nu mai platim nimic in plus pt sezlonguri, sa avem o piscina frumoasa cu loc special pentru copii, activitati pentru copii, conditii bune de cazare (nu ne intereseaza luxul ci doar sa fie curat si suficient spatiu), sa nu dam o avere pe mese - cum se intampla pe litoralul nostru si chiar am avut parte de toate astea. Nu bem alcool deci nu ne-a interesat pool bar-ul, nu suntem genul de petrecareti ci din contra ne intereseaza odihna si distractia copiilor. Pentru cei care asta urmaresc de la un sejur, atunci Laguna Beach sigur le va fi pe plac.

[28.07.11 23:38:38]

Plaja curata - de acord; insa de ce trebuie sa te trezesti devreme sa prinzi sezlonguri?? nu suntem in concediu ?!

Piscina frumoasa - de acord; insa de ce faianta din piscina era grasa (mazga) si se aluneca pe ea? de cate ori s-a curatat in timpul sejurului? niciodata ?!...

Activitati ptr copii - intrucat nu am copii dar am mers acolo datorita faptului ca eram cu cupluri cu copii, consider f slaba animatia in comparatie cu alte hoteluri - cat dura animatia la ora 11? 2 melodii... f antrenant...

Sunt de acord cu camerele ca erau ok... nimic de comentat aici...

Chiar de se dorea a se bea alcool la pool bar nu prea era ce, dar ce se putea oferea copiilor? Sa dam bautura de la dozator copiilor? Da, nu are nimic ar spune un parinte mai "relaxat" - poate cele gen Prigat la 2.5 litri erau mai ok...

Odihna la hotel... se imbata romanasii si pe la 12 noaptea fac atmosfera de trezesc juma' de hotel care are vederea la piscina, nu mai folosesc toaleta de la bar, fac direct nevoile langa piscina de copii, unde dimineata se face aerobic, exact langa pavilioane (gen foisor).

Chiar nu stiu daca mai am pozele cu acesti indivizi, ca meritau postati aici... scursuri...

Nu exagerez cu nimic, asta mi s-a intamplat mie, ptr unele chiar nu e vina hotelului dar cei de mai sus au fost clientii hotelului in perioada cat am fost cazat. Si nu cred ca am avut asa ghinion...

Seara buna va urez si un concediu placut fara asemenea scursuri!

adc0040, Irina Radu, manolekris, mariusada
Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Beach Hotel: