ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.04.2009
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 29.04.09
DEC-2007

Super vacanta la Glatz

O vacanta de iarna superba la Abtenau, am avut 7 nopti cazare cu mic dejun, fara transport prin agentia IRI TRAVEL. Am fost acolo cu trenul... Aventura a fost chiar una de tabara... Nu va speriati de tren, am avut cuseta din bucuresti pana la viena iar de acolo am luat alt tren catre Salzburg, de acolo catre Abtenau un alt tren pana la Golling, din Golling am luat o masina locala... . Noroc ca transportul in austria e f bun... . pierzi un tren... vine altul in maxim 30 de minute... . din Bucuresti am plecat la ora 17.00 si am ajuns la cazare a doua zi la ora 14.00.

In statiune am cauta vila ceva timp... dar austriecii foarte saritori...

Am avut 8 zile superbe, pensiunea este foarte rustica si frumoasa, cazarea buna si micul dejun... d-na Glatz este extraordinara.

Statiunea merita vizitata de ce ce apreciaza skiatul... . f multe piste de ski pentru diverse categori si tipuri de skiat.

Trimis de monysh in 29.04.09 11:17:56

VIZUALIZĂRI: 3039 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (monysh); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Haus Glatz
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

tzigy14*
[19.09.09 13:49:13]

poti sa imi spui te rog cat te-a costat trenul si cazare?

monyshAUTOR REVIEW
[21.09.09 09:51:38]

cazarea a fost 250 de euro/7 nopti/mic dejun /1 persoana.

Din pacate trenul a fost aproape 600 de roni dus/intors de persoana - este cu schimbare de tren in Viena, apoi de la Salzburg se ia un alt tren catre Golling-Abtenau, (cam 3-4 euro de persoana), iar din gara Golling se mai ia o masina locala din fata garii.

Drumul cu trenul este putin complicat, in sensul de a schimba trenurile, dar acolo nu exista "pericole ca la noi" - din Viena trenuri catre Salzburg sunt din ora in ora, iar de la Salzburg la Golling din jumatate in jumatate de ora... si tot acest traseu cu trenul merita in final... dar varianta cu masina probabil e mult mai convenabila. La tren, daca sunteti grup de cel putin 6 persoane, primiti reducere... iar daca va descurcati cu aparatul [automatul de bilete, cel mai probabil - nota webmaster] sa-l luati dus/intors, e si mai bine...

Gabache
[25.12.12 15:56:47]

Buna ziua. Ma numesc Gabriela si sunt impreuna cu familia si alti prieteni in drum spre pensiunea Glatz din Abtenau, Austria, pentru a sarbatori anul nou 2013.

Cand ma intorc va povestesc cum a fost.

Sarbatori cu bine tuturor alaturi de cei dragi!

Am uitat sa va spun ca am luat bilete de cazare cu mic dejun inclus 7 nopti= 264 euro de persoana cu toate taxele incluse. Noi fiind patru familii, am ocupat toata cabana care are patru camere.

Gabache, monysh, tzigy14*