ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2011
    ÎNSCRIS: 27.09.09
    AUG-2010

Foarte nemulțumit
    Extrem de nemulțumit

Vacanta ce nu o doresc la nimeni

Familie cu doi copii de 8 respectiv 3 ani.

Avionul a sosit la ora 9 30 in antalia

La hotel am ajuns dupa ora 10

Am primit o camera la etajul trei cu vedere la hotelul vecin Cristal Family Resort

Cand nea prezentat camera am ramas socat

Aveam in cameraun pat matrimonial, un pat de o persoana si un PATUT MIC PENTRU UN COPIL DE PANa IN 2 ani

Nu am acceptat am m-am dus la receptie si am cerut sa faca ceva ca eu dupa ce am platit, nu o sa culc un copil de 5 ani intrun patut de bebelus.

Au scos patutul, in camera era un fotoliu care se putea extinde si au vrut sa pregateasca pe aceste ca al 4-lea pat, dar nici pe acesta nu puteam accepta ca era foarte incomod la mijloc iti rupeiai spatele.

Am cerut sa-mi aduca o saltea si sa puna pe jos, oricum era cea mai buna varianta dintre toate.

Si paturile erau formate din saltele puse pe jos intrun cadran de lemn, asa ca cele petru locuri erau pe acesta ceasi nivel.

Dupa 1 ora de aranjamente si reclamatii am ajuns sa ne culcam, dar surpriza acum apare. Din hotelul vecin se auzea un zgomot atat de tare incat abia am putut sa ne odihnim. Era zgomotul produs de sistemul de aerisire de la hotelul vecin. Intre cele doua hoteluri nu erau nici 10 m.

Dimineata la prima ora iar am inceput cu reclamatii ca sa-mi schimbe camera, cu ajutorul unui bacsis de 20 de euro am reusit, camera cu vedere spre interiorul hotelului la etajul 2, unde nu ne mai derenja zgomotul ventilatoarelor de la hotelul vecin.

Nu doar eu am primit camera la etajul 3 cu zgomot au mai fost inca vreo 3 framilii de romani nefericiti, care au schimbat si ei camera.

Eu cred ca cei de la hotel camerele proate ne dau noua romanilor daca inghitim galusca si nu deschidem gura, au umplut si camera aceea.

O alta surpriza la care chiar nu ma asteptam era plaja, care conform celor descrise de agentia fibula trebuia sa fie cu nusup, in schim era plaja cu pietricele cu nisip. Adica nisip pe partea unde erau sezlongurile, iar unde intrai in mare aveai de trecut de covor de 7 m cu pietre si pietricele gros de 20-30 de cm, iar in apa erau doar pietre si pietricele care suparau si piciorul unui adult dar a copiilor.

Noi avem incaltaminte speciala pe care am lasat acasa deoarece am fost informati de catre cei de la agentiaFibula ca plaja este cu nisip.

Dupa cunostintele mele hotelul a fost inaugurat in 2008 dar acest lucru nu prea s-a vazut la fata locului hotelul prezenta unele urme de degradare. In poze prezint unele dintre acestea.

O alta mare problema a hotelului este existenta a 30 de pisici. Acestea se plimbau peste tot la piscina, la snackbar, la bufetul pentru copii, la locul de joaca a copiilor, pe sezlongurili de pe langa piscipa, pe sezlongurile de la piscine interioara.

Dupa masa pisicile se retrageau in umbra sau la piscina interioara, sau in umbra meselor de la sneckbar. Seara la bufetul pentru copii mancau deodata cu copii. Era o pisica mare care in timpul chear fugarea copii mici era destul de periculos sa lasi copilul nesupravegheat in preajma pisicilor.

O data am vazut cum isi facea treaba mare o pisica in nisip, pana cand am scos aparatul din geanta deja astupase tot, dar am facut unele sapaturi ca sa arat pentru managerul hotelului ca pisica a facut treaba "caca" chear la locul de joaca a copiilor sub toboganu. Managerul facea pe prostul abia a vrut sa inteleaga ce sa intamplat, dar nimic nu sa schimbat.

O alta intamplare socanta care merita sa va prezint este ca in restaurant erau doi sefi care parca se uitau la tine sa nu mananci prea mult. O data nevatsa mea la masa de seara a dus la masa intro farfurie 6 portocale si a vrut sa stoarca pentru fetita mea cea mica un pahar de juis cu un storcator mic se mana, la care seful a aparut la masa, a facut un circ ca portocala este pentru mancare nu pentru suc si a luat farfuria pe care mai erau 5 portocale si lea dus portocalele inapoi. Este un gest la care nu ma asteptam, parca nu ar fi indiferent pentru ei cum consum 5 sau 6 portocale. Doar nu era vorba de 20 - 30 de portocale.

Noi in acest timp am incercat sa ne simtim cat mai bine, am fost in excursie in side normal nu prin agentie ca era forte scump, ci am luat biletul direct de pe plaja de la cei care organizau excursia, oamenii ecestia vorbeau chiar si romaneste putei sa te intelegi cu ei fara nici o problema. Daca sunteti in zona nu merita sa ratati aceste excursii, am calatorit 1,5 ore cu popas de 2 ori la dus de 15 minute pentru scaldat in larg cine dorea si de 2 ori la intors tot pentru scaldat, plus ne-am oprit intr-o zona in larg pentru a vedea broasca testoasa, spre fericire in 3 minute a aparut unu.

Animatia a fost destul de slabuta la hotel, putini animatori 3 fete si 5 baieti spre deosebire de alte hoteluri, spectacolele unele erau frumoase altele mai putin. Organizarea destul de slaba de exemplu s-a spart mingea de Volei si in decurs de 3 zile nu a fost volei pe plaja deoarece alta minge de volei nu a existat la un hotel de 5 stele, iar managerii nu au fost in stare sa cumpere o noua minge.

Mancarea era destul de buna doar sa nu maninci spagethe sau tochituri in care erau bagate resturi de la ziua precedenta. Fica mea cea mare a patit o data cu spaghetele si a vomitat tot spre fericire, dupa o zi de dieta am scapat cu atat nu a trebuit sa mergem la spital.

Trimis de xxxrobi* in 02.07.11 11:09:38
    Validat / Publicat: 02.07.11 12:22:36
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Side,Marryen; Lara, kervansarray Kundu; Side,Side Sun

VIZUALIZĂRI: 3220 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (xxxrobi*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 plaja cu nisip si pietricele

magdan*
    [03.07.11 07:58:01]

buna, sunt uimita de experienta voastra, eu am fost la acest hotel in 2009 si daca citesti mi-a placut ce vad in poze atunci nu erau si curatenia era exemplara poate intre timp s- a schimbat managerul hotelului care atunci era ff atent la detalii si cu turistii, eu merg de 4 ani cu aceasta agentie si nu avut ce sa le reprosez ff atenti, dar bucurati-va ca momentele frumoase, numai bine

anca_l*
    [03.07.11 17:37:16]

Mi-e mila de voi daca niste pisici nefericite au reusit sa va strice concediul, si n-ati mai gasit nimic multumitor la acest hotel!!!

anca_l*, magdan*
    Alte impresii din această RUBRICĂSiam Elegances & SPA [Bogazkent]: